Чернігівська дирекція АТ «Укрпошта»: п’ять років зростання

2021-10-13 08:05

Щороку 9 жовтня поштовики всіх країн відзначають своє професійне свято – Всесвітній день пошти на честь заснування в 1874 році Всесвітнього поштового союзу. Це міжнародна організація, котра об’єднує 191 країну і має статус спеціальної установи системи ООН. Але, без перебільшення, це свято можна назвати святом усієї світової спільноти, адже всесвітня поштова мережа – це найбільша мережа фізичної доставки в світі, що об'єднує країни-члени в єдину поштову територію. Україна також є членом Всесвітнього поштового союзу, а «Укрпошта» – невід’ємною складовою світової поштової системи.

Із якими здобутками зустрічають своє професійне свято чернігівські поштовики, розповідає директорка Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко, яка очолює підприємство від 2017 року. 

Сьогодні Чернігівська дирекція АТ «Укрпошта» – це 127 пересувних відділень і мережа із 87 автоматизованих відділень, котрі надають універсальні поштові послуги. Це згуртована команда, до якої входить понад 2000 працівників у всій Чернігівській області, яка працює для того, щоб населення вчасно отримувало пенсії і соціальні виплати, сплачувало комунальні платежі, передплачувало улюблену пресу, отримувало й надсилало поштові відправлення та  перекази тощо.

За 30 років Незалежності країна зазнала разючих змін. Разом із країною змінювалися й її інституції, серед яких і «Укрпошта». 

Олена Дорошенко:

– Чернігівська область – унікальна. Тільки у нас 97% населених пунктів – сільські. Якщо порівнювати з іншими областями, у нас 461 населений пункт має населення до 50 жителів – щільність населення найнижча в Україні. До цього додаються ще й чималі відстані між селами. Тож коли 2018 року було вирішено запропонувати новий формат обслуговування сільських населених пунктів – пересувні відділення, Чернігівщина прийняла проєкт. Ми гідно його реалізували, і я дуже вдячна громадам та їхнім очільникам, які відгукнулися, які разом із нами вивчали нові можливості, розуміли недоліки, долали виклики. Разом ми все здолали і стали прикладом для всієї України, напрацювавши неоцінений досвід. Минулого року ще в шести областях запрацювали пересувні відділення. До кінця 2022 року, за нашим прикладом, такі відділення мають бути в усіх маленьких селах України.

Серед найближчих завдань компанії, котрі стоять і перед Чернігівською дирекцією «Укрпошти», – підготовка й відкриття стаціонарних автоматизованих відділень поштового зв’язку у великих населених пунктах, які сьогодні поки що обслуговуються пересувними відділеннями. 

Такий крок – не випадковий, адже «Укрпошта» готується стати поштобанком. Реалізувати задум мають уже наступного року – це одна з цілей, яку поставив перед своєю командою очільник «Укрпошти» Ігор Смілянський. Створення поштобанку значно розширить доступ до банківських послуг для мільйонів українців на селі.

Реалізація згаданого проєкту відкриває перед громадами нові можливості співпраці з «Укрпоштою». Там, де готові до змін і розвитку, проєкти реалізуються швидко і якісно. А значить, 19 населених пунктів, які обрали для реалізації завдання, можуть отримати відділення зв’язку, котрі працюватимуть п’ять днів на тиждень і матимуть повну автоматизацію. Втім, наголошує Олена Дорошенко, і пересувні відділення також будуть повністю автоматизованими. Для цього впроваджується нове програмне забезпечення для всіх відділень поштового зв’язку, а Чернігівська дирекція знову в рядах першопрохідців. І тут упевнені: в результаті реалізації проєкту «Поштобанк» якість, зручність, швидкість обслуговування населення точно буде кращою.

Протягом п’ятирічки був повністю оновлений транспортний парк – таких глобальних змін не було  десятиріччями! А ще на Чернігівщині запрацювало чимало оновлених і нових відділень нового формату  «Укрпошти». Спочатку, в 2018 році – в Чернігові, в 2019-му – в Прилуках і Острі, в 2020-му – в Чернігові, Семенівці, Олишівці. Цього року до переліку додався ще й Ніжин. Тепер ще серед першочергових завдань стоїть якість приміщень і в найменших селах, наголошує Олена Дорошенко. В цьому напрямі ведеться серйозна робота, яку вона особисто контролює на місцях, перебуваючи на постійному зв’язку з громадами та їхніми очільниками.

Олена Дорошенко:

– Дуже вдячна громаді Нового Білоуса на чолі з її головою Дмитром Федоровим за співпрацю і допомогу. Завдяки такому діалогу в Новобілоуській громаді вже вдалося відкрити поштове відділення нового формату для отримання фінансових і поштових послуг.

