У Корюківському історичному музеї переконані: без знання минулого немає майбутнього

2021-09-09 08:30

Тому колектив докладає максимум зусиль, аби показати й розповісти відвідувачам правдиву історію України та самої Корюківщинни.

Про робочі будні музею ОТГ-Інформ Чернігівщина розповів його старший науковий співробітник Андрій Науменко

«Музей відкритий у 1983 р. рішенням Корюківської райради, а назва «Корюківський історичний музей» була присвоєна у 1992 р. Сьогодні у нас діють 5 залів: один виставковий, один присвячений  побуту й традиціям Корюківщини і три суто історичні», — розповідає він. 

Андрій Науменко працює в музеї з 2012 р. До цього присвятив 11 років викладанню історії, географії та правознавства у Брецькій школі, а ще раніше закінчив істфак Ніжинського педагогічного інституту.

«У музеї 6 співробітників. Хоча посали у нас різні, наприклад, є  директор, два старші наукові співробітники і один молодший, музейний доглядач, зберігач фонду,  проте разом  усі займаємося і дослідницькою, і виставковою роботою», — уточнює він.
За словами Андрія Миколайовича, місцеві співробітники відчувають підтримку громади і її зацікавленість у тому, аби історію Корюківщини вивчали й популяризували. 

У Корюківський музей приїжджають на екскурсію школярі, його відвідують туристи не тільки з України, а й з-за кордону. Тут співпрацюють з краєзнавцями, працівники влаштовують і беруть участь у круглих столах і семінарах, організували клуб творчих людей «Перлина», куди входять місцеві поети та художники і який очолює директорка музею Людмила Олексіївна Бабич.

Крім того, працівники готують наукові праці з історії Корюківщини. Як відзначено на сторінці у Facebook, саме Андрію Миколайовичу вдалося першому за весь час існування музею написати ґрунтовні дослідження з історії Корюківки та населених пунктів Корюківського району.

«Підготовлені й видані «Корюківська трагедія 1943 року: усна історія» (у співавторстві написали Людмила Олексіївна Бабич та Сергій Володимирович Бутко), «Альбом-каталог «Корюківка вишивана» (уклала Катерина Вікторівна Онищук), за моїм авторством «Нарис з історії Корюківки» і «Історія населених пунктів Корюківського району Чернігівської області» (А.М. Науменко) та ще багато інших буклетів і брошур. Ми дотримуємося сучасного підходу до висвітлення історичних фактів, намагаємося зняти з історії краю намул комуністичної ідеології», — констатує пан Андрій.

Так само декомунізований і сам музей. 

«Музей був повністю облаштований у 1987 р. Але від тієї експозиції в нас лишилась лише 1 кімната, — період німецько-радянської війни — решта оновлені. Сьогодні готуємося його реекспозиціювати й цю останню залу», — додає історик.
Як науковий співробітник музею, Андрій Миколайович займається підготовкою наукових праць, працює в архівах Чернігова й Києва, бере участь у підготовці виставок та оновленні експозицій, проводить екскурсії тощо. Це величезний шмат роботи, який потребує значно більше часу, ніж 8 робочих годин щодня. При цьому заробітна плата співробітників музею, на жаль, близька до мінімальної. 

«Кажуть, без знання минулого немає майбутнього. Це справді так, адже знання історії дає можливість не повторювати тих самих помилок чи передбачити наслідки певних рішень. Проте в повсякденному житті завжди виходить, що люди історії не знають — ні власної, ні історії свого краю, ні держави в цілому. Тому постійно й наступають на ті самі граблі. Історичні музеї і наш зокрема над тим і працюють, щоб повернути людям історичну пам’ять і цим дати можливість самим творити своє майбутнє», — резюмує Андрій Науменко.

Фото з ФБ-сторінки Корюківського історичного музею

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13