Сергій Рудьковський: «У нас соціально відповідальний бізнес»

2021-08-26 10:48

Група компаній «Агрозем Холдинг» сьогодні впізнаваний бренд на теренах Чернігівщини, вона має бездоганну репутацію, виробляє продукцію найвищої якості, дбає про екологію та розвиток територій, на яких працює. Своєю місією «Агрозем Холдинг» вважає зміцнення довіри до українського агробізнесу в світі та покращення українського села і життя людей, які там живуть.

Про це – розмова з генеральним директором групи компаній «Агрозем Холдинг» Сергієм Рудьковським.

– Сергію Миколайовичу, чому ви вирішили займатися саме аграрним бізнесом?

– Я народився і виріс у селі. Тому тема сільського господарства для мене – близька. Але перші мої кроки в сільському господарстві були спонтанними. Розпочинався мій аграрний бізнес із Вороньків, ми тоді обробляючи близько 3,5 тисячі гектарів земель. Сьогодні, звісно, ці цифри збільшилися, й ми працюємо на 8,5 тисячі гектарах. Україна – аграрна країна, думаю, що саме за аграрним бізнесом – її майбутнє.

– Які саме напрямки ви розвиваєте?

– Це рослинництво і тваринництво. Ми вирощуємо пшеницю, кукурудзу, олійні культури. У нас є молочна ферма, на якій утримується 1000 голів корів голштинської породи – ми підтримуємо українських селекціонерів. Купили минулого року ще 50 голів нового стада. Сподіваємося, що будемо розвиватися далі, і навіть у напрямку створення племінного господарства.

– Які сучасні технології у вас застосовуються?

– Найперше хочу сказати про застосування цифрової сучасної технології агробізнесу Cropio. Вона дозволяє в режимі онлайн спостерігати за розвитком рослини - від того моменту, як насінина падає в землю, і до збирання врожаю; розуміти, де та які добрива необхідні. Одночасно бачимо рух нашої сільгосптехніки, знаємо, де вона перебуває на даний час і що робить. На своїх підприємствах ми використовуємо й інше сучасне та високотехнологічне обладнання. На заправних станціях, на складах ведеться електронний облік, ми відразу бачимо, скільки чого було завезено й скільки та яку продукцію було відвантажено покупцям.

– Ви багато інвестуєте в свій бізнес. Розкажіть, будь ласка, про це.

– Протягом усієї роботи нашої компанії ми робили і робимо досить серйозні капітальні вкладення. Наприклад, три роки тому вирішили побудувати новітній зерносушильний комплекс на 300 тонн. Відтак він уже працює три роки. Цей комплекс укомплектований італійським обладнанням Scolari – воно дуже екологічне та енергоефективне, хоча й недешеве. Після того, як наш банк землі збільшився, ми зрозуміли, що нам не вистачає потужностей. Тому зараз будуємо вже другий подібний зерносушильний комплекс - додатково на 800 тонн на добу. Торік також побудували два склади – кожен на 6 тис. тонн. Купили три нові трактори John Deere. Та й загалом ми постійно збільшуємо та оновлюємо наш парк найсучаснішою технікою.

– А які капітальні інвестиції ви зробили в тваринництво?

– Нам дісталися корівники часів Радянського Союзу. Для того, щоб отримувати продукцію хорошої якості, довелося їх практично повністю перебудовувати – перекрити дах, встановити металопластикові вікна, провести молокопровід. В обслуговування поголів’я ми використовуємо тільки найсучасніше обладнання іноземного виробництва DeLaval.

Завдяки цьому в нашому господарстві, яке налічує 1000 голів, ми отримуємо молоко екстра гатунку та найвищого гатунку, котре із задоволенням забирають відомі молочні переробні підприємства. Зараз ми його продаємо компанії, котра випускає свою продукцію під торговою маркою «Волошкове поле».

– Які надої молока отримуєте сьогодні?

– 23 л на добу від однієї корови. Коли ми тільки розпочинали свою роботу, корови давали лише близько 6 літрів молока на добу кожна. Збільшити надої вдалося завдяки тому, що ми повністю переглянули кормову базу. Вирощуємо всі корми самі, займаємося селекцією, купуємо і найкращі породи корів – зараз у нас, як я казав, в основному голштинська порода.

– «Агромзем Холдинг» – відповідальна компанія, яка дбає про екологію…

– Так, це дуже важлива річ у сільському господарстві. Адже якщо ти не будеш дбайливо ставитися до землі, вона не буде давати хороші врожаї. Тому ми використовуємо найсучаснішу техніку і передові технології вирощування, які в усьому світі вважаються найефективнішими. Вносимо добрива безпосередньо із посівним матеріалом. Це - набагато краще, бо менше впливає на навколишнє середовище і, до того ж, дозволяє рослині одразу розпочати розвиватися. Ми використовуємо найсучасніші агротехнології, проводимо аналіз ґрунтів, вносимо саме ті елементи, які найбільш необхідні саме в даний час. Звичайно, застосовуємо найкращі добрива та найкращий посівний матеріал - для того, щоби нам працювати довго та ефективно, а земля не виснажувалася.

– Зараз актуальне питання для аграріїв - ринок землі. Чи має намір ваша компанія купувати землю?

