У Греції запалили вогонь Олімпіади 2022

2021-10-18 12:00

Цікаво, хто з наших спортсменів представлятиме Чернігівщину в Пекіні?

Сьогодні, 18 жовтня, у Стародавній Олімпії відбулася церемонія запалювання олімпійського вогню зимових Ігор 2022 року в Пекіні.

Вогонь за традицією спалахнув у храмі Гери від сонячних променів за  допомогою параболічного дзеркала. Його запалила «верховна жриця» (актриса Ксанті Георгіу), яка, за традицією, звернулася до Апполона. Після цього на стадіоні, де в давнину відбувалося багато спортивних змагань античних Олімпійських ігор, триватиме театралізована вистава.

У церемонії взяли участь лише офіційні особи, зокрема, президент Грецької Республіки Катеріна Сакелларопулу, глава Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах та президент НОК Греції Спірос Капралос.  Глядачів не допустили через антіковідні обмеження.

Естафету вогню, який доставлять до столиці Китаю, розпочинає грецький гірськолижник Іоанніс Антоніу, котрий брав участь в естафеті вогню Ігор 2014 року в Сочі, а також ніс грецький прапор на закритті Олімпіади-2018 в Пхьончхані. Сьогодні вогонь від стародавнього стадіону побуває біля пам’ятника засновнику сучасних Олімпійських ігор — французькому барону П’єру де Кубертену, а потім його доправлять до афінського Акрополя. 

19 жовтня вогонь буде переданий китайській делегації на офіційній церемонії на історичному афінському стадіоні “Панатінаїкос”, захід також триватиме без присутності публіки. Туди будуть допущені тільки 200 акредитованих осіб, серед – офіційні делегації обох сторін. На стадіон “Панатінаїкос” вогонь принесе лижниця Параскеві Ладопулу, яка візьме участь в Олімпіаді в Пекіні.

Є інформація, що Олімпійські ігри в Пекіні, найшвидше, відбуватимуться без глядачів на трибунах. Хоча пресслужба МОК повідомляла, що квитки на заходи Олімпіади 2022 розповсюджуватимуться лише серед жителів материкової частини Китаю.

Олімпіада-2022 в Пекіні стартує 4 лютого.

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55