Що віщує Кассандра Молодіжному театрові?

2021-09-21 08:27

Молодіжний театр розпочав свій 37-й театральний сезон. І ось прем’єра. «Кассандра» за твором Лесі Українки. До речі, авторці цього року 150 літ із дня народження. 

Чому саме «Кассандра»? Бо більш актуального твору сьогодні годі й шукати. Виставу створив Роман Покровський. Зрозуміло, що це не буде костюмована класична поетична драма про війну. Це арт-хаусне дійство про людську психологію, про психологію головної героїні, роль якої виконує Тетяна Салдецька.

Струнка та тендітна жіночка має дар передбачення, але їй ніхто не вірить, напевно, вона й сама не вірить, бо надто страждає від нього. Проте дар даром, але є сестри, брати, кохання, врешті-решт. Є людська підступність, зневіра, зради. І хоча Кассандра – персонаж міфологічний, Лесею Українкою він виписаний живим, людяним та жіночним. Кассандра страждає й сумнівається, бо вже пройшла свій виснажливий шлях. Замість пророчого нестяму її охоплює дивний спокій, і вона зрікається свого дару. Згодом. Саме на людяність головної героїні роблять акцент і актори, і постановник. Складний текст, який певною мірою не дороблений авторкою, але в цьому є перевага, що народжує пошук до сценічного втілення. Це зветься літературною драматургією, над якою треба неабияк попрацювати режисеру.

Роман Покровський не називає себе режисером, бо, як він сам каже, після Товстоногова та Мейєрхольда жодний не має права зватися режисером. Але як би там не було за постановку цього складного твору взявся саме він. У наші буремні часи не вистачає саме Кассандри з її надприродним даром. У ролі Кассандри, як уже було зазначено, – Тетяна Салдецька, в ролі її брата Гелена – заслужений артист України Володимир Банюк. У виставі зібралася міцна акторська братія професіоналів, хоча і початківці тут також мають змогу себе проявити – Ольга Руденок, Ярослав Мальцев, Костянтин Слободенюк, Дмитро Сукач. Вони вірять у себе, і це добре, бо, як свідчать усілякі інтернети, головна ідея «Кассандри» Лесі Українки – «вірити в себе і ніколи не здаватися». І Леся саме так і робила. За великим висновком, її героїня – це вона сама. Далі тиша роздумів...

Отож Молодіжний театр не залишає вас у спокої, бо творить і працює для вас, любий глядачу.

Алла ПУШКІНА

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21