Олег Авер’янов: «Федерація роботодавців має стати майданчиком спільних проєктів та рішень – задля власного розвитку і всього регіону»

2021-09-20 12:02

Нещодавно відомий підприємець, генеральний директор ТОВ «ПК «Пожмашина» Олег Авер’янов очолив Федерацію роботодавців Чернігівщини. І є надія, що тепер наш бізнес на повний голос заявить про свої здобутки та проблеми і про те, що держава і влада повинні дослухатися до тих, хто дає робочі місця і наповнює бюджет. Детально про це – в ексклюзивному інтерв’ю для «Деснянської правди». 

– Олегу В’ячеславовичу, ви є членом Президії ради Федерації роботодавців України. А 27 серпня вас було обрано головою правління Федерації роботодавців Чернігівщини. Кажуть, що Федерація роботодавців України – це голос українського бізнесу. Тож наше обласне об’єднання – голос чернігівських підприємців. Про що вони говорять?

– Федерація роботодавців України – це потужна організація, яка представляє і відстоює інтереси промисловості та бізнесу на рівні держави. А щоб ефективно вирішувати проблеми роботодавців, потрібно їх чути, тому я і очолив Федерацію роботодавців Чернігівщини.

Головна проблема сьогодні – це те, що бізнес залишився сам-на-сам зі своїми проблемами, й ні на рівні держави, ні на рівні області немає чіткого плану, як бізнесу допомогти, як стимулювати розвиток українського виробництва. 

А стосовно того, що говорять наші підприємці, то, безумовно, на першому місці зараз проблеми, спричинені коронавірусом. Не менше хвилює підприємців і відсутність прозорої та зрозумілої довгострокової державної політики, а без цього залучати інвестиції та розвивати бізнес неможливо.

– Скільки підприємств наразі входить до ФР Чернігівщини?

– Нині до федерації входять 62 підприємства, які працюють в галузі машинобудування, деревообробки, агропромислового комплексу, хімічної та нафтохімічної промисловостей, ресторанного бізнесу й транспортних перевезень.

– Які сфери для вас будуть пріоритетні?

– Завдання федерації роботодавців – об’єднати представників усіх без винятку напрямів бізнесу, адже часто проблеми в машинобудуванні перегукуються з проблемами в сільському господарстві чи сфері надання послуг, тому пріоритетом буде об’єднання всього бізнесу нашого регіону задля вирішення спільних проблем.

– Розкажіть про команду, яка буде працювати з вами? 

– За довгі роки роботи в бізнесі та місцевому самоврядуванні мені вдалося сформувати команду однодумців, із якими ми працюємо багато років та реалізували низку спільних успішних проєктів. Ці люди сьогодні разом зі мною увійшли до федерації. Впевнений, що їхній досвід допоможе втілити наші амбітні плани.

– Які виклики стоять перед вами як перед очільником цієї організації?

– Перш за все – це об’єднати роботодавців для формування спільної позиції та вирішення спільних проблем у діалозі з владою. По-друге, налагодити взаємодію та порозуміння роботодавців і органів місцевого самоврядування, які отримали величезні повноваження внаслідок реформи децентралізації. 

Тому Федерація стане майданчиком, де роботодавці зможуть напрацьовувати спільні проєкти та рішення для власного розвитку й розвитку регіону. 

– Чернігівщина давно має непочесне «звання» депресивного регіону. На вашу думку, що потрібно робити, аби вибитися з аутсайдерів?

– Рецепт простий – підтримувати місцевих роботодавців та наполегливо працювати! Всім – владі, бізнесу, правоохоронцям, працівникам бюджетних установ, загалом працівникам у всіх сферах. Щодня, віддано та ефективно, незважаючи ні на що.

– Як ви як очільник такої потужної організації зможете впливати на покращення бізнес-клімату на Чернігівщині? 

– Люди, що створюють робочі місця в Україні, сплачують податки, інвестують в розвиток виробництва та працюють згідно з законодавством України, мають стати «недоторканими» для правоохоронних і контролюючих органів. Тож моє завдання – повернути довіру бізнесу до влади та влади до бізнесу. Сподіваюсь, що представники влади в цьому теж зацікавлені.

– Як співробітничатимете з профспілками, що перебувають на сторожі інтересів працівників? 

– Профспілковий рух є невід’ємним інститутом в демократичному суспільстві. Тому федерація відкрита до співпраці з профспілками, адже лише в тристоронньому діалозі бізнесу, влади і профспілок можна знайти ефективні моделі розвитку економіки області.

