Чернігів за тиждень

2019-09-13 07:54

Владислав Атрошенко: «Через Асоціацію міст України ініціюватиму зустріч мерів із Президентом»

Про це Чернігівський міський голова повідомив під час чергової ранкової наради в міській раді.
– Через Асоціацію міст України ініціюватиму зустріч із Президентом України Володимиром Зеленським, аби тезово озвучити декілька важливих для всіх міст і Чернігова речей.

По-перше, всі міські голови є потенційними союзниками Президента у позитивних перетвореннях. По-друге, сьогодні триває тотальне перезавантаження влади в міністерствах та службах. Тому важливо наголосити на декількох позиціях на початку бюджетного процесу: потужніші міста мають більше можливостей для заміни та ремонтів інфраструктури, інші – меншу. По-третє, бажано було би повернутися до виконання Бюджетного кодексу.

І при виконанні делегованих повноважень держава має повною мірою їх фінансувати, – зазначив Владислав Атрошенко.
На думку міського голови, ці базові речі потрібно проговорити вже зараз, аби не чекати грудня й не думати, що робити вже після проголосованого державного бюджету.

Іще два багатоквартирні будинки ремонтуватимуть із допомогою міського бюджету

Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

Мова про капітальний ремонт будинків і виконання робіт у рамках Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2020 роки. Механізм передбачає співфінансування ремонтів у багатоквартирних будинках за кошти міського бюджету й коштів ОСББ чи ОЖБК.

Відповідно до прийнятого рішення з міського бюджету виділять кошти на дві багатоповерхівки. У будинку за адресою: проспект Перемоги, 151 (ОСББ «Світлий будинок») утеплять фасад та укоси, встановлять відливи на вікнах і парапетах. Ремонт коштуватиме 1,195 млн грн, із них у рамках Програми 789,7 тис. грн – кошти міського бюджету, 358,5 тис. грн – власні й залучені кошти ОСББ.

У будинку за адресою: вул. Святомиколаївська, 12 (ОСББ «Святомиколаївське») замінять та утеплять покрівлю. Кошторис робіт – 1,213 млн грн, із них у рамках Програми 599,5 тис. грн – кошти міського бюджету, 105,7 тис. грн – власні й залучені кошти ОСББ.

153 сім’ї, в яких народилися діти, одержать підтримку від міста

У Чернігові тривають виплати одноразової матеріальної допомоги сім’ям з новонародженими. 

Черговий список таких родин днями затвердив виконавчий комітет Чернігівської міської ради. Тож у вересні матеріальну допомогу при народженні дитини нададуть 153-м сім’ям на загальну суму 1,32 млн грн. А саме: 72 сім’ям – по 5 тис. грн на першу дитину – на загальну суму 360 тис. грн; 66 сім’ям – по 10 тис. грн на другу дитину – на загальну суму 660 тис. грн; 12 сім’ям – по 20 тис. грн на третю дитину – на загальну суму 240 тис. грн; 1 сім’ї – 20 тис. грн на четверту дитину; 1 сім’ї – 20 тис. грн на п’яту дитину; 1 сім’ї – 20 тис. грн при народженні двійні.

Як відомо, матеріальна допомога при народженні видається батькам, що постійно проживають з дитиною та мають свідоцтво про її народження, а також зареєстровані в Чернігові. Загалом з початку 2019 року малюки народилися в 1322 чернігівських сім’ях. За весь час дії цієї Програми надана матеріальна допомога з міського бюджету 3509 сім’ям на загальну суму 30,14 млн грн.

Нагадуємо: пакет документів, який розглядається комісією з попереднього вивчення питання надання допомоги при народженні, батьки подають до відділу звернень громадян Чернігівської міської ради (вул. Шевченка, 9). Звернутися можна протягом року з дня народження дитини.

«Чорно-білий вимір» у художньому музеї

У Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (вул. Музейна, 6) відкрилася спільна фотовиставка чернігівських фотохудожників під назвою «Чорно-білий вимір». 

Тут представлено 40 робіт 13-ти фотографів. Експозиція включає як чорно-білі, так і монохромні світлини, виконані в різних стилях. Попри неабияку різноманітність сюжетів, фотороботи доповнюють одна одну, складаючись в абсолютно окремий вимір справді творчих людей.

Кажуть, кожна чорно-біла світлина відкриває душу тому, хто на неї дивиться. Адже ніщо не відволікає від споглядання суті й художнього задуму автора. Тож запрошуємо всіх охочих переконатися в існуванні особливої атмосфери, яку створюють чорно-білі фото, проникнути в суть, зрозуміти ідею зображеної миті. Ласкаво просимо до чорно-білого виміру!
Виставка триватиме до 8 жовтня.

Меморіальну дошку Левкові Лук’яненку планують відкрити до Дня міста

Пам’ять про борця за незалежність України, Героя України Левка Лук’яненка увічнять у Чернігові. 

Для цього на будинку по вулиці Рокоссовського, 49 установлять меморіальну дошку. Дозвіл на це й текст напису затвердив виконавчий комітет Чернігівської міської ради. Дошку виготовлять і змонтують за рахунок бюджетних коштів. Урочисте її відкриття планують приурочити до цьогорічного Дня міста.

