У Чернігові презентували унікальний каталог

2021-10-27 08:02

Надзвичайне надбання Сіверського краю – каталог «Срібні оклади Євангелій ХVІІ–ХІХ століть» Ганни Арендар презентували в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського. Захід приурочений до 125-ї річниці заснування музею. 

Авторка видання Ганна Арендар розповіла, що чимало окладів Євангелій у колекції Чернігівського історичного музею являють собою зразки високого ювелірного мистецтва. Презентуючи свою роботу, вона зазначила, що каталог містить розлогий опис та атрибуцію сакральних пам’яток церковного мистецтва – срібних окладів Євангелій XVII–XIX століть із зібрання Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського. робота над його укладанням тривала протягом 20 років. Ганна Арендар розповіла про історію та особливості створення Євангелій, специфіку їхнього оздоблення, чим вони різняться і ким та коли саме вони використовувались у давнину.

Цінність колекції полягає в тому, що значна частина окладів збереглася у первісному вигляді, кожен твір є унікальним і неповторним. Найважче Євангеліє, що зберігається у нашому музеї, важить 26 кілограмів. Оклади робили майстри, яких називали «золотарями». Чернігів був одним із осередків золотарства.

Під час заходу директор історичного музею Сергій Лаєвський та заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш привітали музейників, створювачів унікального каталогу. Проєкт реалізований на благодійні кошти директора київського видавництва «Купола» Сергія Соколова, який також завітав на презентацію.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13