70-річчя ЧВВАУЛ – підкорювачі неба зібралися в Чернігові

2021-08-22 08:25

Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків – найпотужніша і найіменитіша льотна школа на теренах колишнього СРСР. Понад вісім тисяч льотчиків-винищувачів, тринадцять космонавтів випустило чернігівське училище. Серед відомих підкорювачів космосу – і перший астронавт незалежної України, Герой України Леонід Каденюк.

21 серпня відбулися урочистості з нагоди 70-річчя заснування училища. І до колишньої альма матер завітали випускники різних років, ветерани, викладачі, сотні людей, хто був дотичний до цього навчального закладу. Привітання, обійми, спогади про роки навчання… Урочистості відбувалися на головному плацу славетного училища, біля музею літаків.

Дійство розпочалося із вшанування пам'яті всіх авіаторів, які загинули при виконані службового обов'язку під час бойових дій та в мирний час, і покладання квітів до стели літака Міг-21 ф-13.

Перший заступник голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш привітала всіх із 70-річчям училища, також із прийдешніми Днем Державного Прапора та 30-ю річницею незалежності України. І за сумлінне виконання службових обов'язків, високий професіоналізм та з нагоди 70-річчя з дня створення Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків вручила почесні грамоти обласної ради полковникові у відставці ЗСУ, члену правління Союзу ветеранів ЧВВАУЛ Юрію Агейку, полковникові у відставці ЗСУ, заступникові голови правління Союзу ветеранів ЧВВАУЛ Анатолію Кресову. Подяки обласної ради удостоєні майор у відставці ЗСУ, заступник голови правління Союзу ветеранів ЧВВАУЛ Олександр Рус, член правління Союзу ветеранів ЧВВАУЛ Максим Черненок.

Секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако, виступаючи,зокрема, сказав, що для Чернігова історія льотного училища однозначно не закінчилася. Цей район назавжди отримав неофіційну назву - "Льотка". І міська влада приділяє і буде приділяти особливу увагу благоустрою цього району: " Ми дуже вдячні за комунікацію і співпрацю депутатам міської ради, а також спілці ветеранів льотного училища. Ми спільно намагаємось обговорювати важливі питання і вирішувати їх". З вітальним словом виступили також запрошені почесні гості заходу, серед яких були льотчики-випускники, військові ветерани, народні депутати України, депутати обласної та міської ради.

Можна з упевненістю сказати, що школа ЧВВАУЛ живе і продовжує свої традиції. Лайнерами міжнародних авіаліній і сьогодні керують випускники нашого льотного училища. А традиції ЧВВАУЛ продовжує наш ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, який очолює його начальник Євген Казанін, котрий також був присутнім на святі.

 

Фото Віктора КОШМАЛА

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55