Батурин запрошує на мистецький захід із нагоди Дня Українського козацтва

2021-09-29 05:09

Гетьманщина – ключове явище в історії українського державотворення. Особливе місце займає Батурин – резиденція українських гетьманів, який 22 роки був столицею Івана Мазепи. Вивчення і популяризація історії козацької держави, її еліти, високої культури резиденцій видатних гетьманів і їх зв’язків з європейською цивілізацією є важливими й актуальними для українського суспільства. У сучасних умовах є особливий запит на відтворення української історії в художніх образах.

Мета заходу – популяризація видатних діячів України, історії Батурина, пам’яток та діяльності Національного заповідника «Гетьманська столиця» за допомогою художніх образів різних видів мистецтва; актуалізація уваги до історичних сюжетів козацьких часів і промоція пам’яток заповідника як кінолокацій. 

Під час заходу відбудться авторська презентація книги «Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна» – першого художнього твору відомої дослідниці Гетьманщини Т. Таїрової, професора, доктора історичних наук. Пригодницька новела розповідає про поворотний епізод у долі майбутнього гетьмана; динамічна військово-історична реконструкція розкриє початковий епізод новели Т.Таїрової; дозволить відчути атмосферу доби Руїни, в умовах якої відбувалося становлення особистості Івана Мазепи; 

Також працюватиме виставка « Гетьман Іван Мазепа, князь Священної Римської імперії», унікальні нововиявлені артефакти  із Віденського архіву та  колекції Олексія Шереметьєва; буде анонсовано зйомки серіалу за мотивами книги Т. Таїрової «Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна». 

Мистецький  захід «Мазепа. Шлях до Батурина» відбудеться 8 жовтня на території  Цитаделі Батуринської фортеці Національного заповідника «Гетьманська столиця», початок о 12.00.
 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21