Клуб прихильників біатлону відзначив ювілей

2021-10-05 16:12

26 вересня, на спортивній лижній базі олімпійського резерву в Чернігові пройшла десята, ювілейна, зустріч Клубу прихильників біатлону імені Андрія Дериземлі. Щоправда, відбулася вона із запізненням на рік – адже насправді святкувати мали ще минулого року, але через карантинні обмеження урочистості не проводили. Святкування відбулися у межах чемпіонату України з літнього біатлону, що проходив у Чернігові протягом кількох днів. 

У дружній і невимушеній атмосфері зустрілися спортсмени, їхні тренери, ветерани біатлону, почесні гості, спонсори і, звичайно, прихильники здорового способу життя – фанати біатлону. Словом, ті, для кого біатлон давно став не просто спортом, а способом життя. Нині у клубі налічується понад 300 учасників різного віку.

Тож було багато радісних посмішок, дружніх обіймів, розмов, спілкування з зірками біатлону, нагороджень активу членів Клубу і спортсменів, а також фото на згадку. 

Серед відомих імен – Андрій Дериземля, Ніна Лемеш, Валентина Цербе-Несіна, Олена Петрова, Валентина і Віта Семеренки, Артем Прима, Тарас Лесюк, Руслан Лисенко та інші відомі й титуловані спортсмени та їхні тренери. 

– Особливою частиною заходу став традиційний благодійний  аукціон «Зірки біатлону – особливим дітям». Лотами аукціону цього року були речі від відомих спортсменів – Віти і Валі Семеренок, Дмитра Підручного, Артеми Прими, Тараса Лесюка та інших. Таким чином уже протягом багатьох років вдається збирати кошти для Чернігівської спеціалізованої школи для дітей із вадами слуху. Звісно, учні і викладачі вдячні за таку допомогу, – розповідає Андрій Дериземля, заслужений майстер спорту України, член національної збірної команди України, учасник Олімпіад, неодноразовий переможець та призер Кубків світу з біатлону. 

До речі, саме він колись запропонував Клубу цю ідею – поєднати біатлонну вечірку з благодійництвом.

На святкуванні не обійшлося без приємного сюрпризу від давніх друзів Клубу – ТОВ «Чернігівський хлібокомбінат». Ольга Заїка, директор хлібокомбінату, завітала на свято з особливим тортом, який для спортсменів із любов’ю приготували кондитери підприємства.

Особливою сторінкою зустрічі стала і Гонка чемпіонів за участі зірок біатлону – вона, напевно, викликала найбільше уваги та емоцій.

Цьогорічна Гонка чемпіонів стала другою в історії і відбувалася в незвичних для багатьох умовах – її учасники долали дистанцію не на лижоролерах, а бігом, в форматі парної естафети: загалом 13 пар, у кожній – чоловік та жінка. Дистанція невелика, всього два кола та вогневий рубіж. Цьогорічними переможцями стали діючі члени збірної України з біатлону Тарас Лесюк та Юлія Журавок. Друге місце посіли Артем Прима та Оксана Хвостенко, бронзовими призерами стали Роман Прима та Ірина Петренко.

Взяти участь у Гонці чемпіонів мали змогу і ветерани біатлону, ті, хто вигравав медалі ще у 70-80 роках минулого століття. Щоправда, для них забігів не було, лише дуельна стрільба.

До речі, жоден учасник цих змагань не залишився без призу – їх отримали абсолютно всі, а не лише ті, хто зійшов на п’єдестал.
На думку абсолютно всіх учасників і вболівальників, Володимиру Бринзаку, президенту Федерації біатлону України, й Андрію Дериземлі, віце-президенту ФБУ, вдалося організувати справжнє свято біатлону. 

А Андрій Дериземля, в свою чергу, дякує активістам Клубу, які протягом уже понад 10 років підтримують його роботу. Подібні заходи, каже Андрій, корисні і для спортсменів, і вболівальників, адже вони заряджаються позитивом та емоціями надовго.
А ще він плекає надію, що біатлон в Україні й надалі матиме велике майбутнє, адже на зміну нинішнім чемпіонам підростає зміна – лише в школі на спортивній лижній базі олімпійського резерву нині відточує свою майстерність близько 200 юних спортсменів.

Алла ПРИМА

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13