Анатолій Хрущ: «Життєве кредо – бути людиною!»

2021-09-03 12:30

Відоме не тільки на теренах Чернігівщини, багатопрофільне підприємство «АТІЛОС» виготовляє світлофори, а також системи керування дорожнім рухом, а ще – світильники, прожектори та системи керування освітленням. За 28 років роботи «АТІЛОС» поставляв продукцію не лише на український ринок, а й у зарубіжжя.

Це підприємство – майже ровесник нашої незалежної держави, воно проходило разом із нею становлення, розвивалося, заробляло собі ім’я та авторитет. Про те, як робити якісну продукцію і не втрачати репутації за жодних обставин, як у бізнесовому морі навчитися бути не тільки на плаву, а й на гребні хвилі розповідає керівник ТОВ «АТІЛОС» Анатолій Хрущ.

– Пане Анатолію, що для вас означає слово – незалежність?

– Ну от! Від самого початку – і таке питання... Якщо коротко, це самостійність у прийнятті рішень без будь-якого стороннього впливу. Але ж з іншого боку — це одвічна боротьба багатьох поколінь за землю, за волю, за справедливість та природні права людини. Це поразки, жертви, страждання, розпач. Це перемоги і миттєвості щастя. Це можливість жити, господарювати, та здійснювати мрії на власний розсуд. Це свобода. Це суть життя! І користуючись нагодою, я щиро вітаю всіх працівників підприємства «АТІЛОС», працівників підприємств-партнерів, всіх мешканців найкращого міста Чернігова та рідної області з Днем Українця, з Днем Прапора та з Днем Незалежності! Доброго вам здоров’я та Божого благословення!

– Ваше підприємство – унікальне в нашій державі. Ви освітлюєте вулиці не тільки всієї України, а ще й країн Балтії і Молдови. Чим заслужили таку довіру і попит на вашу продукцію?

– Всі наші досягнення — це завдяки сумлінній, добросовісній та самовідданій праці наших людей. Їх високій кваліфікації, дисципліні та наполегливості. Всі співробітники чітко усвідомлюють залежність результату роботи колективу від праці кожного. Якість та надійність продукції, увага до потреб та побажань споживача і є запорукою його довіри. Втрачається довіра швидко і легко, а відновлюється довго і складно.

– Ви довгий час працювали на «ЧеЗаРі». Були людиною головного сектору економіки країни. Вас поважали. Відзначали вашу працю. І раптом – ви вирішили заснувати власне підприємство. Чому саме – світлофори?

– Знаєте, це і є приклад втілення жаги до незалежності конкретних людей — засновників підприємства. Зараз підприємству 28 років. Воно трішки молодше за нашу державу. Починали з нуля, внесків до статутного фонду вистачило на два столи, три табуретки та друкарську машинку. Все стареньке, вживане. Почали працювати, все зароблене вкладали в розвиток. Заробляли не багато, тому зростали складно і повільно. Але, всупереч всім негараздам, поступово росли... 

І сьогодні «АТІЛОС» – це мале підприємство. Наш колектив налічує 48 працівників. Але в виробництві розробленої нами продукції нам допомагають ряд підприємств Чернігова та Києва. Тобто, ми ще створили робочі місця і на інших підприємствах. А світлофори — це вже значно пізніше. Спочатку було устаткування зв’язку. Перша наша продукція вийшла на ринок телекомунікаційного обладнання в 1995 році. Її споживачами були «Укртелеком», потім «Утел», пізніше «Казахтелеком», «Роселектрозв’язок», «Ростелеком», «Арментел» та інші. Перші світлофори ми виготовили в 2007 році. Відкривались ринки світлодіодного устаткування. Світлофори, а пізніше і світильники. Були передумови, перспективи і доцільність переходу на новітні енергоефективні довговічні джерела світла, і ми цим скористались.

