Програміст Олександр Костенко: хобі, яке стало професією

2021-08-28 10:52

Приємний молодий чоловік у вишиванці – це Олександр Костенко. Він – самостійно опанував професію, яка стала його улюбленою справою. І тепер працює головним фахівцем програмного забезпечення у Вороньківському старостаті, займається комп’ютерною технікою та різними програмними продуктами «Агрозем Холдингу» – компанії, що веде аграрне виробництво у багатьох навколишніх селах, у тому числі й у Вороньках колишнього Бобровицького, а нині Ніжинського району.

Староста Вороньків Сергій Шутий говорить про Олександра Костенка, що це незамінний спеціаліст, бо у нього вся комп’ютерна техніка працює відмінно. «У нас, завдяки нашому програмістові, усе ідеально говорить і показує... Програми збою не дають. А раптом що, то Олександр завжди поруч», – усміхається Сергій Іванович.

Олександр Костенко закінчив Ніжинський державний університет зі спеціальності – біологія та хімія. І 2015 року почав працювати у Вороньківській школі. «Але то було не моє. Тому вистачило мене в школі на рік роботи, – розповідає чоловік. – А комп’ютерами я цікавлюсь давно. Ще зі школи. В університеті взагалі захопився. Коли придбали ноутбук, то я його повністю розібрав, а потім зібрав назад. Цікаво було, як там усе влаштовано... А згодом моє хобі неочікувано стало професією, бо я вирішив бути не користувачем, а фахівцем. І не тільки досягав усього самотужки. Без навчання все ж ніяк. Бо інноваційні продукти розвиваються дуже швидко, комп’ютерна техніка оновлюється дивовижними темпами. Тому я навчаюся в інтернеті. Також відвідую курси. Бо все потрібно вивчати і знати досконало. Нещадавно закінчив курси по GPS-обладнанню. Тепер займаюся встановленням і відеонагляду, і самого GPS-обладнання на техніці «Агрозем Холдингу». Спеціальні бухгалтерські програми – теж моя справа перевірити. Загалом – оновлюю все програмне забезпечення. Цього року ми повністю запустили програму «Дія». Це державна програма, котра охоплює всі галузі – земельні, містобуди тощо. Держава в смартфоні. Усі державні послуги онлайн. Відтак я допомагав повністю запустити і в Новобасанській ОТГ, до якої входять також Вороньки, програму «Дія» з містобудів. Якраз у нас у селі теж проводиться будівництво – «Агрозем Холдинг» встановлює нову зерносушарку італійської фірми Scolari, повністю автоматизовану, розраховану на сушіння 800 тонн зерна за день. І перший документ, який пройшов через наші містобуди, це була саме ця сушарка. Тепер встановлюватиму обладнання й на цю супертехніку, допомагатиму її запускати. А це серйозна робота».

Усе комп’ютерне обладнання на нових тракторах – класу екшн, із встановленими автопілотами, розповідає далі Олександр: «Поки що без водія вони не працюють. Але робота такого трактора – вся на моніторі. Агрономи постійно дивляться у свої смартфони, де встановлено програму Cropwise Operations, – це система супутникового моніторингу сільгоспземель. Через неї ми спостерігаємо, де і як працює техніка, скільки тракторист зробив за добу». Загалом Олександр займається й простішою роботою. Обслуговує комп’ютери, принтери, сам на місці заправляє картриджі.

А ще – дуже важливий зв’язок із сервером у столиці, про нього постійно треба дбати. Адже в селі часом світло відключають, та й інтернет не найкращий, бувають проблеми з кабелем.

Отож день у комп’ютерника Олександра Костенка починається так. Зранку забіг до бухгалтерії, спитав, чи все гаразд. І на іншу локацію. І – весь час на зв’язку з користувачами.

У школі теж є комп’ютерний клас. «Агрозем Холдинг» подарував навчальному закладу 10 комп’ютерів, принтери. Тож усе встановлювали під керівництвом Олександра, локальну мережу теж робили самі. Рік усе добре працює. Мультимедійні дошки теж у ходу. В дитсадку – своя інтернет-історія. А компанія «Агрозем Холдинг» теж не залишила цей дитячий заклад без подарунка. Придбала великий телеекран із SMART ТV. Олександр усе підключив. Буде тепер вороньківська дітвора дивитися різні пізнавальні програми та мультики. Амбулаторія у Вороньках теж комп’ютеризована. Програму HELSI встановлено. Декларації, угоди укладають через неї, також видають лікарняні, як і належить для сімейного лікаря. Там, до речі, працює мама Олександра – Галина Євгеніївна Костенко.

Із села багато людей просять цього розумного чоловіка подивитися комп’ютер, налаштувати, полагодити. До телефона – додати програми. Він не відмовляється.

Є у нього і мрія. Придумати свою комп’ютерну гру. Чоловік багато літератури перечитав, вивчав різні програми зі створення ігор. Але часу поки що не вистачає.

А сьогодні Олександр захопився обміром земель. Теж багато програм простудіював. Намалював карти полів, на яких працює «Агрозем Холдинг». А тепер купили на підприємство квадрокоптер, котрий полегшує завдання. Будь-який шматок землі можна досконало вивчити. Олександр хоче повністю вивести на 100-відстковий рівень карти земель. І йти далі. Бо будуть нові землі, нові пайовики. Ринок землі вже потроху працює.

«Я тут народився, виріс, закінчив школу, тут і залишився жити й розвивати своє село», – говорить Олександр. Тобто – де народився, там і пригодився. До речі, його син Данилко, якому два з половиною рочки, зранку, прокинувшись, бере мамин смартфон, швиденько розблоковує, заходить у ютуб і дивиться мультики. Буде династія?

А до Дня села Олександр теж «не дрімав». Усе, що бачитимуть на великому екрані, вся музика і робота кінопроєктора, та й вечірня дискотека – то буде справою його рук.

До речі, в одній із громад Чернівецької області, де ми побували в рамках престуру, у раді відремонтували велике приміщення і заповнили його комп’ютерами, інноваційнаими технологіями. Запросили на роботу фахівців. І, уявіть собі, студенти Чернівецького університету час від часу приїздитимуть сюди на заняття. І на практику.

Хто зна, що чекає у цьому плані Вороньки... Адже тут усе тільки починається...

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31