Красива осінь від Ольги Хандоги

2021-09-15 06:09

Краса врятує світ. Напевно, це вже аксіома. Намагаючись звеличити красу життя, люди навіть вигадали спеціальне свято — Міжнародний день краси. Його відзначають 9 вересня. Ініціатива святкування дня краси виходила від членів Міжнародного комітету естетики і косметології СИДЕСКО. У цей день на всій планеті особливо треба цінувати все гарне, прекрасне, те, що приносить естетичне і моральне задоволення.

Отож напередодні найкрасивішого дня року – розмова з відомим у Чернігові (й не тільки) лікарем-косметологом Ольгою Хандогою. Адже на вулиці не тільки календарна, але й справжня осінь. Красива, однак у неї свої косметичні правила. 

– Пані Ольго, осінь сипле не тільки барвистим листям, а й дощем. Вона холодна нині й вітряна. Ми вдягаємося в пальто, куртки, беремо з собою парасольки. Але зміни потребує не тільки одяг. Обличчя та руки, загалом шкіра теж «вимагають» догляду такої пори.

– Так. На часі вже розмова про осінні процедури та домашній догляд. Вплив літнього сонечка й морської води восени буде помітним. Адже шкіра стає сухою, а ще на ній з’являються пігментні плями, що неабияк тривожить, зокрема наших жінок. Зневоднення – це одна з основних причин, через яку шкіра старіє. І відповідні ознаки з’являються як на сухій, так і на жирній шкірі. Найголовнішою процедурою, котра бореться з такою проблемою, є біоревіталізація. Ця процедура покращує якість шкіри, вона відновлює її водний баланс та допомагає зникнути дрібним зморшкам. Головним компонентом, який допомагає шкірі відновитися, є гіалуронова кислота. До неї додаються й інші ефективні компоненти, але їх треба підбирати під конкретний тип шкіри. На другому місці в цій косметичній осінній історії – пілінги та лазерне шліфування. Якщо у людини є пігментні плями, якісь рубці чи постакне, то осінь – найкраща пора для того, аби від них позбавитися і відновити шкіру. Підготовкою, наприклад, до лазерного шліфування є PRP-терапія або біоревіталізація з препаратом мезавартон, який забезпечує гарну регенерацію шкіри. Осінь також ідеальна пора року для всіх кислот. Тому в домашній догляд можна вводити засоби з ретинолом або іншими кислотами. Вони підбираються на консультації з лікарем-косметологом чи безпосередньо на процедурі. 

Треба пам’ятати про те, що зовнішня краса підтримується здоров’ям в середині організму. Тому не треба забувати про обов’язковий щорічний чекап. Є перелік аналізів, який потрібно здавати восени. Що конкретно, також можна з’ясувати на консультації. Особливо коли відбуваються загострення хронічних захворювань шкіри – сухість, псоріаз, дерматит.

– Хотілося би ще почути ваші поради стосовно домашнього косметичного догляду.

– Якщо нічний догляд – це засоби з кислотами чи ретинолом, то вдень треба гарно зволожувати шкіру. А крем із SPF-захистом варто застосовувати протягом року, незалежно від сезону. Особливо для тих, у кого є схильність до пігментації. Також обов’язково мають бути засоби для вмивання. Для жирної та комбінованої шкіри – гелеві, для сухої – кремові текстури. Далі – зволожуючий крем щільної консистенції. Також двічі на тиждень варто наносити на обличчя зволожуючу або живильну сироватку. А після 25 років потрібно мати й крем навколо очей. Це щоденна косметична база. 

– Руки теж потребують догляду...

– І для цього є дуже гарні дерматологічні засоби. Необов’язково – з професійної косметики. На будь-який бюджет можна знайти хороші аптечні. Наприклад, Cera-Ve зволожуючий крем.

– Вітаміни теж важливі. Як і харчування.

– Я не прихильниця прийомів вітамінів та БАДів жменями. Наприклад, практично, у всіх не вистачає вітаміну D. Тому краще дізнатися про його рівень в організмі та підібрати правильне дозування. Омега – теж добре. Усе інше теж не можна приймати безконтрольно. А тільки – після консультації лікаря. 

Нині гарна пора для овочів, фруктів – їх удосталь. Тому треба цим користуватися. Хочу сказати, що, аби жити довго і якісно, раціон має бути білковим. А розбавляти його найкраще овочами, клітковиною. І не якимось одним овочем чи фруктом, а різними щодня. Розмаїття – це головне. 

Запис на консультацію: 0501722549

Спілкувалася Людмила ПАРХОМЕНКО

 

Інші новини:


В’ячеслав Летута: «У Чернігова є шанс стати №1 в Україні»

Наш сьогоднішній співрозмовник – успішний чернігівський підприємець, співзасновник компанії Platinum. Пан В’ячеслав – депутат Чернігівської міської ради, представник ПП «Рідний дім», член постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин.

2021-09-24 10:41