День відкритих дверей чернігівського спорту та Всеукраїнський олімпійський урок

2019-09-12 10:44

Минулої суботи в Центральному парку культури і відпочинку було гамірно й дуже спортивно. Адже свої здобутки показували шістнадцять шкіл олімпійських та неолімпійських видів спорту. На святі був своєрідний олімпійський вогонь, виносили прапор України під Державний Гімн. Варто зазначити, що Всеукраїнський олімпійський урок проводиться з 2005 року за ініціативи президента НОК України Сергія Бубки в усіх куточках країни. Вітання від нього для учасників та гостей свята зачитав зі сцени Андрій Дериземля.

У ході свята зі сцени лунали привітання від відомих чернігівських спортсменів та представників влади, що працюють у відповідних напрямах. Опікувалася заходом директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш, котра встигала побувати на всіх локаціях. Була й концертна програма. І все було пронизано однією наскрізною темою – спортивною культурою та здоровим способом життя. Паралельно виступам на сцені тривала презентація спортивних шкіл. Для кожної було відведено своє місце на алеї фонтанів. Там були показові виступи спортсменів, презентація відповідних знарядь і техніки. Глядачі й гості свята мали можливість спробувати й себе в усіх представлених видах спорту та поспілкуватися як з учасниками спортивних клубів, так і з тренерами. А ті, хто зацікавився, могли одразу ж і записатися до відповідних секцій.

– На мій погляд, головна мета таких заходів полягає в тому, щоби більше людей і з Чернігова, і з області змогли дізнатися, які ж саме види спорту культивуються в нашому місті, – каже Андрій Дериземля, відомий чернігівський біатлоніст, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту. – Тут досвідчені спортсмени і тренери дадуть відповіді на запитання зацікавленій молоді, підкажуть і допоможуть визначитися з видом спорту, якому захоче присвятити себе юний спортсмен чи спортсменка.  А завдяки ЗМІ, маю надію, ще більше людей дізнаються про спортивні школи Чернігова та схочуть записатися в них чи приведуть своїх дітей.

З початком навчального року ми з метою популяризації спорту, здорового способу життя проводитимемо олімпійські уроки вже в загальноосвітніх закладах. Торік з такими заходами ми завітали у понад двадцять шкіл. Для спілкування з дітьми запрошуємо спортсменів, тренерів, даємо контакти спортивних шкіл.

Як людина, що присвятила багато років спортивній діяльності та спілкується з представниками різних видів спорту різних вікових категорій, підкреслю: навіть якщо ви не матимете визначних здобутків у спорті, головним здобутком буде те, що заняття спортом загартовує і тіло, й характер, формує цілеспрямованість, упевненість у собі. І загалом – закладає базу для міцного здоров’я, особливо в молодому віці. Зайвим це точно не буде.

У ході заходу на різних локаціях були представлені футбол, біатлон, легка й важка атлетика, веслування, кульова  стрільба та стрільба з лука, тхеквондо, гімнастика, кікбоксинг, рукопашний бій, кіокушин-кай карате, шахи, велоспорт, пожежно-прикладний спорт, настільний теніс тощо. Також була локація і з представниками поліції, де охочі могли спробувати на собі, яка вона, силова підготовка правоохоронців, та більше дізнатися про їхню роботу.

Щоби спонукати юних гостей свята спробувати себе в якомога більшій кількості видів спорту, організатори вигадали цікавинку. Поруч зі сценою стояв намет, у якому всі бажаючі учасники могли зареєструватися й отримати відповідну брошурку – таку собі залікову книжечку. З нею вони підходили до різних секцій, де, склавши спрощений норматив під пильним наглядом тренерів та старших спортсменів, отримували відповідну наліпку. Склавши десять таких заліків, учасники отримували подарунки від організаторів заходу. Хоча, спостерігаючи, з яким захопленням діти та юнаки намагалися випробувати себе в якомога більшій кількості видів спорту, можна сказати, що таке заохочення було швидше додатковою приємністю.

Дмитро Павленко

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21