Яскравий і корисний День знань Седнівської школи

2021-09-03 11:30

Хто не знає про надзвичайну школу в Седневі? Неймовірний проєкт триповерхового, практично, палацу. Світлі класи й кабінети, зали для різних локацій, просторі фоє з картинами художників і репродукціями, прозорою стелею, де колись випускники танцювали вальс під зорями... Побудували НВК (навчально-виховний комплекс) 2012 року. Думалося зробити в цьому приміщенні такий заклад, куди би батьки привозили дітей і з Чернігова, й навіть із інших містечок та сіл. Бо окрім базової освіти тут була би ще й профільна. Тоді не склалося. Але сьогодні для цього відкриваються усі можливості.

На Перше вересня в Седнів ми їдемо з новим директором школи Тетяною Ясочко. Півтора місяця, як пані Тетяна почала виконувати свої обов’язки. Розповідає, що на роботу їздить на автівці, сама за кермом. І для неї ця красива дорога з Чернігова до Седнева – справжній релакс. Коли можна обмірковувати плани і милуватися краєвидами.

Тетяна Юріївна працювала в обласному управлінні освіти і науки, була помічником заступника голови ОДА з питань освіти. І має 15 років освітянської кар’єри.

– Я знала, що йду в складну школу, але коли вперше її побачила, то просто закохалася. У мене були й інші варіанти роботи, в Чернігові. Але я бачу в седневській школі великий потенціал. Тут чудовий колектив, творчий колектив. Ми зараз – ніби сім’я. Один за всіх і всі за одного. Подобається, що у нас склалася за цей короткий час справжня команда. Тому мені не складно було входити в директорський ритм. У такому колективі проблеми вирішуються швидко, а класні ідеї втілюються з ентузіазмом і яскраво. Дуже гарно почуваєшся, коли твої працівники на одній хвилі з тобою. Я демократична людина, але у кожного мають бути чітки обов’язки та режим роботи. Це норма. А командний дух – це добре. Ми всі працюємо заради дітей, аби вони виросли конкурентоспроможними, щасливими, патріотами своєї держави, особистостями, новаторами. Така наша спільна мета.
Від відносин у колективі залежить і те, як виховуватимуться й навчатимуться діти. Мені важливо, щоб учитель був щасливим, задоволеним, креативним. Щоби педагоги не боялися шукати щось нове й використовувати його. Для початку в нас відкриватиметься чимало нових гуртків. Щоби діти розвивалися різнобічно. Ми підвозимо учнів із навколишніх сіл. І вони у школі – до 16-17-ї годин. Тому треба, аби діти були чимось цікавим зайнятими, відволікалися від занять.

У Седневській школі тепер є і психологічна служба. А психолог дуже фаховий. Може працювати і з учнями, і з педагогічним колективом. Адже в житті, вважає директорка, все має бути гармонійним, комфортним. Тому не завадять і різні психологічні тренінги... Загалом, видно, що пані Тетяна своєю школою живе. У неї просто горять очі, коли розповідає про креативні новаторські плани.

Навчальний заклад підтримують седнівці, влада і громада на чолі з головою ОТГ Сергієм Масловим. До речі, НВК незабаром стане ліцеєм, директор написала його статут, який затвердили на сесії селищної ради, і він наразі у реєстратора. У ліцеї буде чотири структурні підрозділи (це дозволяється законодавством): дошкільна освіта, початкова, базова середня і профільна ліцейна. Зараз, каже пані Тетяна, вони облаштовують їдальню. Одразу запровадили тут систему HАССР. Це міжнародна сертифікація якості харчових послуг. Загалом, за понад місяць, що працює тут Тетяна Юріївна, багато чого зроблено. За сприяння голови, наприклад, відремонтували великий поріг, також – харчоблок, шкільні автобуси для підвозу дітей, налагоджено тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування, а на харчування дітей виділятиметься більше коштів від громади. Але… Сама будівля потребує серйозного ремонту.

– Настане час, і це буде зроблено, – переконана директорка. – Вважаю, що наша школа – обличчя Седнівської громади. А діти завжди мають навчатися в комфортних умовах. І креативно мислити. У нас є дуже гарні фахівці-педагоги, котрі викладають трудове навчання. Ми туристичне містечко. Тому хочемо зробити і свій вклад у цю тему. Та відкрити в школі сувенірну лавку, де би продавалися різні сувеніри, зроблені дітьми. Це дозволяється законодавством, бо гроші йдуть на потреби школи. Також ми збираємо матеріали, аби створити в школі історико-краєзнавчий музей. Маємо в запасі старовинний одяг, археологічні пам’ятки. Це вже майбутні експонати. На День знань я хотіла запросити танцювальні колективи з Чернігова. Але раптом промайнула думка: нехай вчаться виступати наші діти. Хай вони танцюють і співають. Відточуватимуть майстерність згодом. Треба просто, щоби спочатку було натхнення і бажання робити все самим.

