«КМ МЕDIA»: ті, хто випередив час

2021-09-03 12:12

Два десятки років тому на видавничий ринок України  прийшла компанія з промовистою назвою «Країна Мрій», скорочено – «КМ». Очевидно, що така назва не випадкова, адже саме завдяки її посібникам та медіа-контенту і педагоги, і діти, і навіть їхні батьки отримують перепустку до перспективи полегшити навчання і викладання. Саме видавництво «КМ МЕDIA» робить шлях до непізнаного цікавим, яскравим, сучасним і зрозумілим. 

Колишніх педагогів не буває. Що це так, щодня підтверджує Тетяна Роєва, головний редактор видавництва «КМ МЕDIA» – саме вона є розробником всього мультимедійного дидактичного контенту «КМ МЕDIA ED Profi». 

Закінчивши математичний факультет Чернігівського педінституту, вона почала працювати вчителем у 6-й чернігівській школі. Її уроки були настільки зрозумілими, методично грамотними, що незабаром молодого вчителя ставили в приклад, досвід переймали педагоги з усієї області, а згодом – і країни. 

Із учнями у молодої вчительки були дружні стосунки, її любили і поважали бо вона враховувала у співпраці з учнями їх особистісні якості. Випускники різних років досі вітають її зі святами, пишуть, дякують за знання… За понад 20 років роботи в школі Тетяна Григорівна отримала безцінний професійний досвід, а підтвердженням цього стали почесні звання «Соросівський учитель» і Відмінник освіти України. 

До того ж вона була та, власне, й залишається досі вчителем-методистом. На початку 2000-х вона розпочала працювати в інституті післядипломної педагогічної освіти. Це стало тим кроком, який дозволив узагальнити і систематизувати власні знання та спрямувати їх на подальший професійний розвиток у методичному плані. 

Ще працюючи в школі, почала писати навчальні посібники. Тож пропозиція від колишнього учня Тетяни Григорівни й одночасно директора видавництва «Країна Мрій» Євгена Халімона попрацювати разом, стала дуже своєчасною. 

Першою книгою, виданою «Країною Мрій» і Тетяною Роєвою, став «Український правопис» Антоніни і Наталії Коцюбинських та «Алгебра в таблицях і схемах 7-9 класи», де знайшли своє відображення особисті напрацювання пані Тетяни. Згодом були видані «Математика 5-6 класи», «Алгебра і початки аналізу 10-11 класи» та «Геометрія 7-9, 10-11 класи». Серія цих посібників, створених за участю колег Тетяни Григорівни, стали справжніми навчальними бестселерами і досі користується шаленим попитом і в педагогів, і в учнів. 

Тандем «учитель-учень» виявився вдалим для видавництва і для авторки, бо розширив межі сприйняття педагогічного процесу як такого. Те, про що мріяла Тетяна Григорівна, – зробити навчання корисним, незашореним, зрозумілим і доступним – стало можливим. 

І Тетяна Роєва з головою поринула в незвичну, але таку творчу атмосферу видавництва. Багато чому довелося вчитися, перечитати тонни найрізноманітнішої літератури з різних галузей знань, опановувати цифрові технології… І підбирати свою команду, яка за ці роки стала справжньою родиною. Причому, в прямому сенсі. Видавничий бізнес став сімейною справою, до якої долучилися донька Лариса та колеги-педагоги Тетяни Роєвої – професіонали, які добре розуміли, що потрібно й дитині, й учителю.

Важливим нюансом діяльності Тетяни Роєвої є залучення до створення сучасних засобів навчання високопрофесійних учителів, у методичній майстерності яких не виникає сумніву.

Перший офіс видавництва, пригадує Тетяна Григорівна, розташовувався на території радіозаводу. Це було велике приміщення, повністю прилаштоване під потреби видавництва. Таким чином, 2006 року вперше в Україні було створено стаціонарну авторську групу при видавництві «Країна Мрій», у якій працювало 12 осіб.

