Це справжнє щастя – служити її величності Книзі

2021-10-04 08:43

30 вересня бібліотечна спільнота України відзначає Всеукраїнський день бібліотек, який збігається із днем пам’яті великомучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.

Протягом століть бібліотеки вважають храмами мудрості, а книги – ліками для душі. 3 серпня цього року обласна рада на п'ятій сесії восьмого скликання прийняла рішення про реорганізацію Чернігівської обласної медичної бібліотеки шляхом приєднання до КЗ «Обласна наукова універсальна бібліотека ім. В.Г. Короленка». Відкрита у 1933 році, спалена під час війни, відроджена у 1944 році минулого століття, обласна медична бібліотека не зачинялась ні на один день. У 2018 році відзначила своє 85-річчя. 

За своє існування бібліотека отримала визнання за межами області. З 1956 по 1996 роки бібліотеку очолював Матвій Дуля – бібліотекар-бібліограф, лікар-стоматолог. За цей час ведеться грунтовна наукова робота. Понад 200 наукових праць із бібліотечно-бібліографічної роботи має біблітека. Серед них найвагоміший ретроспективний покажчик у 2-х виданнях «История здравоохранения Черниговщины» (1873 - 1917) – перше видання і ( 1917-1985) – друге видання, вони об'єднують понад 5 тисяч описів із історії медицини Чернігівщини. Пізніше вийшла монографія у співавторстві з колишнім головним лікарем обласної лікарні Анатолієм Грушею «З історії медицини». Публікації Ірини Воронцовської постійно знаходили місце на сторінках обласних видань і в подальшому увішли до збірки «Прошу слова». У 2018 році викладачкою історії обласного педагогічного інституту післядипломної освіти Лідією Лавриненко на базі нашої бібліотеки була захищена кандидатська праця «Охорона здоров'я Чернігівщини (1960 - 1980 роки)» , 4-й розділ якої – «Особливості поширення медичних знань на Чернігівщині» – присвячений роботі нашої бібліотеки. 

У 2021 році Національною науковою медичною бібліотекою України підготовлено і видано книгу «Славна когорта фахівців медичних бібліотек України», до якої увійшло 7 представників Чернігівщини. З них Матвій Дуля, Ірина Воронцовська, Ганна Мірошниченко, Ніна Шакун, Олена Ященко, Надія Яременко – представники нашої бібліотеки, і Люмила Солуян – представниця бібліотеки Чернігівського медичного коледжу. 

Можна багато розповідати про нашу працю. Розпочата Матвієм Дулею робота над ретроспективними покажчиками не переривалась. І зараз триває робота над покажчиком «Охорона здоров’я Чернігівщини» (2015-2024 роки). Електронний каталог, який нараховує понад 250 тис. описів, постійно поповнюється. Наші дистанційні користувачі отримують потрібну інформацію.
У ці святкові дні ми не втрачаємо надію, що золотий фонд бібліотеки буде збережено. Ми бажаємо своїм колегам усього щонайкращого в роботі та житті, й віри, надії, любові на всі часи.

Від усього колективу – Надія ЯРЕМЕНКО

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31