– Це, справді, дуже серйозне питання. Наша компанія, звісно, має намір купувати землю, бо ми займаємось не тільки рослинництвом, а й тваринництвом. А це – довгострокові інвестиції. Тому ми збираємось купувати землю, і якщо хтось із наших пайовиків готовий її продавати, то нехай звертається до керівників господарств. Упевнений, ми знайдемо порозуміння.

– Ви – дуже досвідчений фінансист. Яка, на вашу думку, буде ціна на землю?

– Про це поки що складно говорити. Багато буде залежати від того, що це за земля, де вона є. Бідніші землі розташовуються на півночі України, їх, можливо, будуть виторговувати на рівні 500-800 доларів. Кращі землю – на Полтавщині, Київщині та Черкащині. Вони можуть коштувати і 2-2,5 тисячі доларів. Думаю, що в тих регіонах, де працює «Агрозем Холдинг», вона буде плюс-мінус 1,5 тисячі доларів за гектар. Але ми зараз усе аналізуємо, адже, окрім ціни, яку ми маємо заплатити за землю безпосередньо пайовику, потрібно витратитися на нотаріальне оформлення, котре також коштує чимало, а також – на податки.

Тож не думаю, що у нас можливі ціни такі, як у Європі. Там земля коштує 10-15 тисяч доларів за гектар, бо велику роль у формуванні ціни грає держава, її підтримка, ставлення до бізнесменів- аграріїв, які працюють на цій землі. На жаль, наша держава сьогодні не готова настільки серйозно підтримувати свого агровиробника для того, щоби він трудився ефективно, мав ринки збуту. Державі треба над цим питанням ще серйозно працювати.

– А ви – за ринок землі?

– Звичайно. Ми збираємося працювати на землі не 1-2 роки, а довго. Є інвестиції, які окупаються не раніше, ніж за 5-7, інколи за 10 років. Зрошування землі коштує дуже дорого, але коли ти вкладаєш у це кошти, то можеш бути впевненим у якості свого врожаю і його збереженні. Як і в тому, що ця земля твоя і через 10 років її ніхто не забере. А вкладені інвестиції зможуть тобі принести більший прибуток

– А як «Агрозем Холдинг» співпрацює зі своїми пайовиками?

– Сподіваюся, що ми з пайовиками знайшли гарне порозуміння. Якщо говорити про орендні платежі, то минулого року у нас було 12% на пай. Цьогоріч ми їх підвищили до 20%. Також надаємо ряд соціальних послуг – техніку для оранки, обмолоту, збирання врожаю. Деякі пайовики просять у рахунок паїв давати їм пшеницю, кукурудзу, ячмінь. Обраховуємо ми таке зерно за цінами, нижчими за ринкові. Допомагаємо родинам при народженні дитини. Надаємо фінансову допомогу, якщо людина опинилася в скрутному становищі, виділяємо кошти на поховання. Чотири рази на рік ми вітаємо наших пайовиків. Допомагаємо школам, дитсадкам, будинкам престарілих. Не залишаємо поза увагою медичні заклади наших громад -торік закупили кисневі концентратори, які надали лікарням. Ми піклуємось про наших пайовиків, про людей, які живуть у селі. Якщо хтось із дітей, що зараз навчаються в школі, захоче пов’язати своє майбутнє з аграрним бізнесом, то наша компанія допоможе отримати освіту в аграрному начальному закладі, а потім радо працевлаштує на цікавих умовах…

– Ви сказали, що ваш бізнес розпочинався з Вороньків. Вас тут знає кожна людина, всі говорять вам слова вдячності… Розкажіть, як співпрацюєте з громадою?

– Ми робимо все для того, щоби люди, які тут живуть, нам усміхались і були раді від того, що ми працюємо в цьому селі. Зроблено тут, справді, багато. Збудували дитячий майданчик, відремонтували дитячий садок, школу, будинок престарілих. Завжди фінансово допомагаємо цим закладам. У школі зараз навчається понад 100 учнів - це повноцінні 11 класів. Завдяки нашій компанії, у Вороньках залишилась медична амбулаторія, яку також підтримуємо. Надаємо допомогу в ремонті доріг. До нас часто звертається староста села із різними питаннями, і ми намагаємось завжди допомогти з їхнім вирішенням. Адже наш бізнес – соціально відповідальний. Я виріс у селі, тому намагаюсь, щоб у селі, де я працюю, де працює компанія «Агрозем Холдинг», жителі почувалися захищено і комфортно.

Сергій Шутий, староста села Вороньки:

– Наша співпраця з компанією «Агрозем Холдинг» розпочалася кілька років тому. І з того часу тут багато зроблено саме завдяки їхній допомозі. Це можна побачити практично в кожному куточку Вороньків – дитячий майданчик у центрі села, відремонтовані школа, дитсадок, клуб, амбулаторія. «Агрозем Холдинг» допоміг організувати пожежну охорону, ми орендуємо приміщення за чисто символічну плату – в одну гривню. Завдяки компанії зроблений капітальний ремонт пожежного автомобіля… Ось і до нашого Дня села маємо подарунок – виділили кошти і на святкування, і на виготовлення знаку «Я люблю Вороньки».

Я вітаю всіх своїх односельців із нашим улюбленим святом – Днем села, а також із славним ювілеєм – 30-річчям Незалежності України. Найголовніше – бажаю здоров’я, наснаги, щастя, здійснення мрій!

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42