Проблеми ДП «УкрСіверБуд» - це не проблеми «ЕкоКомфорт Груп»

2021-10-26 16:17

Уже протягом певного періоду часу в Чернігові ходять чутки, що один із найдавніших і, як вважалося донедавна, найнадійніших забудовників Чернігівщини ДП «УкрСіверБуд» має певні проблеми – відбуваються затримки зі здачею в експлуатацію об’єктів, а будівництво інших – на межі зупинки. 

Тому зрозуміла стурбованість людей, які вклали свої кошти в будівництво, а тепер побоюються, що не побачать, натомість, ні житла, ні грошей. Прикладів цьому багато, і не тільки загалом в Україні, а й у Чернігові – ще не забулася історія з ПАТ БК «Домобудівник». 

Надійшло кілька дзвінків і до редакції «ДП», в яких, зокрема, люди попросили розібратися, що насправді відбувається з ДП «УкрСіверБуд». А також перевірити чутки, що добудовувати його «заморожені» об’єкти буде будівельна компанія «ЕкоКомфорт Груп».

Спроби отримати якісь пояснення в «УкрСіверБуді» зазнали повного фіаско –телефон відділу продажів був або не в зоні дії, або «мертво» зайнятий. Не вдалося додзвонитися й до керівника компанії Віктора Феодосійовича Вереші. 

Тож вирішили спробувати прояснити ситуацію в компанії «ЕкоКомфорт Груп». Якщо її ім’я люди називають, мабуть, про щось таки знають. 

Генеральний директор компанії «Еко Комфорт Груп» Ярослав Гіріч підтвердив, що якісь проблеми в «УкрСіверБуді», скоріше за все, існують. Каже, був здивований, коли місяць тому до «ЕкоКомфорт Груп» приходили найматися на роботу цілі бригади працівників із «УкрСіверБуду». Але навіть тоді не надав цьому особливо значення. Може, там відбувається скорочення обсягів будівництва? 

А нещодавно до компанії почали телефонувати люди, які «вклалися» в будівництво житла, і розповіли, що з будмайданчиків «УкрСіверБуду» почали вивозити техніку – це вже наводить на сумні роздуми. Більше того, начебто їм повідомили у відділі продажу «УкрСіверБуду», що добудовувати його об’єкти буде компанія «ЕкоКомфорт Груп».

«Ми не маємо абсолютно ніякого стосунку до «УкрСіверБуду» і, звісно, ставати його правонаступником не будемо, хто б і що з цього приводу на казав. Адже маємо такий досвід, коли добудовували ЖК «Європейський двір» за компанією-забудовником із Хмельницького. Складно робити те, що проєктували інші. Тож єдине, на що ми могли би погодитися, розглянути питання викупу вільних ділянок «УкрСіверБуду». І, можливо, кредитувати на цих ділянках будівництво. Але і це можливо лише після того, як буде повна ясність у ситуації з «УкрСіверБудом» – продовжить він свою роботу чи буде оголошений банкрутом», - зазначив Ярослав Гіріч.

Він наголосив, що чутки щодо «поглинання» «УкрСіверБуду» компанією «ЕкоКомфорт Груп» є повною нісенітницею. «Ми з повагою ставимося до всіх конкурентів. І не зацікавлені в тому, щоби компанія «УкрСіверБуд» перестала існувати. Якщо так станеться, це буде великою бідою і для всіх забудовників, і для ринку нерухомості Чернігівщини», – каже Ярослав Гіріч.
Що саме призвело до збоїв у роботі компанії «УкрСіверБуд», йому не відомо. «Загалом ситуація незрозуміла. Умовно кажучи, продані 70-80% квартир у будинках, що будуються. Компанія має всі дозволи і ліцензії. Є всі комунікації. Бери й добудовуй… З досвіду можу сказати, якби в нашій компанії було продано бодай 40% квартир, нас би, напевно, ніщо не могло зупинити добудувати цей будинок. Тож можна припускати, що мала місце якась помилка роботи менеджменту чи неправильний розподіл фінансів», – говорить Ярослав.

На користь цього говорить і той факт, що в компанії беруть заяви на повернення коштів, але гроші не повертають. Про це Ярославу Гірічу розповіли його знайомі, які купили в «УкрСіверБуді» квартиру. 

Довелося почути і ще одну цікаву версію проблем ДП «УкрСіверБуд». Він почав працювати ще при «старій» владі й при попередньому мерові. Начебто, з нинішньою місцевою владою мирно «домовитися» не вдалося. Тому тепер добровільно-примусово «УкрСіверБуд» планують «влити» до «ЕкоКомфорт Груп», котра, начебто, тісно пов’язана з місцевою владою.

«Нісенітниця, – так відреагував на це Ярослав Гіріч. – Я навіть не розумію, який ми можемо мати стосунок до влади – ми стоїмо осторонь від політики. «Активісти», які розповсюджують ці чутки, видають бажане за дійсне… Так, ми зверталися до деяких фінансових структур на початку своєї діяльності, бо не мали досвіду такої діяльності. Зокрема, ТОВ «Добробут-Фінанс» допомогло нам налаштувати менеджмент у пайовому закритому інвестиційному фонді «Будівельні інвестиції». Цю роботу ми їм оплатили. Сергій Матюшко, голова ТОВ «Добробут-Фінанс», має великий досвід. І ми вдячні і йому, і всім його співробітникам за ту роботу, що вони для нас зробили. Відзначу, що це наша, місцева компанія, і це набагато зручніше – працювати з місцевими, ніж залучати фахівців звідкись. Щодо інвестиційного фонду «Будівельні інвестиції», то його засновник – я. Контрольний пакет у ньому належить компанії «ЕкоКомфорт Груп» і нікому іншому». 

А наостанок Ярослав Гіріч повідомив, що одна зі структур ДП «УкрСіверБуд» - ТОВ «Лусі», що займається купівлею та продажом нерухомого майна, заборгувала «ЕкоКомфорт Груп» 2 млн грн за проєктну документацію по 2-му мікрорайону «Масани». Тож для вирішення питання «ЕкоКомфорт Груп» вимушена подавати до суду.

Щоби забезпечити рівне право на висвітлення їхньої точки зору на ситуацію, що склалася, пропонуємо ДП «УкрСіверБуд» самим звернутися до редакції «ДП». Ваша думка буде опублікована.

Алла ПРИМА

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13