Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов перебував із робочим візитом на Чернігівщині

2021-11-05 08:48

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов перебував із робочим візитом на Чернігівщині.

«Тарифи на опалення для населення не підвищуватимуться в жодному з регіонів»

— Тарифи на опалення для населення не будуть підвищуватися в жодному з регіонів. Це визначено Меморандумом, що був укладений в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Умови цього документа мають виконуватися по всій Україні. Чернігів не є винятком. Про це, у тому числі, ми сьогодні спілкувалися з міським очільником, — наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

— Тарифи на централізоване опалення для населення в місті Чернігові не зростатимуть та залишаться на рівні попереднього опалювального сезону, — підкреслив міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

30 вересня між Кабінетом Міністрів, Офісом Президента України, НАК «Нафтогаз України», Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування, «Асоціацією міст України» та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад був підписаний Меморандум щодо сталого проходження опалювального сезону. Документ передбачає, зокрема: спрямування додатково до місцевих бюджетів 4% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб); спрямування субвенції з державного бюджету громадам, що перебувають поза індексом податкоспроможності (до 0,9), яка покриває 80% дефіциту ТКЕ цих громад (з 4 кварталу 2021 року); державою забезпечено одну з найнижчих цін на газ для виробників тепла для населення — 7420 грн за тис куб. м. Також нещодавно Уряд прийняв рішення, що створює передумови для зняття арештів з рахунків підприємств ТКЕ і дозволяє розпочати процес укладання договорів реструктуризації боргів за спожиті енергоносії.

Лікарні, оновлені «Великим будівництвом»

У фокусі уваги Міністра Олексія Чернишова були об’єкти президентської програми «Велике будівництво», зокрема медичні.
Один із них — Ніжинська центральна міська лікарня імені М. Галицького, де має відкритися відремонтоване за майже 19 мільйонів гривень (в тому числі 5,2 млн - співфінансування з місцевого бюджету) приймально-діагностичне відділення. Ремонтні роботи тут уже завершені. Залишилося провести монтаж КТ та рентген-апарату.

— Це найдорожче приймальне відділення області у рамках «Великого будівництва» (субвенція — 13,7 мільйона гривень), яке досі не працює. Причина: неточності в проєкті, що зумовили часткове недотримання умов безбар’єрності, та відсутність необхідних потужностей електроенергії, — зазначив голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус і додав, що цей об’єкт під його пильним наглядом від початку роботи в ОДА: — Вже вдалося майже все владнати. До кінця року мешканці громади отримуватимуть гарантовані державою послуги.

Об’єкт другий — Чернігівська обласна лікарня, де щорічно отримують високоспеціалізовану стаціонарну медичну допомогу більше 22,5 тисячі пацієнтів. Тут оновлене приймальне відділення працює вже майже рік. Нині ж триває ремонт в отоларингологічному, що розміщене в хірургічному корпусі лікарні.

Проєкт реалізується коштом Державного фонду регіонального розвитку за співфінансування з обласного бюджету. Загальна вартість робіт та закупки необхідного обладнання перевищує 10 мільйонів гривень, з яких 9,2 млн надає ДФРР. На сьогодні виконано 60% від запланованого.

Загалом на виконання програми Президента України «Велике будівництво» у 2021 році на Чернігівщині за рахунок коштів ДФРР реалізується 7 проєктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів соціальної інфраструктури, 5 із яких планується завершити поточного року. Будівельна готовність по всіх проєктах — 54%.

Загальна вартість фінансування становить майже 95 млн грн, із яких 79,5 млн грн — кошти ДФРР.

Про Центри вакцинації, бізнес у «червоній» зоні та наявність кисню

«З переходом до «червоного» рівня епідемічної небезпеки в Чернігівській області люди істотно активізувалися в бажанні щепитися проти COVID-19. Відтак місцева влада має завдання терміново розв’язати питання графіків роботи центрів, вони повинні працювати з 8:00 до 20:00, щоб усі, хто хоче вакцинуватися, могли зробити це швидко та безпечно. Адже бажання й мотивація з боку людей є», — наголосив Олексій Чернишов. 

Уже 3 листопада в Чернігові працюють 4 центри вакцинації населення за відкорегованим графіком:

Обласний молодіжний центр (колишній кінотеатр ім. Щорса) – з 8.00 до 20.00; приміщення Чернігівської обласної ради (просп. Миру, 43) – з 8.00 до 20.00; ТЦ «Голлівуд» і «ЦУМ» – з 11.00 до 20.00. Також працюють пункти щеплень поліклінічних відділень міських лікарень (за графіком роботи цих медичних закладів). У наявності вакцини різних виробників.

Голова ОДА В’ячеслав Чаус одразу дав доручення очільникам районів терміново посилити роботу пунктів вакцинації на місцях: організувати додаткові мобільні групи, збільшити час роботи.

Попри те, що бажання людей вакцинуватися значно зросло, Чернігівщина ще не дотягує до показника 9 тисяч щеплень за добу. Відтак, роз’яснювальна кампанія в регіоні продовжується. Станом на 2 листопада проти COVID-19 у Чернігівській області зроблено понад 450 тисяч щеплень, що становить близько 56% дорослого населення.

«Дефіциту рідкого кисню в області нема. Наявних залишків — 13 тонн, на підході – ще 8 тонн. Цього вистачить на тиждень до наступної поставки», — зауважив В’ячеслав Чаус. 

За повідомленнями Міністерства розвитку громад та територій України й Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55