"Вище тільки небо"

2021-09-13 07:48

Національний олімпійський комітет України грандіозно відзначив своє 30-річчя!

Національний палац мистецтв «Україна» 11 вересня на декілька годин перетворився на справжній олімпійський небосхил, де сяяли зірки світового масштабу. Серед них був президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, повідомляє НОК України.

Разом з уславленими спортсменами привітати Національний олімпійський комітет з 30-річницею створення завітав Президент України Володимир Зеленський.

На святкування прийшли близько 220 олімпійців, серед яких 116 медалістів Ігор, 49 – Олімпійських чемпіонів. Чернігівщину представляли Валерій Куліч, голова Відділення НОК В Чернігівській області; його заступниця, відома біатлоністка Ніна Лемеш, котра сьогодні – перший заступник голови Чернігівської обласної ради; Андрій Дериземля, відомий біатлоніст, котрий очолює Управління сім’ї, молоді та спорту і є депутатом Чернігівської міської ради, та інші.

«Сьогодні святкує вся Україна, бо в ній важко знайти куточок, який не виховав би чемпіона, призера чи учасника Олімпійських ігор», – сказав Президент і закликав віддати належне всім олімпійцям, які народилися в нашій країні. За визначний особистий внесок у розвиток олімпійського руху, утвердження гуманістичних ідеалів і цінностей олімпізму, популяризацію масового спорту та спорту вищих досягнень Володимир Зеленський вручив Томасу Баху Орден Ярослава Мудрого IV ступеня.

Головний олімпієць світу подякував за високу відзнаку та відзначив славні традиції олімпійського спорту нашої країни. Томас Бах відзначив високу роль і вагомий внесок Олімпійської родини України у розвиток світового олімпізму і вручив президенту Національного олімпійського комітету Сергію Бубці нагороду президента МОК «Вище тільки небо» на знак визнання відданості спорту та його цінностям.

Керівник НОК Сергій Бубка також відзначив: «Ми маємо велику історію олімпійського руху, яка, переконаний, буде продовжуватися. Без жодного з вас – людей, які роблять нашу країну спортивною, успішною та непереможною – ми не досягли би таких висот. Низький уклін та глибока вдячність усім спортсменам і тренерам, ветеранам спорту, лікарям та масажистам, фахівцям спорту, представникам української діаспори, науковцям, спонсорам та партнерам, журналістам, урядовцям, депутатам, представникам влади, усім, хто любить і підтримує спорт – за ці насичені, продуктивні та історичні 30 років! Наші спортсмени герої країни, це герої спорту. Впевнений, що «швидше, вище, сильніше - разом» зі світової спільнотою український спорт будемо й надалі рухатиметеся лише вперед».

Після офіційної частини на всіх гостей чекала яскрава концертна програма за участю зірок вітчизняного шоу-бізнесу, яка лаконічно поєднувалась з яскравими відеомиттєвостями олімпійських перемог 30-річної історії та цікавими спогадами зі сцени видатних олімпійців-героїв тих подій.

Учасники заходу мали змогу переглянути фотовиставку найяскравіших спортивних миттєвостей за 30-річчя, а також ознайомитись із книгою «Золота Атланта», ініціатором видання якої стала Олімпійська чемпіонка Ігор-1996 Лілія Подкопаєва.

І насамкінець.

Згідно з програмою "Здорова Україна" обіцяють побудувати:

• 2 000 "активних" парків;

• 10 000 спортивних майданчиків;

• 19 льодових арен;

• 100 стадіонів;

• 25 "спортивних магнітів" — багатофункціональних комплексів у кожному регіоні країни, які здатні приймати змагання світового рівня.

Також червоною лінією протягом не тільки виступу Президента, а й усього вечора проходила теза про бажання України провести Олімпійські ігри.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13