Чотири сесійні моменти від депутата Чернігівської обласної ради Віталія Свириденка (політична партія «Слуга Народу»)

2021-10-25 11:00

– Пане Віталію, які питання були головними на сесії?

– Голосував «ЗА» практично за всі рішення. Важливими насамперед були бюджетні питання. За 9 місяців дохідна частина бюджету перевиконана майже на 84 млн грн. Таке радує, адже це свідчить, що економіка розвивається, ми бачимо, як реалізуються великі інфраструктурні проєкти, в тому числі за Програмою Президента «Велике будівництво». Держава інвестує в область великі кошти на важливі  об’єкти: дитячі садочки, школи, спортивну сферу. А це і робочі місця, й підряди та субпідряди для місцевого бізнесу. 

Що вирішили: більшу частину коштів із перевиконання направили на зарплати працівникам бюджетної сфери (освіта, охорона здоров’я) та енергоносії.

Іще віднайшли кошти на проєкт Палацу спорту в Чернігові, його будівництво може стартувати вже наступного року за кошти держави, за підтримки Президента.

Також підтримав проєкти і програми, які підготувала Чернігівська облдержадміністрація. Приміром, що стосуються екології (створення нових заповідних об’єктів), покращення умов життя населення  (програма питної води).

– Сесія працювала чітко і злагоджено. Швидко завершила розгляд багатьох питань.

– Так. Приміром, на цю сесію виносився ряд проєктів рішень, що стосуються земельних питань. Ми з колегами депутатами відпрацювали всі питання на комісії. Як заступник голови комісії – виступаю за баланс. По перше, всі рішення мають чітко відповідати законодавству, всі процедурні моменти мають бути витримані із математичною точністю. І так має бути стосовно всіх питань, які виносяться на засідання сесії.

Адже, наприклад, якщо ми надаємо земельні ділянки в оренду чи продаємо через аукціон, хочеться, щоби бюджет отримав максимальну суму коштів. 

– Ви перейнялися проблемами чернігівського онкоцентру і винесли питання на розгляд.

– Дякую колегам депутатам, які підтримали мою ініціативу – залишити всі кошти від договорів оренди на потреби чернігівського онкоцентру. За ці гроші вони зможуть придбати ліфт, деякі свої приміщення відремонтувати. Вважаю, що це правильно: залишити зароблені кошти медичному закладові – мова про суму на рівні 500 тис. грн. Ця сума таким чином повернеться до людей якісними послугами. До речі, мій колега Дмитро Блауш ініціював подібне рішення стостовно обласної лікарні, а Людмила Овсієнко - для обласної дитячої лікарні. 

– Які запити ви подавали на сесію?

– Подав на цю сесію 2 депутатські запити. Перший – щодо ремонту дороги в Остерській громаді – між Остром та селами Романьки й Бірки. Частина цієї дороги вже ремонтувалась у попередні роки. Вважаю, потрібно завершити ремонт. Це маршрут не тільки приватного транспорту. Тут курсують шкільні автобуси, автомобілі швидкої допомоги...

Другий запит стосується підтримки агропідприємств. Передусім, фермерських. Є багато державних програм, є і наші обласні ініціативи підтримки агробізнесу. Хочу зрозуміти, наскільки агровиробники знають про можливості отримати допомогу із державного та обласного бюджетів. І, можливо, подумаю, як посилити роботу в цьому напрямі. Якщо є кошти – ними гріх не скористатись.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13