Тут розроблялися навчальні посібники з усіх предметів старшої школи – хімії, біології, української мови і літератури, зарубіжної літератури, історії, фізики, хімії, математики… Чому вони користувалися такою популярністю? Тому що, пояснює Тетяна Роєва, були враховані практично всі фактори – доступна ціна, якість і зміст, яким наповнювалися сторінки видань. Більшість посібників успішно проходили експертизу та отримували гриф Міністерства освіти і науки України: «схвалено» для використання в освітньому процесі. 

Згодом «Країна Мрій» перейшла від створення навчальних посібників до розробки довідників, які не потребували отримання грифів міністерства, тобто отримувати дозвіл на використання їх у навчальному процесі, розповідає Тетяна Григорівна.

Наступним кроком уперед для видавництва стали кольорові навчальні видання, котрі також були надзвичайно затребувані. 
А посібники з доповненою реальністю, що з’явилися 2014 року, стали справжнім технологічним проривом і відкрили «Країні Мрій» шлях до того, чим вона є зараз – великим, сучасним, високотехнологічним виробництвом, що використовує новітні досягнення ІТ-технологій. І дозволили отримати до назви приставку «медіа». 

Доповнена реальність – це електронний застосунок, завдяки якому будь-яка сторінка книги «оживає» в буквальному значенні цього слова. Кожна сторінка книги має особливий QR-код, наповнений поясненнями, коментарями, додатковими фактами до навчального матеріалу і розрахований на ту вікову категорію читачів, саме для якої і розробляється відеоурок, відеокоментар учителя або однолітка у вигляді анімації, аудіо- та відеофайлів тощо. Щоб переглянути та засвоїти відеоматеріал, необхідно лише завантажити застосунок і, навіть перебуваючи вдома, переглянути, прослухати навчальний матеріал. По суті – це справжнє безкоштовне дистанційне навчання. І коли вся країна пішла на карантин через COVID-19, першою в Україні до процесу дистанційної освіти була готова і долучилася «Країна Мрій»! Завдяки безкоштовному доступу, який надало «КМ МЕDIA», до власного контенту долучилося 2356 шкіл і близько 80 тисяч учнів. 

Повертаючись трохи назад, скажемо, що до впровадження Нової української школи видавництво, звісно, виявилося також готовим заздалегідь. 

Наприклад, до старту освітньої реформи 1-х класів НУШ видавництво створило більше, ніж 1,5 тисячі відеосюжетів майже до кожного уроку з кожного предмету! Цікавих, яскравих, коротких, які легко можна пов’язати між предметами, розвиваючи таким чином ключові компетентності дітей. Ця мультимедійна дидактика від «Країни Мрій» була «рекомендована» для використання в освітньому процесі Міністерством освіти України і стала методичним порятунком для вчителів-першопрохідників НУШ в усій Україні. Варто зазначити, що електронні освітні ресурси від «Країни Мрій» створені з повагою до праці вчителя, достатньо бути впевненим користувачем ПК.

А щоб педагогу було легше орієнтуватися в морі відеоінформації, йому надається спеціальний каталог із анотацією до кожного відео, і після його відтворення можна методично грамотно опрацювати переглянуте із учнями. 

Наразі видавництво повністю закрило потребу дидактичного мультимедійного контенту, який відповідає типовим програмам Нової української школи, від 1-го до 4-го класів, підготувало відповідний контент для інклюзивної освіти, дошкілля. На початок навчального 2021-2022 року «Країна Мрій» може забезпечити потребу в мультимедійному контенті з математики від 5-го до 9-го класу. А головне, готова до подальшої роботи – розробки контенту для старшої школи. 

У травні, розповідає Тетяна Роєва, відбулася зустріч із заступником міністра освіти і науки України Вірою Роговою. Приводом для розмови Лариси Почечун як директорки та пані Тетяни як головного редактора стало обговорення можливостей і переваг забезпечення цифровим мультимедійним контентом шкіл України вже у старшій школі. Модель, запропонована Тетяною Григорівною та пані Ларисою, зацікавила заступницю міністра. 

Тож сподіватимемося, що невдовзі більшість українських шкіл працюватиме саме з сучасним мультимедійним контентом, в тому числі, й продуктом «КМ МЕDIA». 

