Головне – бути відповідальним

2021-10-22 12:05

Робочий день Михайла Якимчука, головного агронома ТОВ «СВК «Пам’яті декабристів», що входить до групи компаній «Агрозем Холдинг», починається вдосвіта – вже о 5-й ранку він на ногах, а о 7-й, здолавши понад сотню кілометрів із Чернігова, оглядає поля підприємства, що розташовані на територіях колишніх Носівського, Козелецького та Бобровицького районів. 

За день об’їжджає близько 3 тисяч гектарів. Всього ж у його віданні – понад 7 тисяч гектарів полів. І кожному треба приділити увагу, «привітатися» й оглянути. Тобто, тримати руку на пульсі практично цілодобово.

Приблизно з кінця березня, від початку посівної, і практично до кінця листопада, поки не зберуть урожай, Михайло працює в такому режимі. Втім, не жаліється, каже, давно звик, до того ж любить свою роботу всім серцем.

Народився Михайло на Віннничині, а з 2016 року живе в Чернігові. Саме звідти їздить щодня на роботу до ТОВ «СВК «Пам’яті декабристів», що має офіс у Вороньках Ново-Басанської територіальної громади. 

Має профільну освіту, закінчив Уманський національний аграрний університет за спеціальністю «агрономія». Хоча про таку професію навіть не мріяв, зізнається Михайло. Вагався, обирати якусь інженерну спеціальність чи аграрну. Переважило те, що на агрономію пройшов за кошти державного бюджету. «Смак» до агрономії відчув десь на 4 курсі, коли пішли профільні предмети і розпочалася практика. Тоді зрозумів, що цей, десь підсвідомий, вибір був правильним. 

У «СВК «Пам’яті декабристів» працює понад півтора року – каже, тут запропонували цікаві умови роботи. До цього набував досвід у відомих агрохолдингах і компаніях в Умані та Чернігові. Зарекомендував себе як грамотний і відповідальний фахівець – таких цінують роботодавці. 

– В аграріїв найгарячіша пора – в сезон. Буває, доводиться бути на роботі по дві доби з перервою на невеликий відпочинок. Навесні, коли розпочинається посівна, – дуже відповідальний час, адже сіється один раз. І від того, як пройшла ця робота, залежить і майбутній урожай. Не менш важливий і сезон збору урожаю – потрібно враховувати дуже багато нюансів і дотримуватися всіх технологій, у тому числі, обробітку ґрунту під посів на наступний рік. Влітку – стежити за технікою, правильністю налаштування агрегатів, контролювати якість посівів, вчасно проводити їхню обробку, захист тощо. Невеликий, умовний, відпочинок отримуємо взимку. Чому умовний? Тому що в цей час уже йде корегування посівної кампанії на наступний сезон. Адже її планування розпочинається значно раніше, ще під час збору врожаю. А взимку складається технологічна карта – вивчаються цьогорічні погодні умови, визначаються запаси вологи на полях із урахуванням якості ґрунтів, прописуються схеми захисту і живлення рослин і так далі, – розповідає Михайло.

Вирощують озиму пшеницю, ярий ячмінь, кукурудзу і соняшник. Є й кормова база – люцерна і силосна кукурудза. Працюючи на цій відповідальній посаді, Михайло намагається зібрати найкращий досвід, щоб утілювати його на практиці. Але головне, що для роботи створені умови, про які можна тільки мріяти – розпочинаючи від новітньої техніки і закінчуючи найкращим насінням закордонної та української селекції від передових компаній. Адже насіннєвий матеріал – це основа майбутнього врожаю. Недарма ж кажуть: що посієш, те й пожнеш. Тому в «СВК «Пам’яті декабристів» є спеціальні дослідницькі ділянки, на яких підбирають оптимальні варіанти насіння. Й одночасно вивчають, яких засобів живлення і системи захисту вони потребують, наскільки економічно вигідні.

Підприємство крокує в ногу з новітніми технологіями. Тут працює система супутникового моніторингу за угіддями Cropio, що дозволяє контролювати стан посівів в режимі реального часу, стежити за вегетацією полів, виявляти проблемні ділянки, розраховувати рекомендовану норму добрив тощо. Застосовуючи дрон, можна зазирнути в будь-яку частину поля за короткий час. 

Тут постійно оновлюється парк техніки – минулого року, розповідає Михайло, купили три нових трактори «Джон Дір».

Ґрунтообробна техніка та сівалки – від ведучого світового виробника HORSCH. Така техніка дозволяє дотримуватися технологічного процесу, а значить, й отримувати відмінний результат. 

Наприкінці розмови запитую в Михайла, якими якостями мають володіти люди його професії? «Відповідальністю», – не задумуючись навіть на мить, каже він. Адже якщо людина відповідальна, працездатна, наполеглива, вона цілеспрямовано йде до своєї мети. Тоді вона отримує гідну винагороду – не тільки матеріальну, а особистісну – можливість розвиватися, працювати над собою і рухатися вперед. І, варто відзначити, що це головне для будь-якої професії. 

Хочеться і Михайлу побажати невпинного руху вперед і підкорення нових вершин в агрономічному просторі, що є міцним підґрунтям всієї сільськогосподарської галузі. Адже за її  розвитком – майбутнє.

Алла ПРИМА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21