Відремонтували спортзалу у школі №7

У Чернігівській школі №7 повністю відремонтували спортзалу, повідомили у прес-службі міської ради.

– Тут була стара занедбана спортзала, колись вона ще навіть суміщалася з актовою залою. На місці, де розташовувалася сцена, почала просідати підлога. У спортзалі не дотримувався температурний режим, почала осипатися штукатурка, її довелося всю знімати, – повідомила директорка школи.

Будівельники оновили стелю, замінили вікна, вирівняли підлогу, на яку поклали спеціальне покриття, пристосоване для спортивних приміщень. Відмовилися від водяного опалення, демонтували старі батареї, замість них буде нове інноваційне опалення, змонтоване під стелею. Принцип роботи – теплове випромінювання. Так обігріваються приміщення висотою не менше 5 метрів.

Також відновлено 2 душові кабіни, що раніше використовувалися як комори, 2 санвузли (не працювали 30 років), відремонтовано роздягальні. За циркуляцію повітря відповідатиме сучасна система рекуперації. Загалом ремонт тривав 8 місяців.

У спортзалі буде все нове: волейбольні щити, стінки, кільця, бруси та обладнання – навісне і для волейболу.

Обладнання спортзали коштувало на рівні 200 тисяч грн, загалом же на ремонт витрачено 4.5 млн грн. Це спільний проект міського бюджету та субвенції з державного.

День міста: програма святкувань

Святкові заходи в Чернігові триватимуть три дні: 
20, 21 та 22 вересня, інформує Управління культури і туризму міської ради.

  • 20 вересня (п’ятниця), Красна площа

17.30 – «Tenors Belcanto» в супроводі симфонічного оркестру «Філармонія».
19.00 – фінал конкурсу «Чернігів the best».
21.00 – DJ Party.

  • 21 вересня (субота), Красна площа

15.00 – відкриття 4-го Всеукраїнського фестивалю військових духових оркестрів. Далі о 15.30 на майданчику за Катерининською церквою – музичне шоу від військових оркестрів.
18.00 – концертна програма від групи «Bisquit» і зірок music box: Constantine, Kishe, Nikita Lomakin та Sonya Kay.
21.00 – на запрошення міського голови Владислава Атрошенка – легендарна «Машина времени».

  • 22 вересня (неділя)

8.00 на Красній площі – напівмарафон «Нова Пошта».
11.00 у сквері ім. Б. Хмельницького – другий «Науковий пікнік».
12.00 – виступи провідних військових оркестрів у місті: сквер біля Мегацентру, мікрорайон «Шерстянка», сквер ім. Б. Хмельницького, сквер «Березовий Гай», мікрорайон «Масани»
15.00 на Алеї Героїв – танцювальний батл від студії «LIKE ONE».

Комплексна термореновація пологового будинку стартувала

У Чернігівському пологовому будинку з перших днів вересня розпочалися роботи з комплексної термомодернізації будівлі. 
Наразі там утеплюють стіни й монтують внутрішнє опалювальне обладнання.

А загалом у проекті – чималий перелік великих за обсягом робіт. Це повна термомодернізація будівлі за сучасними нормами, утеплення всіх зовнішніх стін та обов’язкова заміна частини вікон. Також утеплять підвальні приміщення і фундамент. Окрім того запланована модернізація всієї системи опалення, в тому числі індивідуальних теплових пунктів, яких у будівлі кілька. Передбачена й реконструкція входів до будівлі та обладнання на першому поверсі вбиральні для відвідувачів з особливими потребами.

Проект реалізується у співпраці з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. У Чернігові це буде один із перших глобальних проектів, пов’язаний з повною комплексною термомодернізацією великої будівлі відповідно до міжнародних стандартів під контролем іноземних фахівців.

Вартість виконання робіт – понад 20 мільйонів гривень. Точна сума залежатиме від курсу валют. Більшу частину грошей вкладе міський бюджет. З німецької сторони співфінансування становить 300 тисяч євро, з міського бюджету – майже 500 тисяч євро. Планувалося закінчити проект до кінця року, але, враховуючи термін початку робіт, швидше за все, їх буде закінчено наступного року.

Під час робіт пологовий будинок працюватиме в повному обсязі, поверхів чи блоків не перекриватимуть, тож незручностей для персоналу і пацієнток не буде.

Піковий маршрут №6а припинить роботу

З12 вересня експериментальний піковий тролейбусний маршрут № 6а припиняє свою роботу. 

Про це повідомляє КП «Чернігівське тролейбусне управління» на своїй сторінці у Facebook.

За словами речника ЧТУ Микити Вікторова, цей маршрут себе не виправдав – пасажиропотік виявився дуже низьким. Тож було вирішено перенаправити 4 тролейбуси, задіяні на цьому маршруті, на інші. Зокрема, два тролейбуси посилять маршрут №1, стосовно інших двох – іще не вирішено.

Нагадаємо: цей маршрут почав працювати з 2 вересня у зв’язку з відтермінуванням відновлення роботи маршруту №11 і задля забезпечення перевезення пасажирів мікрорайону Масани.

Підготувала Ольга КУЖЕЛЬ за матеріалами інтернет-сайтів

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13