Інколи, зізнається Тетяна Роєва, лякає масштаб роботи, який ще попереду. Але вона не звикла відступати, навпаки, труднощі мобілізують, додають сил та снаги. Тому сповнена енергії, творчих планів і креативних ідей Тетяна Григорівна продовжує невтомно працювати, аби забезпечити методичною підтримкою вчителів, котрі мають оволодіти сучасними прийомами і методами викладання.

Генератор ідей у видавництві – Євгеній Халімон. Їхній невтомний тандем довів ефективність спільної роботи безліччю реалізованих проєктів. Але, наголошує Тетяна Григорівна, враховуючи кількість цифрового продукту, який видає «КМ МЕDIA», вона сама фізично просто не змогла би. Злагоджено працює команда. Професійні якості співробітників цінуються особливо. Це молоді фахівці, в яких вона впевнена, як у собі. У всіх – різний хист і напрямок роботи. М. Леоненко-Бобро та Н. Кузьомко – готують зворушливі сюжети, а І. Фролов та А. Ніколаєнко видають більш технічний контент, Д. Решетнікова та О. Соколов долучаються до верстки каталогів, А. Сподаренко та О. Таран пильнують чистоту українських текстів. А координує роботу редакторського відділу Л. Полегенько.

Завдання ж пані Тетяни – створити на фініші такі відео, де кожний епізод, фраза або речення передають навчальну інформацію чітко, лаконічно і точно. Так діти навчаються правильно мислити, висловлювати власну думку. І якщо це відбувається кілька років поспіль, в одному стилі, від одного виробника, за однією концепцією і стратегією, то можна сподіватися, що в учнів формуватиметься відповідна модель мислення. 

До речі, улюблений онук Тетяни Григорівни Тимофій – також долучений до родинної справи. Він змалечку озвучує відеосюжети. Іноді – з обмовками, нехай діти знають, що право на помилку мають усі. Адже одна з головних місій учителя – навчити дитину не боятися власних помилок, сміливо висловлювати навіть хибну думку, відшукувати спосіб усунення помилки. Це дуже знадобиться кожному в дорослому житті. 

Цифровізація і діджиталізація, які міцно увійшли в життя кожної людини, повністю змінили освітній процес. Місія видавництва – гармонійно інтегрувати їх за допомогою свого продукту в навчальний процес і не втратити надбання, що має українська школа.

Як показав досвід і практика – це в «КМ МЕDIA» виходить на «відмінно». Звичайно, що творчий і професійний шлях Тетяни Григорівни помітний. Дослідження пані Тетяни з методики викладання були відзначені: 

2019 р. – Золота медаль, ХІ Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті»;
2020 р. – Золота медаль, XI Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2020» та Почесна грамота Чернігівської обласної ради.

Сьогодні більше 30-ти навчальних посібників із математики авторки – Роєва Т.Г., схвалені до використання та допомагають учням у навчанні, а гордістю як професійною, так і новаторською є її авторство у створенні дидактичного мультимедійного контенту для початкової школи, математики, алгебри і геометрії – єдиного в Україні національного навчального мультимедійного контенту. 

***

20 серпня, напередодні святкування 30-ї річниці незалежності України, в Києві відбулася заключна частина національного проєкту «Чернігівщина. Імена та здобутки». Серед людей, які зробили вагомий внесок в історію нашого краю та держави й стали прикладом для наслідування, прозвучали й імена директорки Чернігівського видавництва «Країна Мрій» Лариси Почечун, головної редакторки Тетяни Роєвої та видавця-новатора Євгена Халімона. Вони були нагороджені відзнакою «Патріот Чернігівщини», Почесними грамотами «За активну громадську позицію, вагомий внесок у забезпечення розвитку і процвітання Чернігівщини, сумлінну працю, високий професіоналізм та незламний патріотизм» та книгами пошани «Чернігівщина. Імена та здобутки». 

А вже 10 вересня Тетяну Роєву запрошено для участі й нагородження від національного проєкту «Гордість нації». Дуже приємно, що ім’я нашої землячки прозвучить серед імен кращих представників українського народу, які своєю працею покращують і розвивають українське суспільство щодня та разом із тим творять історію України. Вітаємо!

Алла ПРИМА
Фото надані респонденткою

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55