Хто він, Максим Загривний?

2021-08-30 07:08

18 серпня в селищі Михайло-Коцюбинське відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки на честь борця за незалежність України в ХХ столітті, сотника армії Української Народної Республіки, одного із засновників Організації українських націоналістів, поета Максима Загривного, розповідається на офіційному сайті Чернігівської обласної ради.

Уродженець села Козел Чернігівської губернії (нині селище міського типу Михайло-Коцюбинське Чернігівського району) Максим Загривний (1893–1931) є одним із яскравих борців за незалежну соборну Україну та керівників Леґії українських націоналістів, активним діячем єдиної соборної націоналістичної організації, учасником Першого Конгресу Українських Націоналістів та одним із засновників ОУН.

Більш відомий як поет та сатирик під літературним псевдонімом Максим Грива, він друкував статті із національними закликами як то «інтернаціональний революційний Рух безславно закінчився» чи то «починається нова доба революції – революція національна». А свій найбільший внесок у визвольну боротьбу та патріотичне виховання української молоді й зміцнення духу українців у вигнанні він зробив насамперед власною поезією. Його твори, за оцінками сучасників, були просякнуті мотивами боротьби за волю України і її народу.

На урочистий мітинг, присвячений вшануванню пам’яті Максима Загривного, завітали представники обласної, районної і місцевої влади, науковці та краєзнавці Чернігівщини, громадськість.

Від обласної представницької влади участь у заході взяла перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш.
– Сьогодні ми знову повертаємося до глибоких сторінок нашої красивої і незалежної України. Дуже важливо наразі, щоб ми і майбутні покоління знали тих героїв, завдячуючи яким існує Чернігівщина, існує Україна. І символічним є те, що ми згадуємо про українців, які боролися за нашу державність саме напередодні 30-ї річниці Незалежності нашої держави. Постать Максима Загривного є чудовим прикладом людини, яка своєю сміливістю, словом, активністю виборювала нашу державність. Ту державу, в якій ми живемо сьогодні. Звичайно, для Придесення велика честь, що ми маємо таких синів нашої землі, – зазначила керівник у своєму виступі.

Присутні вшанували пам’ять видатного земляка хвилиною мовчання та поклали квіти до щойно відкритої меморіальної дошки й до пам’ятної стели загиблих під час російсько-української війни на Сході України жителів селища Івана Томилка та Володимира Брешинського.

P.S. Отож, коли в тролейбусі, що прямує до ЗАЗу, оголошують по-новому названу зупинку: «Вулиця Максима Загривного», знаймо, на честь кого її названо...

Фото з сайту Чернігівської обласної ради

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13