Презентація Центру європейських студій

2021-09-20 10:36

14 вересня в Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін ім. А.М. Лазаревського відбулась презентація Центру європейських студій в рамках проєкту програми Erasmus+ напряму Жан Моне. Захід був приурочений до днів європейської спадщини в Україні. 

Головною метою Центру є об’єднання зусиль фахівців, чиї інтереси спрямовані на вивчення історії Європи, питань інтеграції, популяризації європейських цінностей та збереження культурного спадку. Про це розповіла керівниця Центру європейських студій Марина Кеда. Також вона окреслила завдання організації. Першочергово Центр займається проведенням досліджень у різних сферах. Також Марина Кеда відмітила, що важливою метою вважається об’єднання та мотивація спеціалістів, зокрема викладачів та студентів Інституту, задля вивчення та популяризації історії, економіки та інших сфер Європи. На думку Центру, це допоможе Чернігову стати повноцінним європейським містом. 

Крім того, Марина Кеда наголосила, що Центр європейських студій займається підготовкою монографій, методичних центрів, навчальних посібників, проведенням конференцій та семінарів. Також вона висловила надію, що така діяльність сприятиме формуванню позитивного іміджу України та Чернігова в європейському просторі.

Окрема увага була приділена здобуткам у програмі ЄС Erasmus+. Вона спрямована на фінансування вищої освіти. Учасником програми може стати вищий навчальний заклад з будь-якої країни. Національний університет «Чернігівський колегіум» здобув чотири перемоги з 2015 року.

У межах презентації був запрошений експерт напряму Жан Моне програми ЄС Erasmus+ Національного Еразмус-офісу України Петро Крайнік. Він наголосив, що цей напрям дає багато можливостей для України. Наразі йде конкурс координаторів проєкту – досвідчених фахівців, які можуть просувати європейські стандарти та цінності, а також передавати досвід ЄС у будь-якій сфері.

Світлана ГРИЩЕНКО
Фото авторки

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13