«Агрозем Холдинг» своїх пайовиків не ображає

2021-09-06 06:58

Ганна Іванівна Топольська, Ольга Петрівна Ткаліч і Марія Аврамівна Клюйко – жительки села Олександрівки. Село – велике, та й жителів тут чимало, а головне – багато молоді й дітей. А це означає, що в села є майбутнє, його не спіткає доля багатьох інших, пам’ять про які залишилася хіба що назвами на мапі. 

Історія села, до речі, дуже цікава. Колись уся навколишня земля належала вороньківському поміщику Кочубею. Володіння так і називали – кочубеївщина. У другій половині XIX ст. (60-ті роки) Кочубей виділив земельні наділи трьом своїм родичкам — Олександрі, Катерині та Лідії, де вони побудували маєтки. Наприкінці XIX ст., коли почалися селянські виступи, вони стали продавати землі селянам на виплату, яка продовжувалася роками. Ці землі поступово заселялися вихідцями з різних сіл. Так утворилися села Катеринівка, Лідин й Олександрівка.

Ганна Іванівна в Олександрівці прожила все своє життя. Працювала і в магазині, і в колгоспі – нині вже на заслуженому відпочинку. Чимале господарство – 50 соток городу, птицю, поросят – порають удвох із чоловіком Василем Васильовичем Приходьком. Діти, каже Ганна Іванівна, вже дорослі, з села поїхали. Про батьків, звісно, не забувають – часто приїжджають у гості разом із онуками. 

Ольга Петрівна про себе каже, що вона дачниця. Жартуючи, звісно. Народилася в Олександрівці, прожила тут до заміжжя. А нині й прописана в Олександрівці. Сюди повернулася, аби доглядати за своїми родичами, та так тут і зосталася разом із чоловіком Михайлом Васильовичем, залишивши дітям квартиру в Броварах. І їхати звідси подружжя не збирається – також мають своє господарство, успадкували земельні паї.

Марія Аврамівна – найповажнішого віку серед трьох подружок. Розповідає, що в Олександрівці також прожила все життя. Нині вже сама, але дітей у неї троє, син і донька живуть у Броварах, ще один син – в Олександрівці. Про маму діти, звісно, дбають, допомагають. Через вік велике господарство не тримає – курочки і троє котів. «Онучка, як приїжджає, завжди їм усіляких смаколиків привозить. Та й мені не нудно», – сміється пані Марія. 

Усі вони здають свою землю в оренду «Агрозем Холдингу». 

– Коли кілька років тому в селі з’явилися представники «Агрозем Холдингу» і запропонували працювати з їхньою компанією, ми довго не роздумували, уклали угоди з ними. І з тих пір жодного разу не пошкодували, – розповідають жінки. 

В Олександрівці працює ТОВ «Олександрівка-Агро 2016», що входить до групи компаній «Агрозем Холдинг». Щовесни та осені надають трактор, щоб зорати городи – лише за 8 грн сотка. За такою ж чисто символічною ціною молотять зерно. Його, до речі, можна взяти, за бажанням, і в рахунок паю. Договори з пайовиками укладені на виплату їм 20% – таку ціну не дає жодне господарство. Тож пайовики мають гарну добавку до своїх пенсій чи зарплат, хто з них іще працює. 

В разі смерті пайовика виплачують 3 тис грн допомоги на поховання. На народження дитини родини отримують по 4 тисячі – так підприємство заохочує молодь залишатися в селі. Усі виплати своїм пайовикам підприємство робить вчасно, а за потреби можна попросити гроші наперед – за заявою. Цим скористалася Марія Аврамівна, коли були потрібні гроші на лікування. Каже, написала заяву й отримала гроші наперед. 

«Нас, пайовиків, «Агрозем Холдинг» не ображає, а ми задоволені, як він із нами працює», – кажуть жінки. 

Алла ПРИМА
Фото авторки

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21