Запис онлайн чи жива черга?

2019-09-16 10:08

Сьогодні ми розкажемо, які зміни у зв’язку з медичною реформою відбулися з 1 вересня 2019 року в комунальному некомерційному підприємстві «Дитяча поліклініка №1» Чернігівської міської ради. Докладніше про це розповіла заступник головного лікаря з медичної частини Наталія Крючко.

– Як саме реформування медицини вплинуло на ваш заклад?

– Змінився принцип підходу до надання медичної допомоги. Нині більшість питань медичного обслуговування пацієнтів вирішує сімейний лікар або педіатр, з яким підписана декларація. Огляд та консультація лікарів-спеціалістів здійснюються за попереднім записом після обґрунтованого направлення лікаря, з яким підписана декларація. Прийом лікарів первинної ланки також проводиться за попереднім записом. Для зручності пацієнтів уведений, окрім запису в поліклініці, й електронний запис. Раціональне зерно в онлайн-записі є – це дисциплінує, додає поваги до лікаря. На мою думку, це правильно, тому що й у лікаря відтак спланований графік, і черги стали меншими. Позитивна динаміка в цій реформі, безперечно, прослідковується. Хоча деякі батьки ще практикують «саме зараз потрапити до лікаря» або за своїм бажанням – до лікаря-спеціаліста. Дуже складно переламати стару систему, людям потрібно більше часу, щоби звикнути до новації. Звісно, більшість батьків перейшла на онлайн-запис та з розумінням ставиться до того, що до спеціаліста потрібне направлення лікаря-педіатра. Ніде у світі практики «саме зараз», окрім невідкладної допомоги, немає!

– Чи зберігатиметься запис у реєстратурі (коли люди не можуть зареєструватися онлайн)?

– Звісно, у батьків є вибір: прийти й отримати талон на певний час або зареєструватись онлайн. Нагадуємо: у кого не активована електронна карта, треба обов’язково прийти та активувати її. Активована електронна карта якраз і дає можливість пацієнту записуватися до лікаря онлайн.

– Чи збереглася така послуга, як виклик лікаря додому?

– Таку послугу ніхто не відміняв! Але в чинному наказі, за яким ми надаємо первинну допомогу, вказано: «Медична допомога надається за місцем надання медичних послуг». Якщо лікар вирішує, що стан здоров’я пацієнта потребує огляду вдома, він обов’язково прийме виклик, безпосередньо тримаючи зв’язок із мамою. Але, зважаючи на обставини, краще звернутися за місцем надання медичних послуг. Було прийнято рішення подовжити час прийому лікарів. Таким чином, батьки з дітьми, що мешкають далеко та коли стан дитини задовільний, мають можливість приїхати самостійно. Але нагадуємо, що виклики існують, у лікаря є можливість приїхати до пацієнта. З цим питанням треба звертатися до свого лікаря, з яким підписана декларація.

– Чи можуть батьки зареєструвати свою дитину саме в цей день та отримати первинну допомогу?

– Можуть, якщо у лікаря є вільне місце для запису (онлайн ви можете побачити порожні віконця, або вам нададуть інформацію в поліклініці, у відділі реєстратури ). Краще, звісно записуватися завчасно. Проте тра-пляються ситуації, коли вільного місця для запису немає, а дитина захворіла та потребує огляду й лікування найближчим часом. У таких випадках необхідно телефонувати вашому лікареві, він вирішить це питання.

– Онлайн-запис стосується і четверга, який спеціально відведений для немовлят?

– Записуватися потрібно, але я повторюся: в будь-якому випадку треба звертатися до вашого лікаря.

– Скільки хвилин виділяється на пацієнта?

– Тільки 12 хвилин на одну дитину, без запису в живу чергу. Усі повинні зрозуміти: лікар не може прийняти безмежну кількість пацієнтів.

– Ми знаємо, що у вашої поліклініки є філіали. Чи всі вони діють?

– Наразі філіал на Подусівці зачинено на ремонт. Лікарі, котрі приймали там пацієнтів, перейшли до центрального корпусу, де ведуть запис та продовжують працювати. Ми перепрошуємо за незручності, але хочемо відремонтувати приміщення капітально. Велика проблема – труби, цвіль, запах, відсутність вентиляції та погані умови, з якими стикаються як лікарі, так і пацієнти. Раніше ми завезли нові меблі, зробили косметичний ремонт, однак усе швидко почало псуватися через сирість. Тому було вирішено зробити капітальний ремонт усього приміщення. Ми турбуємося про людей та працюємо для людей!

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21