Свято-Успенський храм – місце благодаті

2021-10-04 09:03

У центрі села стоїть величний Данівський Свято-Успенський храм. Без перебільшення можна сказати: він із повним правом може претендувати на звання визначної пам’ятки. Те, з якою любов’ю її будували, прикрашали і нині доглядають – говорить про багато. Цей храм став особливим духовним місцем для кожного данівця і курганця.

Збудований в 2007 році за ініціативи отця Іоанна і коштом меценатів, головним серед яких є Валерій Зубок, і на пожертви прихожан, він є осередком духовного життя. Доглянута територія, молодий сад, виноградник, троянди і сосни. Навпроти через дорогу – збудована трапезна. Благодать!

Опікується храмом протоієрей Іоанн (Іван Іванович Величко). Отець Іоанн живе в Данівці вже багато років. 

– Він приїхав разом із матушкою Наталією та двома дітками – сином і донькою – до Данівки понад 20 років тому, тут народилося ще четверо їхніх синів. Хлопці допомагають батьку на службі в церкві, співають на кліросі, – розповідає Валентина Михайлівна Ричок, яка є прихожанкою церкви і теж співає в церковному хорі.

Величний храм усередині розписаний іконами буквально від підлоги до самих куполів – зверху на людей дивляться обличчя святих, крізь віконця в куполі сонце пронизує простір аж до самої підлоги – здається, прямо з небесних чертогів. 

Давні ікони, багато нових – подарованих прихожанами. Вони наповнюють храм особливою благодаттю – адже кожен вклав у її створення часточку своє душі і любові до Нього. 

Є й подаровані місцевим художником Олександром Гридьком – майстерні копії, на яких із філігранною точністю виписані лики святих.

В храмі є й ікона з часточкою мощей святителя Спиридона Триміфунтського. Святиню привезли з острова Корфу, де спочивають мощі святого. Святитель Спиридон відомий своєю швидкою допомогою у всіх проханнях і молитвах віруючих. 

…Поспішають люди на службу, щоб у молитві своїй звернутися до Бога. А Він дає їм силу, зміцнює у добрі, робить кращими і сильнішими духом. Бо Данівський Свято-Успенський храм – це не просто церква. Це пам’ятник милосердя, любові, сили духу, який має свою, особливу, ауру – світлу й радісну, ауру любові до Бога. Місце, де люди захоплюються красою і відчувають справжню благодать. 

Алла ПРИМА

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55