– Які програми для членів вашої федерації ви плануєте втілити? Як узагалі будете підтримувати бізнес?

– Ми вже почали активну роботу. Минулого тижня, за нашої ініціативи, для ознайомлення з інвестиційним потенціалом області на Чернігівщину завітав шейх Насер Аль-Мутава Аль-Отайбі, який є головою та засновником холдингової групи SAMAMA. І подібних візитів ми плануємо ще не один. 

Також ми беремо активну участь в обговоренні змін до законодавства, що стосуються бізнесу й зараз розглядаються Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів. Найближчим часом плануємо ініціювати зустріч із представниками влади всіх рівнів для початку діалогу.

– Ковід та бізнес – це гостра та болюча тема. Як плануєте допомагати бізнесу, що постраждав від карантинних заходів. 

– Сьогодні державою та органами місцевого самоврядування розроблено ряд програм з підтримки бізнесу в умовах карантину, та, на жаль, не всі розуміють, як цими програмами скористатись. Наше завдання, перш за все, поінформувати та пояснити, як цими можливостями користуватись. Крім того, разом із Федерацією роботодавців України будемо напрацьовувати нові програми для підтримки бізнесу, що потерпає під час локдауну.

– Ви – досвідчений керівник. Яку пораду можете дати підприємцям? Що взагалі, у вашому розумінні, – ефективне управлінське рішення?

– Запорука успішного бізнесу – компетентна та фахова команда. Є такий вислів, що правильні люди їдуть у правильному автобусі в правильному напрямку і на правильних місцях. Тому якщо буде зібрана фахова команда і в неї буде спільна мета, то буде й успішний результат. Тож головне, на чому має концентруватися керівник, приймаючи управлінські рішення, це створення професійної команди.

– Ви – генеральний директор ТОВ «ПК «Пожмашина». Були на вашому підприємстві і бачили, як там працює робототехніка. Нещодавно тележурналісти відзняли фільм про «Пожмашину», позиціонуючи її підприємством ХХІ століття. Ваше підприємство так інтенсивно розвивається?

– Виробництво сучасної техніки неможливе без глобального технічного переоснащення виробничих потужностей. Розуміючи життєву необхідність таких змін, ми розпочали поступове оновлення верстатів та іншого обладнання. Це відбулося близько 5 років тому. Ті, хто розуміється на цьому знають, що неможливо просто обрати верстат, встановити його і працювати на ньому. Потрібно мати відповідні знання, щоби обрати правильне та ефективне обладнання. Ми маємо в компанії таких фахівців і поставили собі за мету – максимально оновити виробництво, щоби стати підприємством європейського рівня.

На сьогодні у виробництво інвестовано близько 10 мільйонів доларів, а технічна база оновлена більше ніж на 70% та охоплює повний цикл виготовлення продукції – від заготовки деталей до фарбування готової одиниці техніки. Окрім того, щороку техніка, яку ми випускаємо, удосконалюється та стає кращою, це підтверджують наші замовники.

І хоча ТОВ «ПК «Пожмашина» вже досягло європейського рівня виробництва, зупинятися на цьому ми не збираємося. Маємо план подальшого удосконалення виробництва. Тому, справді, ТОВ «ПК «Пожмашина» – це підприємство, яке інтенсивно розвивається.

– «Пожмашина» отримує держзамовлення як виробник пожежної техніки. Це круто. Тим більше, за ці кошти можна збільшити випуск продукції, навчати персонал, додати робочих місць. Розкажіть про це.

– Щороку ми беремо участь у тендерах, оголошених Державною службою з надзвичайних ситуацій та іншими установами, на закупівлю протипожежної техніки. Останні роки нам вдавалося стати переможцем і укласти договори на виготовлення та постачання техніки. Це близько 600 мільйонів гривень.

Із цих коштів ми сплачуємо 120 мільйонів гривень заробітної плати, 50-70 мільйонів податків до бюджету і закуповуємо українських комплектуючих на суму близько 200-250 мільйонів гривень. А це, до речі, також заробітна плата та робочі місця українців і податки в бюджет нашої держави. Це і є розвиток України, розвиток економіки, іншого шляху не існує.

Виграючи тендери, ми не тільки виготовляємо сучасну українську техніку для рятувальників, але й збільшуємо кількість робочих місць у нас в Компанії, проводимо навчання та підвищення кваліфікації персоналу, даємо можливість сотням українців працювати вдома, не шукаючи заробітків в Польщі чи Чехії.

