Візит нащадка останнього гетьмана: Грегор Розумовський відвідав Чернігівщину

2021-08-16 09:03

Відвідав Козелець. Він побував у Соборі Різдва Пресвятої Богородиці, який звела родина Розумовських. Там відвідав усипальницю Наталії Розумовської, яка рік не дожила до закінчення будівництва храму, який нині є пам’яткою архітектури національного значення. Побував у садибі Дараганів, розповідає Суспільне Чернігів.

Грегор Розумовський за фахом – історик, проживає у Відні. Займається громадською діяльністю та вивчає історію Східної Європи. Україну і Козелець Грегор відвідує не вперше. Українською не говорить, проте мову розуміє.

«Це важко передати. У мене змішані почуття. З одного боку – позитивні, з другого – негативні. Я побачив дві церкви сьогодні. Які викликали піднесення. Але, з іншого боку, є негативна сторона – це садиба Дараганів, яка майже зруйнована. І дуже потребує реконструкції. Це викликає сум».

За однією з версій, садибний комплекс «Покорщина» у 1744 році Наталія Розумовська придбала для прийому російської імператриці Єлизавети, яка була їй невісткою. А пізніше подарувала садибу доньці Вірі, з нагоди одруження з полковником Юхимом Дараганом. З тих часів комплекс як такої реставрації не знав.

Пам’ятку архітектури національного значення подавали на секторальне фінансування у 2017 і 2020 роках, каже в.о. начальника управління архітектури та містобудування Сергій Куреня, проте двічі вона не набрала потрібної кількості балів.

«У 2020 році управління містобудування подало в облраду на затвердження обласну програму реставрації пам’яток, до якої увійшла Покорщина. Тобто в програмі цей об’єкт є, і обласним бюджетом визначені кошти. Орієнтовно там 16 мільйонів визначено коштів на розроблення документації і проведення реставраційних робіт, але на даний момент кошти ще не виділялися»

Цю програму обласна рада затвердила на 2020-2023 роки. Чи виділять гроші – невідомо, каже Сергій Куреня. Щоб подати Покорщину на державну програму «Велика реставрація», проектно-кошторисна документація має бути розроблена.

Фото Суспільне Чернігів

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13