Педагог за освітою і покликом душі

2021-08-17 13:52

Алла Федорівна Конопля з села Карпилівка обрала для себе благородну, потрібну і водночас дуже відповідальну професійну стезю — педагогічну. Вона присвятила освіті 41 рік.

Тридцять два роки пропрацювала у школі. Спершу була вчителем початкових класів, а згодом — організатором позакласної та позашкільної роботи. А останні дев’ять років була завідувачкою дитячого садочка. Про своїх учнів і вихованців дбала, як про власних діток. Тож і тепер випускники Алли Федорівни дякують їй за отримані знання, свої життєві досягнення, повагу, турботу і любов до кожного з них. А ще за її активну участь у житті рідного села. 

Її тато Федір Омелькович Костенко свого часу побудував у Карпилівці Будинок культури, а сама Алла Федорівна подбала про те, щоб у селі був гарний дитячий садочок. У 1970-ті роки разом із тодішнім головою колгоспу створила художній ансамбль «Калинонька». Нині, за словами пані Алли, його перейменували на «Полісяночку». Незмінний керівник ансамблю — Володимир Михайлович Шарак. І сьогодні в колективі співає нове покоління творчих карпилівців. Жодне свято не відбувається без їхнього виступу. А два роки тому за ініціативи та безпосередньої участі Алли Федорівни було огороджено місцеве кладовище.  

— Я дуже люблю дітей і не уявляла свого життя без улюбленої роботи. Дуже сильно люблю своє село та його мешканців. І завжди стараюся бути чимось корисною для своїх односельчан та рідної Карпилівки. Чим можу, тим і допомагаю. Ця велика любов надає мені сил, наснаги та бажання робити щось для своєї громади. У 2002 році ми відкрили дитячий садочок, і наступного року відзначатимемо 20-ліття його існування. В дитсадок я прийшла працювати у 2004 році. Мене запросила тодішній сільський голова Ніна Михайлівна Вербова. На той час у садочку майже нічого не було, і мені довелося розпочинати всю роботу майже з нуля. Дуже багато тоді допомагала нам нинішня голова Чернігівської обласної  ради Олена Борисівна Дмитренко, за що ми й досі їй дуже вдячні. Ми прийняли Олену Борисівну почесним громадянином нашого села. Велике спасибі депутату Чернігівської обласної ради, нашому лікареві Інні Миколаївні Кондратьєвій. Завдяки спільним зусиллям небайдужих людей сьогодні навчальний, виховний та ігровий процес у нашому дитсадку відбувається на належному рівні. Окремо при Будинку культури ми зробили велику дитячу їдальню. До садочка забирали всіх бажаючих діток, щоб не було між батьками ніякої образи. Нині дітей у селі поменшало, але наші заклади освіти працюють і досі, — розповідає Алла Конопля. 

Алла Федорівна — чудовий педагог, організатор, громадська активістка, а ще любляча дружина і мама. Разом із чоловіком Михайлом Семеновичем Коноплею вони у парі вже 55 років. Виростили сина Юрія та доньку Оксану. На радість дідусю з бабусею зростають троє онуків — Ярослав, Вікторія і Дмитро. Михайло Семенович працював учителем фізкультури, має стаж 52 роки. Їхня донька керує Деснянським садочком № 2, а син працює у власній юридичній компанії. 

— Ми жодного разу не пошкодували про вибір професії. Пам’ятаю районні конференції вчителів, де мене вітали з тим, що ми мали звання «вчительської сім’ї». Ми дуже раді, що у нашому селі працюють школа і садочок. Але йдуть роки, все потребує ремонту. Нині нам вкрай необхідно зробити капітальний ремонт шкільної покрівлі, відремонтувати Будинок культури, зробити нормальну дорогу до кладовища, упорядкувати місця відпочинку біля річки. Дуже хочеться, щоб на це знайшлися кошти і нам допомогли вирішити ці проблеми. Адже для нас так важливо, щоб наше село теж розвивалося, а не занепадало. Заради цього хочеться жити й об’єднувати наші зусилля, — каже пані Алла.  

Валентина НАУМЕНКО
Фото авторки 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13