Ми виготовляємо нині близько 150 одиниць протипожежної техніки, але можемо наростити цю кількість, за умови збільшення державних замовлень. У свою чергу це дасть змогу збільшити кількість робочих місць, укласти кошти в подальший розвиток підприємства, сприятиме розвитку соціальної інфраструктури Чернігівщини.

– За рахунок чого ваша продукція настільки конкурентоспроможна, що ви виграєте державні тендери?

– Продукція Компанії конкурентоспроможна з декількох причин.

По-перше, як я вже говорив, це глобальне оновлення виробництва, яке дає змогу виготовляти якісну та надійну техніку. По-друге, автоматизація виробничих процесів, що вплинула на собівартість продукції. По-третє, роки напрацювань конструкторських і технологічних рішень та ефективне впровадження інновацій.

А також наш колектив – це фахівці, які здатні виготовляти техніку такого рівня в стислі терміни. Зазвичай, від проєктування до виготовлення готової продукції минає не рік, а три-чотири місяці. Далеко не кожне підприємство, яке йде на тендер, може виконати таке замовлення. 

– Ви співпрацюєте з чернігівською інноваційною компанією «Тера»? В одному з інтерв’ю ви розповідали, що саме вона виготовляє сенсорні панелі разом із інтерфейсом, завдяки яким водій пожмашини, не виходячи з кабіни, може контролювати всі процеси, котрі відбуваються в середині автомобіля. 

– Так, компанія «Тера» є нашим надійним партнером, і, завдячуючи нашій співпраці, на наших пожежних машинах встановлюються системи управління пожежними насосами, котрі за якістю не поступаються європейським зразкам, а за ціною – на порядок дешевші.

– Чи займається «Пожмашина» випуском сільгосптехніки?

– Компанія виготовляє лінійку сільськогосподарської техніки, реалізацією якої займається наша компанія ТОВ ТД «Егрітек». А саме: бункери-накопичувачі, причепи, напівпричепи самоскидні та автопотяги. Ця техніка призначена для збору й транспортування врожаю. Оскільки Україна – аграрна держава, то за останні 4 роки ми збільшили кількість випуску сільськогосподарської техніки. Нині це близько 150 одиниць на рік.

Виробництво її відбувається на оновлених потужностях «Пожмашини», тому якість продукції висока. Окрім того, ми ретельно обираємо постачальників комплектуючих для неї. Як правило, це світові лідери, такі як «SAF Holland», «Binotto», «ADR».

І, скажімо так, коли виробництво протипожежної техніки – це державні замовлення, то сільськогосподарської – комерційний ринок. Ми поставили за мету – диверсифікувати виробництво, щоби зменшити залежність від держави.

– Ви були депутатом обласної ради. Збираєтеся балотуватися на наступних виборах?

– Після парламентських виборів 2019 року я прийняв для себе рішення сконцентруватися над розвитком бізнесу та відстоюванням інтересів промисловості за допомогою таких майданчиків, як Федерація роботодавців України. В цьому напрямкові я бачу актуальність для себе на найближчий час. Стосовно наступних виборів, то час покаже, буду приймати рішення ближче до виборів. 

– Про вас часто пише преса? Це корисний піар. Але буває і негатив. Як із цим боретеся?

– Якщо про тебе говорять, то ти чогось у житті вартий. А якщо говорити про негатив, то тут я відповім словами Вінстона Черчилля, який казав: «Якщо ви будете зупинятися біля кожного собаки, який гавкає, щоби кинути в нього камінь, то ніколи не дістанетеся пункту призначення».

– Кожна людина має право на відпочинок. Як відпочиваєте ви? Як релаксуєте? Куди мандруєте?

– Я дуже люблю подорожувати, особливо Європою, відвідав багато країн, але сьогодні більшість вільного часу приділяю дітям та дружині.

– Вам вистачає 24 години на добу? Чи хотіли би збільшити день, аби все встигнути?

– Звичайно, я приділяю роботі дуже багато часу. Прокидаюся щодня о шостій, займаюсь спортом – і о восьмій вже на роботі, а закінчую о восьмій чи дев’ятій вечора. Час, що є ввечері, використовую або на сім’ю, або на спорт. Людина має вміти відпочивати, адже ефективність залежить від того, наскільки ти можеш поповнювати свою внутрішню енергію, а для мене енергію дають сім’я та спорт. 

– Олегу В’ячеславовичу, яке ваше життєве кредо?

– Ніколи, ніколи, ніколи і ще раз ніколи не здаватися!

Фото надані респондентом

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13