– Із кожним роком, незважаючи на кризи й пандемії, ви удосконалюєте своє підприємство. Тільки за минулий рік на підприємстві виробили 2 835 світлофорів, 2 194 вуличних світильників та більше 1 200 найменувань іншої продукції. Як, попри все, навчитися рухатися вперед?

– На схоже питання покійний Стів Джобс відповів так: «Я беру на роботу розумних людей і вони мені говорять, що я повинен робити». Мабуть, це дуже правильна відповідь.

– На підприємстві «АТІЛОС» виробляють десятки типів високоякісних сучасних автомобільних та пішохідних світлофорів, залізничні та трамвайні світлофори, пристрої керування рухом для перехресть, прилади для звукового орієнтування пішоходів. Крім того, «АТІЛОС» займається виробництвом світлодіодних освітлювальних приладів, які освітлюють загальнодержавні автомобільні шляхи, вулиці українських міст, під’їзди будинків. І навіть операційні зали! Для цього потрібні суперфахівці. Де знаходите такий персонал?

– Буває по-різному. Іноді – як в гончарній майстерні: беремо глину, місимо, ліпимо, обпалюємо у вогні, витягаємо, розфарбовуємо і готово. Іноді, відчиняємо двері і потрібні люди самі приходять.

– Анатолію Васильовичу, чиїм голосом говорять світлофори на вулицях?

– Пішоходи чують оброблений, синтезований комп’ютером, голос. А джерелом слугує прочитаний Пінчук Надією Борисівною текст.

– Саме ваше підприємство зробило підсвітку визитівки нашого міста – Катерининської церкви. Приємно бути авторами такої оправи до архітектурної перлини?

– Авжеж! Дуже приємно. Ми цим пишаємося. Це був перший такий досвід. Хоч і з третьої спроби, але нам це непогано вдалося.

– Як перемогти всіх конкурентів?

– А не потрібно! Хай живуть. Конкуренти, як і критика, дуже потрібні. Вони змушують напружуватись. Не дозволяють проспати щось важливе. Своєчасно і невпинно щось покращувати.

– Гасло вашого виробництва – якість, надійність, сучасність, інноваційність. Як цього досягаєте?

– Тільки працею.

– У вас успішний бізнес. Для цього треба мати міцний характер. Які його риси вважаєте найголовнішими?

– Не знаю. Думаю, треба чути людей.

– Коли щось не виходить, як виходите із такого, здавалося би, замкненого кола?

– Коло розриваємо. Уважно, покроково, аналізуємо зроблене, знаходимо неправильні чи сумнівні дії, виправляємо помилки і повторюємо процес.

– Ви оптиміст по життю? Адже даруєте людям світло…

– Вважаю, що оптиміст. Я просто мушу бути оптимістом, надихати працівників бути оптимістами. Бажання і віра — це запорука успіху.

– Ваше хобі – риболовля? Це пристрасть чи релакс? І яку найбільшу рибу впіймали?

– Звичайно ж релакс! За рибою ходжу в магазин. А найбільшу рибу не зміг затягти в човен. Зірвалась в останню мить. Але боротьба була більше години. Мабуть рибина виборола право на життя.

– Любите мандрувати? Від якої подорожі отримали найбільше вражень?

– Мандрувати дуже люблю, але, на жаль, часу не вистачає. А враження лишаються від кожної.

– Ваше життєве кредо?

– Можна бути директором, робітником, підприємцем, службовцем, міністром... Будь ким, але потрібно бути людиною!
Завершуючи, хочу привітати з прийдешнім Днем підприємця всіх підприємців міста та області. З власного досвіду знаю і розумію, яка це складна і тяжка робота. Як армія «контролюючих» та «перевіряючих» постійно про вас «турбується» та вам «допомагає». Ваші успіхи — це, на жаль, не завдяки, а всупереч. Не здавайтесь! Мабуть, це ціна вашої незалежності. Пам’ятайте: неможливого немає! Удачі вам!

Фото надані респондентом

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13