Раїса Решетнюк – Жінка-Українка, або Спочатку було Слово...

2021-08-23 08:43

Ніхто не сперечатиметься: у слові прихована велика сила. Їм можна поранити... А можна і зцілити, подарувати наснагу, натхнення жити і творити. Слово – це те, що дане нам Богом, і те, з чим ми звертаємося до світу, в якому живемо, до людей, до Всевишнього.

Без сумніву, хто володіє Словом, зокрема – художнім, у серці того живе іскра Божа. Серед наділених таким талантом була і Раїса Решетнюк-Костарчук, заслужена артистка України, артистка Чернігівського філармонійного центру фестивалів та концертних програм, майстер художнього слова, засновниця і перший голова Чернігівського відділення Союзу українок, член Конгресу українських націоналістів, активістка Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, лауреатка Всеукраїнського конкурсу читців і обласної премії імені М. Коцюбинського, премії Софії Русової, чиєю долею дуже переймалася. І це далеко не весь перелік заслуг Раїси Решетнюк.

Вона справді була непересічною Українкою. Бо українське слово не просто боготворила, а несла його в люди. Пані Раїса ніколи не була зручною до влади. І в усі часи говорила все, що думала, турбуючись і про долю України, і нашу мову, і прекрасне її Слово. Раїси Решетнюк не стало у травні 2014 року. І ось сьогодні, напередодні 30-річчя нашої Незалежності, пані Раїсу варто згадати серед перших. Бо вона і словом, і ділом наближала цю дату, а потім стояла на варті Незалежності й культурного розвитку України.

Третього травня 2017 року на кладовищі Яцево було встановлено пам’ятник відомому в Чернігові подружжю Юрія Костарчука та Раїси Решетнюк. Настоятель храму Святої Великомучениці Катерини Української православної церкви КП протоієрей Роман Кіник освятив пам’ятник і відправив заупокійну літію. Пам’ятник було встановлено за сприяння працівників і керівництва філармонійного центру. Того дня там зібралися колеги, соратники, друзі. І відвертими та щирими були слова про Жінку-Українку.
 «Вона навчила мене любити Україну, боротися за неї, гордо носити вишиванку, пишатися тим, що народилася українкою. Вона мала велику енергетичну силу, якою запалювала всіх оточуючих», — Ольга Журило, очільниця Чернігівського відділення Союзу українок.

«Непересічною українкою» назвав Раїсу Решетнюк її колега, заслужений працівник культури України Микола Борщ. «Вона несла українське слово в міста й села, ішла до людей, несла культуру та мистецтво до кожного».

«Вона ніколи нічого не просила для себе, тільки для людей і для спільної справи безкорисливого служіння своєму народові», – громадський діяч Володимир Приходько.

І це справді так. Тож згадаймо у ці дні пані Раїсу – веселу, щиру, сміливу й відважну, закохану до безмежжя у свою прекрасну Україну!

Світла пам’ять!

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото з інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13