У посвідченні водія з’являться нові позначки

2021-10-19 06:59

В Україні набирають чинності зміни, регламентовані постановою Кабінету Міністрів № 1007 від 22 вересня 2021 року, спрямовані на впровадження єдиного типового посвідчення водія, що відповідає європейським вимогам. Крім того, уряд запровадив зміни і за напрямком підготовки водіїв транспортних засобів. 

Подробиці щодо цих та інших новацій – у розмові з начальником регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області (філія ГСЦ МВС) Сергієм Лук’янчуком.

– Сергію Володимировичу, що саме зміниться у посвідченні водія?

– По-перше, буде змінено відображення інформації про обмеження у керуванні транспортним засобом. Відтепер, про медичні причини обмежень на підставі інформації у медичній довідці встановленого зразка на посвідченнях водія зазначатимуться коди, спільні з водійськими документами в ЄС.

Якщо раніше такі обмеження позначалися піктограмами, то тепер інформація відображатиметься у вигляді кодів.
Наприклад: раніше зазначалась піктограма «окуляри», тепер наноситься код 01 – що означає «засіб корекції та/або захисту зору». Цей код має інформацію про додаткові обмеження:

01.01 – «окуляри», 01.02 – «контактна лінза(контактні лінзи)», 01.05 – «пов’язка на око», 01.06 – «окуляри або контактні лінзи», 01.07 – «спеціальний оптичний пристрій».

Нові позначки почнуть зазначати на посвідченнях водія після урегулювання відповідних нормативно-правових актів МОЗ та МВС.

Крім того, якщо людина навчалась у автошколі практичному керуванню на автоматичній коробці передач, то і складає практичний іспит на автомобілі з автоматичною коробкою передач. А в посвідченні водія буде вказаний код, який буде надавати право керування лише автомобілями з АКП. Це положення набере чинності через 3 місяці від 28.09.2021 року з моменту оприлюднення Постанови КМУ №1007.

Щодо людей, які складають іспит на автомобілі з механічною коробкою передач, то вони зможуть керувати автомобілями як з автоматичною коробкою передач, так і з механічною. 

Зазначу, що зміни не стосуються вже чинних посвідчень водія.

– Яким чином оптимізовано процес прийняття іспитів?

– Систему складання іспитів спростили. Відтепер, після закінчення навчання в автошколі, при відкритті двох категорій іспит складається тільки за вищою категорією. Наприклад, при потребі відкрити категорії С та С1, достатньо скласти лише теоретичний і практичний іспит на категорію С.

Виключення складають категорії В1, В, ВЕ, бо це окремі види транспортних засобів.

Якщо водія, який має декілька відкритих водійських категорій, було позбавлено права керування, повернути посвідчення водія після закінчення терміну позбавлення він зможе, склавши у сервісному центрі МВС практичний та теоретичний іспит лише за вищою категорією.

Наприклад: у людини відкриті три категорії А, В, С. При відновленні свого посвідчення водія після завершення терміну позбавлення, складається іспит лише на категорію С, тобто на вищу категорію.

Вищою вважається категорія: DE – відносно D1E, D – відносно D1, CE – відносно C1E, C – відносно  C1, A – відносно A1.
При відкритті вищої/нижчої категорії або категорії з причепом (ВЕ, СЕ, С1Е, DЕ, D1Е) вже не потрібно підтверджувати навички керування додатковими документами, достатньо лише дійсного посвідчення водія не менше 3 років або 1 рік для причепів. 
Також збільшено термін чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в територіальному сервісному центрі МВС. Відтепер він діє 2 роки, але не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.

– Сервісні центри надають таку послугу як відповідальне зберігання номерних знаків. Скільки це зараз коштуватиме автовласникам?

– Дійсно, у ТСЦ МВС на відповідальному зберіганні знаходяться номерні знаки перереєстрованих або знятих з обліку транспортних засобів для подальшого закріплення за іншими транспортними засобами цього ж власника. Набула чинності постанова, за нормами якої відповідальне зберігання у територіальному сервісному центрі МВС номерних знаків коштує 9 грн на добу без урахування ПДВ. 

Після закінчення терміну оплаченого зберігання необхідно подбати про продовження резерву. В іншому випадку є ризик їх втратити — номерні знаки буде знищено.

– Водії вже почали звикати, що в сервісному центрі МВС можна отримати ряд послуг онлайн. Це, дійсно, дуже зручно. Чи планується розширювати перелік таких послуг?

– Реєстрація та перереєстрація автомобіля завжди залишаються найпопулярнішими послугами сервісних центрів МВС. Запроваджуючи надання державних послуг онлайн, ми піклуємося не тільки про доступність державних послуг, а й про скорочення часу їх отримання.

Невдовзі автовласники зможуть укладати договір купівлі-продажу онлайн. Дане нововведення передбачене вищезгаданою постановою Кабміну № 1007.

Послуга буде доступна в Електронному кабінеті водія та на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг (Дія). Авторизувавшись, продавець і покупець заповнюють договір в електронному вигляді. Після цього документ автоматично надсилається до сервісного центру МВС для проведення усіх передбачених перевірок за відповідними реєстрами.
Після позитивного опрацювання адміністратором продавець та покупець накладають кваліфіковані електронні підписи і договір уважається укладеним.

Нововведення буде реалізоване сервісними центрами МВС протягом півроку після набрання чинності зазначеної постанови Кабінету Міністрів України.

– Дякую вам за ромову і ґрунтовні відповіді.

Алла ПРИМА

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55