Запобігти страшній недузі

2021-10-25 11:53

У  Всесвітній день боротьби з раком молочної залози варто вкотре привернути увагу суспільства до проблеми цього захворювання. Адже цей вид раку посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. І в зоні ризику − кожна представниця прекрасної статі репродуктивного віку. 

До речі, чоловіки також схильні до ризику, проте понад 99% хворих таки жінки.

Говорити про рак молочної залози публічно потрібно, адже жінки мають знати, як запобігати виникненню онкології, про симптоми цього захворювання, профілактику та діагностику. 

Те, що може і повинна робити кожна жінка – це самообстеження. Кожного місяця на 6-12 день від початку менструації. 

Рекомендовано: 

− перший раз пройти мамографію у віці від 35 до 39 років,
− із 40 років − 1 раз на 2 роки, 
− з 50 років − щорічно.

Це правила, які не можна порушувати, бо на кону найголовніше − життя.

Рак не з’являється на пустому місці. Виникненню пухлини передує тривалий період передпухлинних станів. Надавши своєчасну допомогу на етапі появи доброякісного новоутворення (лікування і профілактика), можна позбавити пацієнта від подальшого прогресування патології. Процес переходу з доброякісної в злоякісну пухлину проходить кілька етапів і займає від 3 до 20 років.
Працюючи головним лікарем обласного онкоцентру, я неодноразово ініціював заходи, що мотивували жінок дбати про своє здоров’я, привертали увагу суспільства до проблеми високих показників занедбаності.

Сьогодні, як депутат Верховної ради України та Голова підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями, я прагну забезпечити як безоплатне лікування онкологічних захворювань, так і ранню діагностику та профілактику. 

Цьогоріч Комітетом з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування до бюджету було внесено пропозицію закупити 22 лінійні прискорювачі, щоби забезпечити доступ до сучасного ефективного лікування всіх українців. Крім того, прийнято низку законопроєктів для покращення медичної допомоги в Україні. 

Однак, зі свого боку, вбачаю велику необхідність у ранній діагностиці. 

Тому вже цьогоріч буде придбано пересувний мамограф, що постійно курсуватиме по найвіддаленіших куточках нашої області, проводитиме обстеження жінкам із групи ризику, тому що успішність лікування раку молочної залози великою мірою залежить від своєчасності діагностики! Чим раніше розпочато лікування, тим більше шансів на одужання. 

Україна вже сьогодні має всі можливості для лікування на міжнародному рівні (лікарський потенціал та професіоналізм, протоколи лікування, закупаються сучасні ліки та обладнання, яке постійно оновлюється).

Валерій ЗУБ, 
народний депутат України, 
Голова підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21