Бюджет, соціальні й майнові питання та присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» – серед ключових рішень шостої сесії

2021-10-25 10:07

22 жовтня відбулося пленарне засідання шостої сесії обласної ради восьмого скликання, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко разом із своїм першим заступником Ніною Лемеш та заступником Дмитром Блаушем. У роботі сесії вперше взяв участь голова ОДА В’ячеслав Чаус.

Зміни до бюджету

Першим питанням порядку денного пленарного засідання стало затвердження змін до головного фінансового документу області. Депутати обласної ради внесли зміни до обласного бюджету за результатами перевиконання, яке становить 82 749,1 тис. грн. Наступне прийняте рішення про розгляд прогнозу обласного бюджету Чернігівської області на 2022-2024 роки визначає основні напрями дій у середньостроковій перспективі, які сприятимуть досягненню довгострокових стратегічних цілей державної і регіональної політики. Положення Прогнозу використовуватимуться під час складання проєкту обласного бюджету на наступний рік.

У числі прийнятих важливих рішень – про безоплатну передачу у власність територіальних громад Чернігівської області 540 кисневих концентраторів для центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Іншим рішенням депутати надали згоду на безоплатну передачу друкованої продукції Національної академії педагогічних наук України. Десятки монографій, навчальних та практичних посібників буде передано Чернігівському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського та КЗ «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека
 імені В.Г. Короленка».

У Молодіжного театру – новий директор

На сесії було погоджено призначення нового керівника Чернігівського обласного молодіжного театру. Новим директором – художнім керівником призначили Ігоря Тихомирова, який представив депутатському корпусу своє бачення векторів розвитку мистецького закладу. Кандидатуру ухвалили під час засідання сесії обласної ради. Рішення депутати підтримали одноголосно.

Андрій Ярмоленко та Ігор Чередінов – почесні громадяни Чернігівщини

Одностайну позицію проявили депутати, ухвалюючи рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» Ігореві Чередінову та Андрієві Ярмоленку.

Андрій Ярмоленко - вихованець чернігівського футболу, гравець збірної України.

Ігор Чередінов - особистий тренер олімпійської чемпіонки Олени Костевич, заслужений тренер України.

Звання «Почесний громадянин Чернігівської області» присвоюється  раз на рік. Це звання за вагомий внесок у розвиток Чернігівщини вже отримали 13 наших земляків.

Програма «Питна вода»

Депутати також підтримали ініціативу побудувати на Чернігівщині 95 свердловин для забезпечення жителів області якісною питною водою, проголосувавши за програму «Питна вода Чернігівської області на 2022-2026 роки».

Програма передбачає будівництво 95 свердловин глибиною 80-150 метрів (канівсько-бучацький водоносний горизонт). Водозабірні колонки облаштують у селах та селищах, які найбільш потерпають в умовах зниження рівня ґрунтових вод.
На все це запланували витратити 95 мільйонів гривень, 57 із яких надійдуть з обласної скарбниці, інші 38 — з місцевих бюджетів.

Реалізація задуманого, якщо будуть виділені необхідні кошти, триватиме 5 років. На першому етапі (2022–2024 роки) планується будівництво 57 свердловин (з облаштуванням водорозбірних колонок), на другому (2025–2026 роки) — 38-ми.

«Лікам України» продовжили договір оренди ЦМК

Щоправда, лише до 1 лютого 2022 року. Одночасно депутати проголосували за створення нового комунального підприємства «Ліки Чернігівщини» Чернігівської обласної ради, котре буде підпорядковане Управлінню комунального майна облради. На його баланс згодом передаватимуть цілісний (єдиний) майновий комплекс, який повертається з оренди. І саме це новостворене підприємство забезпечуватиме населення та установи охорони здоров’я продукцією медико-фармацевтичного призначення.
А поки що здійснюватиметься інвентаризація орендованого майна, проводитиметься аудит звітності, визначатиметься балансоутримувач, на баланс якого передаватиметься ЦМК, що повертається з оренди тощо.

Статутний капітал КП «Ліки Чернігівщини», необхідний для формування товарних запасів, на зарплату працівників, комунальних платежів, податків, отримання дозволів та ліцензій на здійснення продажу продукції медико-фармацевтичного призначення, буде сформований у розмірі 20 млн грн.

Звернення та запити

Схвальність у сесійній залі викликали звернення до вищого керівництва держави, у яких порушені питання стосовно внесення змін до окремих статей Податкового кодексу України щодо зарахування податку з доходів фізичних осіб за місцем знаходження виробничих підрозділів. Низка звернень обласної ради стосувалася недопущення підвищення тарифів для населення, забезпечення природним газом для опалення бюджетних установ та закладів соціальної сфери, а також необхідності підвищення пенсій і виплати додаткової пенсії  поточного року й інших злободенних та актуальних тем сьогодення.

Народні обранці підтримали депутатські запити своїх колег щодо будівництва водно-спортивного комплексу в смт Михайло-Коцюбинське Чернігівського району, ремонту автомобільних доріг, відновлення автобусного рейсу, захисту навколишнього природного середовища та інших важливих питань.

Підготувала Алла ПРИМА
Фото з сайту Чернігівської обласної ради

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13