Змінюється й операційна структура «Укрпошти» загалом. До кінця 2023 року у Львові мають збудувати автоматизований логістично-сортувальний центр. Це – не тільки вікно з та в Європу для українських посилок, а й повна автоматизація процесів і новий рівень швидкості сортування та доставки відправлень – у тому числі в усій країні загалом. 

Розширює «Укрпошта» і перелік послуг, які надаються. Серед останніх новацій, що запрацювали від жовтня – відправлення документів. Послуга має назву «Укрпошта-документ» і передбачає не тільки відповідне пакування документів, а й обумовлені терміни доставки за прийнятним тарифом. 

Олена Дорошенко:

– Наголошу, що всі наші стаціонарні відділення уже працюють із POS-терміналами власної термінальної мережі. Тобто через банківську картку можна оплатити послугу, зняти готівку чи поповнити платіжну картку. Особливо важливо це для сіл і маленьких міст. Там це критично важливий сервіс, бо інших провайдерів банківських послуг, крім «Укрпошти», в маленьких населених пунктах немає. 

Йдучи в ногу з часом, «Укрпошта» повністю перейшла на приймання електронних паспортів. Це означає, що для того, аби отримати поштове відправлення, оформити чи отримати поштовий переказ, сплатити платежі, отримати пенсію та грошову допомогу, у всіх поштових відділеннях «Укрпошти» клієнт може засвідчити свою особу, в тому числі, й за допомогою е-паспорту або е-паспорту для виїзду за кордон у мобільному застосунку «Дія». 
А молоді батьки через «Укрпошту» можуть навіть отримати замовлене через сервіс єМалятко свідоцтво про народження дитини. За даними Міністерства цифрової трансформації, 45% батьків скористалися доставкою від саме від «Укрпошти». 

Олена Дорошенко:

– Хочу звернутися і до пенсіонерів, які переживають щодо того, чи буде «Укрпошта» й надалі доставляти їм пенсію. Однозначно – так, принаймні до 1 січня 2023 року, оскільки ніхто не скасував Постанову Кабміну №546 ,у якій йдеться про те, що відміняється примусово переведення пенсіонерів на отримання пенсії на банківські картки, котре планувалося з 1 вересня поточного року. Тож пенсію «Укрпошта» доставляла, доставляє і буде доставляти й надалі. І я дякую нашим пенсіонерам, які, незважаючи ні на що, залишаються разом із нами.

На чолі Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко – вже практично п’ять років. За цей час зроблено чимало, але попереду стоять нові амбітні завдання, котрі дуже хочеться реалізувати, говорить вона. І несподівано зізнається: навіть не очікувала, що працюватиме тут так довго. Адже до цього Олена Дорошенко мала чималий досвід роботи в банківських установах на головних посадах. 

Приймати керівництво Чернігівською дирекцією «Укрпошти» їй довелося в нелегкі для компанії часи. Втім, це не зупинило Олену Дорошенко, яка не звикла пасувати перед труднощами. Вкладені в розвиток підприємства сили витрачені недаремно. Склався гарний колектив однодумців, які підтримують свого керівника за всіма ланками і напрямками роботи – щоби працювати результативно. Наприклад, тут тримають дуже високу планку за тиражами газет – за якістю і кількістю передплати Чернігівська дирекція «Укрпошти» посідає чільне місце загальноукраїнського рейтингу. 

Олена Дорошенко, очолюючи колектив однодумців, із оптимізмом дивиться в майбутнє. Каже, що просто не має права підвести тих, хто їй довіряє. «Задач попереду – багато, нудьгувати – ніколи. Але головне, всі ми розуміємо, що потрібно робити, аби ці всі задачі були виконані на відмінно!»

***
Дорогі колеги! 

Щиро вітаю всіх із нашим професійним святом – Всесвітнім днем пошти!

Професія поштового працівника – не з легких, але з дуже потрібних людям. Скорочуючи відстані між людьми, поштовики несуть радість спілкування, сприяють об'єднанню людських сердець і доль. Щодня, попри всі перешкоди, саме працівники пошти є єдиним засобом зв'язку в віддалених селах і районах нашої країни і, незважаючи на всі економічні катаклізми, незмінними залишаються доброта, чуйність і відданість справі всіх, хто присвятив їй своє життя. 

Сьогодні для багатьох людей, особливо похилого віку, працівники пошти є чи не єдиним джерелом інформації, доброї звістки та привітного слова, адже разом із листами та газетами приносять у кожен дім надію на краще. 

Висловлюю щиру подяку за вашу роботу. Бажаю всім щастя, гарної долі, добробуту, міцного здоров’я та мирного неба над головою!

З повагою Олена ДОРОШЕНКО, директор Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта»

Спілкувалася Алла ПРИМА

Інші новини:


Запобігти страшній недузі

У  Всесвітній день боротьби з раком молочної залози варто вкотре привернути увагу суспільства до проблеми цього захворювання. Адже цей вид раку посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. І в зоні ризику − кожна представниця прекрасної статі репродуктивного віку.

2021-10-25 11:53