Колишніх депутатів не буває

2021-09-23 08:53

Віру Василівну Ричок, яка хоч і живе в Козельці, данівці вважають місцевою активісткою. За будь-яким питанням і проблемою можуть до неї звернутися по допомогу. І, звісно, її отримають, адже в цьому пані Віра має неабиякий досвід.

Вона, як жартують односельці, їхній пожиттєвий депутат. Віра Василівна народилася і виросла в Данівці – це її рідне село. Каже, жити без нього не може і навідується сюди за найменшої нагоди. Кожне сільське свято вона намагається відзначати в кругу односельців. 

Закінчила Ніжинський педагогічний інститут, вчителька хімії та біології за освітою. Працювала в місцевій школі вчителем, заступником директора з навчально-виховної частини. Її дотепер згадають теплими словами в навчальному закладі – її дбайливими руками тут зроблено багато. А висаджені на шкільному подвір’ї квіти й дерева досі є живими свідками її любові до природи.

Була депутатом Данівської сільської ради, Козелецької селищної, а потім і районної ради. Люди з подякою пригадують, як вона «вибивала» інвалідні візочки, писала звернення, вникала в кожну проблему своїх виборців і допомагала їх вирішувати.

Вийшовши на пенсію, Віра Василівна і донині займає чітку і зрозумілу громадянську позицію: допомагати. Вона зізнається: душею – в Данівській сільській раді. Їй хочеться бути корисною і старості села Антоніні Мороз, яка, до речі, її колишня учениця, і своїм односельцям, бути у вирі подій, брати участь у всіх заходах.

А ще вона сьогодні на громадських засадах допомагає компанії «Агрозем Холдинг». Каже, робить це не випадково, адже ще будучи депутатом, кілька разів у своїй депутатській діяльності співпрацювала з Миколою Рудьковським. Знає його як порядну людину і гарного й далекоглядного фахівця. А ще Микола Миколайович був добре знайомий із Борисом Прокоповичем Вертаєм, який до кінця 1990-х років працював головою колгоспу імені Леніна в Данівці. 

Антоніна Мороз, долучаючись до нашої розмови, додає: завдяки Борису Прокоповичу в Данівці заасфальтована кожна доріжка, проведений газ, збудована школа. Після розвалу Союзу до Данівки їхали люди з усіх кінців колишньої великої країни – тут вона мали роботу, житло. Борис Прокопович не дав померти колгоспу, і його досі з подякою згадують місцеві жителі. Навіть після виходу на пенсію він не залишився осторонь колгоспних справ, був почесним головою колгоспу. Микола Рудьковський до раптової смерті Бориса Прокоповича підтримував із ним зв’язок і часто бував у Данівці.  

Тож коли в Данівці розпочали створення агропідприємства, що входило до групи компаній «Агрозем Холдинг», до Віри Василівни, як до депутата, почали звертатися односельці: чи можна працювати з цією компанією і хто такий, її керівник? І вона, будучи особисто знайома з Миколою Рудьковським, розповідала, що він на рівних може спілкуватися з будь-якою людиною, шанобливо ставиться до старих, не забуває з повагою схилити перед ними голову. 

Та й компанія не ховається, «Данівку-Агро» зареєстрували в Козелецькому районі, вона платить податки до місцевого бюджету. А це є показовим, значить, веде свою діяльність чесно. Тож фірмі можна довіряти. Звісно, були і загальні збори, й обговорення, і консультації з юристами. Але слово людини, якій кілька разів виявляли довіру, обираючи депутатом, яка неодноразово приходила на допомогу, також багато значило.

Люди повірили і почали укладати угоди. І від 2016 року, відколи запрацювало ТОВ «Данівка-агро», не пошкодували жодного разу, каже Віра Василівна. Адже до своїх пайовиків «Агрозем Холдинг» ставиться з великою повагою, гроші платить вчасно, за пільговою ціною молотить зерно, оре землю. У рахунок договору, замість грошей, можна отримати за пільговою ціною зерно для свого підсобного господарства – якісне й сухе. 

За необхідності дають гроші наперед – за заявою. Виділяють гроші на поховання – три тисячі. І допомогу при народження дитини – чотири тисячі. 

Допомагають селу і відгукуються на найменше прохання. Що це дійсно так, підтверджує й староста Антоніна Мороз. Каже, жодного разу відмови не отримала.

З такими партнерами – приємно працювати. Адже можна бути впевненими: вони не підведуть і завжди підставлять своє плече.

Алла ПРИМА
Фото авторки

 

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31