У школі вже навчаються 17 першокласників. І їхній клас повністю вкомплектований, продовжує розповідати пані Тетяна. Все, що потрібно для НУШ, тут є. А комп’ютер, вважає директорка, взагалі має бути в кожному класі.

Можливо, прийде час, і до цієї школи стоятиме черга... А поки що дітей возять із Клочкова, Черниша, Нового, Глібовки та інших маленьких хуторів. Невдовзі додадуться й інші села. Сьогодні тут навчається 168 учнів та 29 дошкільнят. Це немало. Значить, школа живе.

***

Урочиста лінійка була красивою. З морем квітів, які діти час від часу дарували вчителям та гостям. З гарною українською музикою і піснями, з вокальними виступами і школярів, і вчителів.

Директор Тетяна Ясочко привітала дітей та колектив із Днем знань яскраво, вона хвилювалася й щасливо усміхалася. Голова ОТГ Сергій Маслов, вітаючи всіх із Першовереснем, сказав, що у них – найкрасивіша школа. Вручив щорічні традиційні подарунки першачкам. Та повідомив що ОТГ цьогоріч, завдяки спеціальним коштам, укомплектувала 1 клас НУШ сучасними меблями, цифровою технікою, ноутбуком, кольоровим принтером, інтерактивною дошкою, цифровим проєктором. Юрій Музика, депутат обласної ради, побажав усім щодня отримували позитив і вручив комплекти книжок з історії України та духовного розвитку. Вітав присутніх і колишній директор школи Валерій Іванов, радіючи, що доля школи в надійних руках. А Сергій Маслов вручив йому Подяку селищної ради за все те розумне, добре, вічне, що Валерій Іванов сіяв на своєму довгому освітянському шляхові.

А ще танцювали дівчата. Зворушливо, з вишитими рушниками, у вишиванках. І здавалося, що ті вишивки підносять і заквітчане подвір’я, і радісних седнівців, і саму школу понад хмари... Бо всі здавалися окриленими – і батьки, й учні, і вчителі, і серйозний одинадцятикласник Михайло Мишко та зворушлива маленька першокласниця Полінка Демиденко, котра захоплено споглядала все навколо і сміливо калатала у золотавий дзвоник.

* * *

Того дня у Седнівській школі з ознайомчим візитом побував голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус. Привітав усіх зі святом. Принагідно згадавши свою бабусю, котра вчителювала у Слабині Чернігівського району. І те, як він пишався тоді, що вона вчить дітей... Сказав, зокрема, що для нього, поряд із іншим, дуже важливі такі сфери, як педагогіка й медицина, спорт і – пам’ять. Бо ці чотири речі роблять нас сильними. І додав, що школа в седнівців дуже гарна: «Світла школа, у ній дуже багато наповнення, також і творчого, національного. Я дякую і новому керівникові, й тому, який був раніше. Бо тут відчувається присутність справжньої команди однодумців».

Також В’ячеслав Чаус повідомив, що приїхав, аби вирішити три проблеми, які хвилюють седнівців. Перша – це урвище над Сновом, котре – буквально за парканом школи. Після того, як новий голова ОДА його побачив, то вирішив, що це сьогодні найнагальніша проблема, яку треба терміново вирішити. І він усіляко цьому сприятиме. Стосовно ремонту фасаду школи, який коштуватиме 3 мільйони 800 тисяч, то це вони вирішуватимуть спільно з Седнівською ОТГ. Також школі потрібна нова котельна. І це питання теж нагальне.

Поки що, поінформувала Тетяна Ясочко, вони опалюватимуться газом. І дуже скоро. Бо дітям потрібне тепло. Торік платили 600 тисяч гривень за газ. Нині буде мільйон 200 тисяч. А загалом школа в рік обходиться у 3 мільйони гривень. Тож треба знайти альтернативу опаленню – твердопаливну котельну на пелетах. Уже прийняте рішення про розроблення проєктно-кошторисної документації на такий котел. Отже, перший крок зроблено...

Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


День міста в Прилуках

18 вересня прилучани відзначили 78 річницю визволення міста від німецьких окупантів. Заходи традиційно відбулися у Сквері вічної слави, за участю місцевої влади, депутатів, учнівської спільноти та громадськості, повідомляється на сайті Прилуцької міської ради.

2021-09-24 13:00