Міць Збройних сил

2019-09-13 09:54

Напередодні Дня танкіста відвідав наш знаменитий загальновійськовий полігон у Гончарівському, де тривали змагання на першість Збройних сил України – визначали найкращий танковий взвод

Змагалися танкові взводи шести команд, із яких чотири представляли Сухопутні війська Збройних сил України й по одному – командування Військово-Морських сил та командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Загалом – 6 команд, по 12 військовослужбовців у кожній. Конкурс проводився у складі чотирьох екіпажів штатного танкового взводу. Військові суперничали в пістолетній швидкісній стрільбі з танків, снайперській стрільбі з гармати та проходили надважку півторакілометрову смугу перешкод. «На десерт» показували майстер-клас у «танковій каруселі».

Доречно сказати, що структура і зміст цих змагань, практично й фактично, вперше були максимально наближені до міжнародних змагань НАТО «Сильна Європа – 2018». І цьогорічні українські переможці здо-були право виступати на міжнародному рівні. На змаганнях були представлені три типи танків: Т-64, Т-72 та Т-80.

Програма включала також водіння танків «наосліп», виклик вогню артилерії, «танкову карусель», розвідку цілей, медичну евакуацію. Загалом – 11 завдань у п’яти номінаціях: спортивна, професійна, водіння бойової машини, комплексне тактичне завдання й технічна. За останньою військовослужбовці складали експрес-тест із підготовки машини до бойового застосування і проводили перевірку функціонування праце­здатності вузлів та агрегатів танка.

Взагалі, ці змагання тривали щоднини протягом тижня і, як сказали самі танкісти, учасники були кращі з кращих – визначити переможця виявилося дуже важко. Ніхто не бажав поступитися місцем на віртуальному п’єдесталі. Але змагання все-таки завершилися і в суботу відбулася урочиста церемонія нагородження не тільки переможців нинішніх змагань, а й тих військових, що відзначилися своєю майстерністю та фаховістю на фронті. 

Спочатку всіх фіналістів привітав начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак. «Змагання, підсумки яких ми підбиваємо, показали, що танкові підрозділи – це міць нашого війська. За останні п’ять років танкові частини постійно нарощують свій потенціал, уміння та знання для виконання завдань у бойовій обстановці. Хочу вам подякувати, по-перше, за виконання бойових завдань. По-друге – за те, що ви обрали цю нелегку, але дуже серйозну професію. І по-третє – за те, що ви постійно вдосконалюєте свої навички та поглиблюєте знання для того, щоби стати ще кращими, ще сильнішими, ще непереможнішими!» – зазначив під час нагородження Руслан Хомчак. 

Перехідним кубком (макетом танка Т-34-85) – за звання кращого танкового взводу Збройних сил України нагороджено танкістів 17-ї окремої танкової Криворізької бригади. Срібло здобув взвод 1-ї окремої танкової Сіверської бригади з Чернігівщини, а третє місце вибороли військові 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу. Призерів також відзначили грошовими преміями – кожен танкіст «золотого», «срібного» та «бронзового» взводів отримав по 10, 5 і 3 тисячі гривень відповідно.

Свої відомчі відзнаки та цінні подарунки вручив і командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенант Олександр Сирський. Також до привітань приєднався колишній міністр оборони генерал армії Олександр Кузьмук: «Такі заходи – не просто змагання. Це демонстрація вмінь та знання нових форм і способів ведення бойових дій танковими підрозділами, методів ведення вогню та маневрів, це показ рівня опанування техніки. Щороку я бачу позитивні зміни. Ви не йдете в ногу з часом – ви його випереджуєте!». 

На завершення відбулися демонстраційні тактичні навчання зведеної танкової роти в різних видах бою. За легендою, противник намагається прорвати оборону українських військ та оволодіти населеним пунктом. Танкові бригади показують підготовку й ведення оборонного бою, наступ, зіткнення з противником тощо.

Танкісти на ділі засвідчили, на що здатні. Армійці блискуче показали дії зведеної танкової роти під час тактичного навчання. Зокрема, вони продемонстрували ефективність ураження цілей високоточними боє­припасами «Комбат» і «Кобра». А також показали бойові можливості українських танкістів-професіоналів та їхніх вірних сталевих машин під час стрільби на великі відстані.

Скажу відверто: словами все не передати. Треба це бачити на власні очі. Але запевняю всіх вас, що наші військовики здатні не тільки ефективно оборонятися, а й наступати та перемагати! 

Вітаю всіх танкістів із професійним святом! Слава Україні!

Олександр ШИЛО
 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21