Мамонти, кроманьйонці та дика енергія природи

2021-08-17 13:50

На Чернігівщині минулими вихідними відбувся Mamont fest – уже вп’яте. Традиційно місцем його проведення стала територія Мезинського національного природного парку, цього разу – в селі Радичів Понорницької громади.

Організатори все зробили для того, щоб протягом доби (а саме на такий проміжок часу розрахований фестиваль) учасниками і гостям фесту не довелося нудьгувати. 

У програмі були численні розваги, майстеркласи, екскурсії, сплави на каяках, «ігри кроманьйонців», «»битва талантів», «полювання та поїдання здобичі», «дикі танці»» до світанку. Також на фесті можна було придбати справжні кролевецькі рушники, постріляти з лука, виготовити прикраси, подібні тим, які носили первісні люди. А ще скуштувати «стейк із мамонта», випити коктейль «Свіжа кров», осідлати шестиметрового «монстра».

До речі, цього року фестиваль Mamont Fest завдяки виграному гранту був безкоштовним для відвідувачів. Про це у Фейсбуці в анонсі заходу повідомили його організатори, передає Укрінформ.

Пізніше з’явилася інформація, що Mamont Fest «Єднання племен» виграв грант у розмірі 55 тис. грн та увійшов до топ-5 українських проєктів у межах Програми молодіжних ініціатив. Конкурс проводило Агентство з розвитку приватної ініціативи за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (США).

Довідка.

Mamont Fest проводиться з 2016 року неподалік Мезинської палеолітичної стоянки первісної людини, де були знайдені найдавніші у світі ударні музичні інструменти, виготовлені з кісток мамонта (вони зберігаються в Мезинському археологічному музеї). І тому головний меседж заходу – «народжені вільними та творчими».

Фестиваль цікавий тим, що його учасники намагаються відтворити побут первісних людей – племен кроманьйонців, які жили у цих краях 20 тис. років тому, та атмосферу, яка тут панувала. Вони будують стародавні житла, вбираються у шкіри, танцюють дикі танці тощо.

 

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14