Зоопарк глиняних тварин створюють у Стольному

2019-09-11 09:54

Понад 50 глиняних фігурок різних тварин зібрав у своїй майстерні гончар Олег Луцук, що мешкає в селі Стольному Менського району та веде гурток кераміки для місцевої дітвори.

Серед виробів – і мініатюрні свищики-баранчики, і досить великі креативні скульптури у формі риб, коней, корівок, і оригінальні підсвічники-равлики (з мушлею у вигляді людської руки, що показує різні жести – від ОК чи «Увага!» до… лайки. Вони користуються попитом як сувеніри навіть у політиків). 

– Тваринні мотиви я дуже люблю, вони у мене всюди, – розповів майстер, коли я завітала до нього в майстерню на майстер-клас із групою дорослих туристів із Чернігова. – Жоден виріб не повторюється, фантазії мені не бракує, тому постійно щось удосконалюю, вигадую. Коли таких скульптур-тварин набралося вже чимало, виникла ідея створити «мистецький зоопарк». А чому б і ні? Адже в Мені є звичайний зоопарк, який відвідує чимало гостей, то чому би не продовжити цю тему і не запропонувати туристам побувати ще й у такому неординарному закладі-галереї, де можна побачити і придбати різних глиняних тварин?

За словами Олега Луцука, сьогодні в його «тваринній колекції» не лише власні вироби, а й подарунки відомих гончарів із різних куточків Чернігівщини та України – учасників конкурсу-фестивалю гончарного мистецтва «Куманець», що традиційно відбувається в Мені під час Троїцького ярмарку.

Уже є попередня домовленість про розміщення мистецького зоопарку на вільній площі Стольненського народного музею, приміщення якого передане на баланс Менської ОТГ. Цю ідею підтримала начальниця управління культури Менської міськради Світлана Шелудько. Члени ініціативної групи нещодавно оглянули музей, визначилися з першочерговими роботами з облаштування галереї. Наразі шукають фінанси та спонсорів. Може, відгукнуться меценати, яким сподобається ця ідея? Адже перший у світі глиняний зоопарк може стати ще однією родзинкою на туристичній мапі Менського краю.

Вікторія СИДОРОВА
Фото авторки

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13