Святкування 20-річчя олімпійського руху на Чернігівщині

2021-10-08 18:00

8 жовтня нашому Відділенню НОК – 20 років. Ця цифра означає – повний розквіт сил і бажань. Хочеться встановлювати рекорди, отримувати олімпійські медалі, бути сильними, витривалими, здоровими і від того – щасливими. Наше відділення справді активне, одне із кращих в Україні. Ставало і першим, і – в першій трійці, обов’язково – в перший десятці. Тому офіційна частина зустрічі була короткою, а от локації, де далі тривало активне свято – виглядали рухливими, спортивними, олімпійськими. Не обійшлося і без нагород! 

А головною на офіційній зустрічі в облраді була думка, що підтримка спорту та розвиток олімпійського руху – запорука здоров’я нації й успішності держави. 

Як повідомила на початку перший заступник голови обласної ради, заступниця голови Відділення НОК України в Чернігівській області Ніна Лемеш, не так давно відбулися Олімпійські ігри 2020 року, а на Чернігівщині нині тривають урочисті заходи, присвячені 30-й річниці створення НОК України та 20-річчю Відділення НОК України в Чернігівській області. Тож у межах відзначення ювілеїв на Чернігівщину завітав президент Національного олімпійського комітету України, член Міжнародного Олімпійського Комітету, перший віце-президент Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, Олімпійський чемпіон, Герой України Сергій Бубка.

З ним зустрілися голова обласної ради Олени Дмитренко, голова ОДА В’ячеслав Чаус, перший заступник голови обласної ради Ніни Лемеш, голова Відділення НОК України в Чернігівській області Валерій Куліч, депутат обласної ради Віталій Свириденко. До розмови долучилися також виконавчий директор НОК України Наталія Коваленко та директор департаменту співпраці з суб’єктами олімпійського руху НОК України Іван Бондарчук.

Олена Дмитренко, розпочинаючи зустріч, відзначила, що багато сіверських спортсменів успішно виступають на престижних спортивних аренах і своїми успіхами та досягненнями достойно представляють свою Батьківщину. 

– Спорт є вагомим чинником розвитку, успіхів та єднання нашої країни. Обласна рада, незалежно від обставин та викликів сучасності, готова й надалі сприяти розбудові спортивних закладів і підтримці наших атлетів, чому дуже допомагає співпраця всіх гілок влади, – підкреслила Олена Дмитренко. Керівниця також відзначила потужну діяльність та значні досягнення обласного відділення НОК України й сказала щире спасибі олімпійцям Чернігівщини за високу результативність роботи. 

В’ячеслав Чаус подякував Сергієві Бубці й НОК за підтримку, яка надається області. Бо спільне завдання всіх, підкреслив очільник ОДА, успішна нація – здорова й освічена. Запорука першого – спорт. Тому сьогодні в області стартували великі спортивні проєкти, котрі підсилять і олімпійську базу області. І головне при цьому – спільна праця задля гарної мети й успішного результату. 

Сергій Бубка також наголосив на необхідності розбудови спортивної інфраструктури, адже це стане значним кроком на шляху формування здорової нації. Не менш важливим фактором, на його думку, є підтримка талановитої молоді, яка прагне реалізувати себе в спорті. І в цьому Національний олімпійський комітет готовий всебічно сприяти Чернігівщині.

Валерій Куліч також подякував Сергієві Бубці за увагу до Чернігівщини. Розповів, що до ювілею в районах області відбулося багато олімпійських заходів, у тому числі й висадження олімпійських алей, що посприяло долученню молоді до олімпійського руху. Адже на Чернігівщині багато талановитих дітей, для котрих спорт – це покликання і шанс знайти себе та показати світові свої успіхи. «Ми не підведемо НОК», – пообіцяв Валерій Куліч Сергієві Бубці.

На знак вдячності за розвиток вітчизняного спорту та олімпійського руху в Україні, підтримку олімпійських видів спорту та з нагоди 20-річчя створення Відділення НОК України в Чернігівській області Сергій Бубка вручив Олені Дмитренко, В’ячеславу Чаусу, Ніні Лемеш та Валерієві Кулічу відзнаки Національного олімпійського комітету України.

Також керівництво області отримало у подарунок спортивну форму. І тепер своїм прикладом буде ще активніше підтримувати фізкультуру та спорт.

Керівники області на згадку про візит почесного гостя на Чернігівщину подарували Сергієві Бубці пам’ятні сувеніри, серед яких – булава авторського виконання. 

А далі Сергій Бубка та Валерій Куліч поспілкувалися з пресою. 

Голова НОКу підкреслив, що після того, як Валерій Петрович очолив НОК, олімпійський рух в області на високому рівні. Тут діє потужна команда, котра підтримує славетні спортивні традиції. Також розбудовується серйозна інфраструктура. Є підтримка й президента держави, аби спорудити в Чернігові сучасний Палац спорту. 

На запитання, як Covid впливає на спорт, Сергій Бубка відповів, що торік усе було дуже непросто. Як, власне, й цьогоріч. Але для всього світу проведення Олімпійських ігор стало позитивним поштовхом і зміцнило віру в майбутнє. Усі тепер розуміють, як займатися спортом у сучасних умовах. Тому спортсмени, зокрема, готуються до Зимових Олімпійських ігор за всіма правилами пандемії. 

Валерій Куліч також сказав, що найголовніший спортивний об’єкт області – це Палац спорту. Місто завершило розробку проєкту, наразі документація передається в ОДА, аби об’єкт увійшов до Програми Президента «Велике будівництво». Тому сподіваємося, що й підтримка НОКу цьому посприяє. Тож найближчими роками, є надія, чернігівські спортсмени отримають прекрасну базу, на яку давно заслуговують. 

Адже інфраструктура впливає на спортивні здобутки стовідсотково, додав Сергій Бубка, як і тренерські кадри. Це добре і для спорту вищих досягнень, і для фізичної культури. Та відповідає Програмі Президента «Здорова країна». І люди вже це зрозуміли і замаються спортом родинами. Валерій Куліч також навів приклад, що після реконструкції стадіону «Юність» юнацька збірна Чернігівщини стала чемпіоном України з футболу. Тобто це був стимул для дітей рухатися вперед і отримувати найвищі перемоги.

Далі заходи продовжилися на міському пляжі «Золотий берег», до яких долучився Чернігівській міський голова Владислав Атрошенко.

Тут відбулося урочисте відкриття спортивного свята, було піднято Державний прапор України та Прапор НОК України. Зробили це зіркові спортсмени біатлоністка Валентина Цербе-Несіна та боксер Дмитро Митрофанов. Далі проводилася олімпійська розминка, символічний забіг на дистанцію олімпійської милі. Також – традиційне вже для області висадження та відкриття Олімпійської алеї. Відбулися й спортивні активності серед вихованців ДЮСШ, презентація та турніри з різних видів спорту. А далі учасники спортивних локацій отримали нагороди, потім тривали автограф-сесія, фотографування.

Людмила ПАРХОМЕНКО
 

Інші новини:


Запобігти страшній недузі

У  Всесвітній день боротьби з раком молочної залози варто вкотре привернути увагу суспільства до проблеми цього захворювання. Адже цей вид раку посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. І в зоні ризику − кожна представниця прекрасної статі репродуктивного віку.

2021-10-25 11:53