Хто заплатить за зрубані дерева? А хто їх (дерева) посадить?..

2021-09-07 09:12

Останнім часом у Чернігові з’явився якийсь новий «маніяк». Тепер уже – з пилою... Це, звісно, гротескова заява. Однак... На місцевому порталі gorod.cn.ua вийшла стаття про спиляні липи на вулиці Бєлова, біля будинку №13, в якому розміщується «Чернігівторг». 

Світлини вражають. 

Інформація нагадала схожу червневу історію, коли 50 здорових дерев спиляли біля «Хімтекстильмашу» на вулиці Мазепи... Факт точно волає про допомогу. Бо так Чернігів швидко перестане бути зеленим містом...

Тож на розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради начальник КП «Муніципальна варта» Віталій Хрустицький повідомив про виявлений факт незаконної вирубки 17 здорових дерев за адресою: Бєлова, 13. «Це землі запасу міської ради, які межують з ділянкою ТОВ «Чернігівторг». На місце викликали слідчо-оперативну групу поліції, яка зафіксувала подію. Остання є аналогічною тому, що сталося на Мазепи, 110. Тоді в нічний час доби теж приїздили якісь люди – рубали, щось робили. І там, і тут, за наявною у нас інформацією, фігурує ТОВ «Чернігівторг», яке має відношення до гіпермаркету «Вена» та ТРЦ «Голлівуд». 

До речі, в Державному реєстрі прав на нерухоме майно справді є інформація про новоспеченого власника групи будинків на вул. Бєлова, 13. Це, як говорять орендарі, ТОВ «Чернігівторг» (загальна площа об’єкта – 6 772.1 м кв.) Власник ТОВ – Геннадій Радченко. Він, до речі, є засновником у ряді інших юросіб – наприклад, чернігівській філії партії «Опозиційна платформа – За Життя» (чернігівську фракцію очолює Віктор Сехін), а також ТОВ «КХП», що зареєстроване на Романа Меха (ТОВ «Голлівуд-Рент»). У цих «ТОВок» у реєстрі навіть один телефон.

Мер Чернігова Владислав Атрошенко зауважив: до нього звертався юрист гіпермаркету «Вена», який, начебто, визнав причетність до порубки наприкінці червня-на початку липня на Мазепи, 110 і хотів домовитися про компенсацію збитків (1 мільйон 180 тисяч гривень), повідомляє GOROD.CN.UA. 

Про інцидент говорилося на нараді в мерії. Про повідомляє сайт міської ради. 

Дерева зрубували поступово, у нічний час, протягом 2-3 тижнів. Землі запасу Чернігівської міської ради межують з земельною ділянкою, яка належить ТОВ «Чернігівторг». Охоронці, що перебували на той час на підприємстві, від будь-яких коментарів відмовились. Сказали, що нічого не бачили і не розуміють, що відбувається. Аналогічна подія, пов’язана з незаконною вирубкою дерев, сталася кілька місяців тому на вул. Мазепи, 110. Там так само у нічний час, навпроти АТ «Хімтекстильмаш», спиляли близько 50 дерев. 

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко назвав незаконну вирубку здорових дерев чернігівськими підприємцями дикунством. 

І висловив прохання до депутатів Чернігівської міської ради, правоохоронних органів та управління ЖКГ вивести ситуацію з незаконно зрубаними деревами у юридично закінчений стан зі сплатою всієї суми відновлювальної вартості.

Також міський голова закликав врегулювати це питання власників «Вени» та «Голлівуду».

– Я особисто звертаюсь до власника «Вени» і «Голлівуду» Сергія Семененка. На сьогоднішній день позиція непричетності до цієї ситуації точно не зробить вам честі. Подібні вчинки незаконного знищення дерев дуже шкодять вашій особистій репутації і репутації ваших представників у міській раді.

Якщо ви хотіли таємно вирубати дерева, щоб уникнути відповідних платежів за це - то сьогодні це вже ні для кого не є таємницею. Є і фактичні, і юридичні факти причетності вашого підприємства до вирубки. Тому я прошу врегулювати цю ситуацію в законний спосіб. Покарати тих керівників, які це зробили, і врегулювати питання фінансово, - закликав Владислав Атрошенко.

А взагалі, такого дикунства в українському місті 21 сторіччя відбуватися не повинно, наголосив він. Тому й реакція – відповідна. Не залишив би такі дії без наслідків будь-який міський голова. 

– У мене немає упередженого ставлення до когось. Просто спочатку ваші представники ходять до мене і шукають шляхи вирішення ситуації з незаконною вирубкою зелених насаджень, а потім знову вирубують кілька десятків здорових дерев. Так робити неправильно. Тому я ще раз закликаю вас до цивілізованих стосунків.

Якщо ви поважаєте себе, ми можемо зустрітись, врегулювати це питання і направити його у законне русло. І це буде честь нам обом, – підкреслив Владислав Атрошенко.

У кулуарах після наради її учасники обговорювали ситуацію гостро. Наголошуючи на тому, що депутатка від «Європейської солідарності» Марина Рейко «бореться» за екологію та критикує управління ЖКГ за вирубку дерев. А насправді з одного боку «бренд-амбасадор» ТРЦ «Голлівуд» и депутатка Чернігівської міськради, навіть пишучи запити на екологічному папері, ніби не бачить, що фірми, пов’язані з ТРЦ «Голлівуд» та її чоловіком Сергієм Семененком, знищують тихцем уночі десятки здорових дерев. Як мінімум, це подвійні стандарти, цинізм та неповага до рідного міста...

Ярослав ІЩЕНКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13