Не просто улюблена справа, а розрада і відпочинок

2021-10-21 09:41

Віра Заболотнєва – родом із Білоцерківців. Тут народилася, виросла, вчилася. Тобто, фактично все життя живе в рідному селі. А за ті кілька років, що виїздила звідси, вона не тільки встигла попрацювати в Челябінську, а й вийти заміж, народити двох доньок і… загітувати чоловіка переїхати до України. Каже, в цій столиці Південного Уралу життя було не з легких, найперше тому, що Челябінськ – великий промисловий центр і екологія там була не з кращих. Тож коли постало питання: куди переїжджати, одноголосно вирішили їхати на Батьківщину Віри – до Білоцерківців.

Так і живуть тут із 1993 року в батьківській хаті. В Білоцерківцях у подружжя народився ще й син. Нині діти вже дорослі, розлетілися по всій країні. А Віра з чоловіком Андрієм – залишилися, очікуючи їх на гостини. Як і п’ятьох онуків від доньок. Щоправда, часті гості у бабусі з дідусем лише Андрій й Даниїл, бо їздити недалеко, з Києва. Інша дітвора живе в Запоріжжі.  
Віра удвох із чоловіком порають велике господарство – мають великі городи, тримають чимало птиці і аж троє корів. По нинішніх часах – це дивина. Адже зараз тримати велику рогату худобу – дорого й клопітно. Але Віра каже, що звикла, і навіть не уявляє, як це жити в селі і не мати годувальниці. Її корівки дають дуже смачне молоко, а з нього виходять гарні сир, сметана і масло. Клопоту з реалізацією молочної продукції нема – вже давно має в Бобровиці, куди їздить тричі на тиждень, постійних клієнтів. Вони заздалегідь розписані по днях і знають, коли саме приходити за своїм замовленням. Тож нудьгувати Вірі ніколи, працює з ранку до ночі. Але завжди відчуває підтримку свого коханого чоловіка Андрія. «Я за ним – як за кам’яною стіною. Він мені допомагає в усьому. Та і загалом, ми все робимо разом», – зізнається Віра. 

Але, не маючи багато вільного часу навіть щоб відпочити, Віра намагається обов’язково знайти хвилинку для свого улюбленого хобі – вишивання.

Перші спроби робила нитками, саме так вишивали її мама і бабуся. Досі в пані Віри зберігається чимало її робіт – скатертини, рушники, серветки. Однією з найперших Віра вишила наволочку, яка потім так сподобалася онуку, що він її навіть забрав додому до Києва. 

А потім сподобалася вишивка бісером. Каже, вирішила допомогти чоловікові, який ось уже майже 30 років працює завклубом у Білоцерківцях, зробити виставку. В людей просити – клопітно, хтось із радістю дає свої роботи, когось доводиться вмовляти. Так і відкрила кілька років тому свій талант. 

За цей час зробила понад 50 робіт. Багато з них дарує, але більшість, найулюбленіших, залишаються вдома, які за потреби стають основою виставок, котрі тут організовують часто і залюбки – до різних свят. 

Свою найпершу роботу бісером – Семистрільну ікону – подарувала. Вона була невелика за розміром, але робота виявилася дуже копітка, з дрібного бісеру. А потім з’явилася Мадонна, і вона нині – серед найулюбленіших. 

Зараз у Віриному доробку – вишиті бісером пейзажі, натюрморти, тварини, портрети, ікони. Ніколи заздалегідь не придумує, що би хотіла вишивати. Каже, заходить у магазин, яка картинка сподобалася, ту й бере. Серед останніх робіт – весняні тюльпани. Мабуть, найбільша, з виконаних за весь час. Багети до них Віра підбирає сама. А чоловік не тільки майстерно оформлює її вишивки в рамки, а й навіть сам «підсів» на бісер – навчився робити з нього квіти. І так вдало, що його доробки кілька разів брали призові місця на виставці в Бобровиці.

І хоча більшість Віриних вишивок з’являються взимку, коли більше вільного часу, буває і так, що дуже хочеться взяти до рук голку і нашити бодай кілька намистин – вишивка для Віри стала не просто улюбленою справою, а розрадою і відпочинком, якого вже просто потребує душа. 

А коханий чоловік Андрій цьому тільки радіє. Таким, мабуть, і є справжнє кохання: коли є взаємні турбота і повага, коли розумієш одне одного з першого погляду, коли разом усе життя. 

Алла ПРИМА
Фото авторки

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13