Сильна, спроможна, перспективна

2021-08-16 08:48

Це – про Тупичівську територіальну громаду, яка сьогодні об’єднала вже 11 населених пунктів із центром у селі Тупичів та населенням 4284 особи. 

- Розпочався процес формування громади ще чотири роки тому. 7 серпня 2017 року спочатку об’єдналися три сільські ради – Тупичівська, Бурівська і Великолиственська. А в жовтні 2020-го, згідно з рішенням Кабміну, до громади приєдналися ще три сільські ради – Куликівська, Івашківська та Вихвостівська, які раніше були у перспективному плані, - розповідає голова громади Лариса Шовкова.

Найбільше село в громаді – Тупичів, в якому проживає близько 1500 жителів, а найменше – с. Довге, у ньому живе всього 13 осіб. Загальна площа громади – 294 км.

За словами голови громади, бюджет Тупичівської ТГ становить близько 35 млн грн – це небагато, а для залучення додаткових коштів громада бере участь у різноманітних проєктах і конкурсах. Минулого року громада стала переможцем конкурсного відбору програми DOBRE, і працює з нею уже пів року. 

Об’єднавшись, громада отримала чимало здобутків. «Із нуля створили комунальне підприємство «Атлант». Воно, окрім виконання робіт із благоустрою, надає ще й різні послуги населенню. За інфраструктурну субвенцію (3 млн грн), придбали різне обладнання. Самі чистимо й утримуємо дороги, косимо траву, для населення безкоштовно вивозимо сміття, надаємо багато різних послуг», – розповідає Лариса Шовкова.

Громада забрала на свій баланс усі школи, бібліотеки, дитячі садочки, тут створили службу в справах дітей, працює територіальний центр, який обслуговує близько 160 підопічних. «Ми взяли участь у проєкті «Соціальна громада» й отримали обладнання для сектору соціального захисту. Тепер прийом документів на виплату різних допомог здійснюється в Тупичеві. З квітня несе цілодобове чергування наша місцева пожежна команда. Не зважаючи на наш невеличкий бюджет, ми змогли придбати в минулому році за зекономлені кошти освітньої субвенції шкільний автобус, і в цьому році на умовах співфінансування отримаємо ще один. За програмою «Безпечна громада» закупили дві камери відеоспостереження, одна з яких фіксує номерні знаки – ми співпрацюємо з поліцією. Поліцейська станція у нас є, але, на жаль, без автівки. Дуже сподіваємося, що держава виконає свої обіцянки і придбає автомобіль для нашого найкращого дільничного інспектора Григорія Грицюка», – ділиться Лариса Миколаївна. 

Громада, каже її голова, фінансує багато соціальних програм. Тут надають підтримку учасникам АТО, виплачують 5 тис. грн допомоги при народженні дитини молодим сім’ям, які зареєстровані і проживають на території громади, оплачують інсулін, туберкулін, знеболюючі препарати для онкохворих, виплачують допомогу на поховання. Також тут самостійно утримують ФАПи, їх працює на території громади п’ять, та виплачують заробітну плату через субвенції медичним працівникам.  

У громаді – активне культурне й спортивне життя. Тут працюють визнані не тільки в області, а й за її межами колективи – Тупичівський зразковий дитячий духовий оркестр, яким керує Олександр Барташ, Вихвостівський народний хор. Спортивну інфраструктуру тут також розвивають – встановлюють тренажери, будують майданчики зі штучним покриттям.

У 2019 році розробили і затвердили Стратегію розвитку громади, наразі працюють над її вдосконаленням. Розробляють і власну символіку. 

Минулими вихідними під час урочистостей із нагоди Дня громади до створення її логотипу міг долучитися кожний житель – для цього працювала Майстерня творчості «Створи логотип своєї громади». Власний бренд, наголошує Лариса Шовкова, буде давати можливість Тупичівській громаді бути впізнаваною. 

На святкуванні Дня громади, що відбулося за сприяння народного депутата України Сергія Гривка та депутата Чернігівської обласної ради Івана Дементова, було багато заходів і цікавих локацій. Але чи не найбільшу кількість жителів громади зібрав надзвичайно захоплюючий майстер-клас із виготовлення святкових пряників «Пряник зі смаком Тупичева» –  і діти, і  батьки отримали задоволення від створення власного пряника з особливим дизайном. Найменші учасники взяли участь ще й конкурсі малюнку.
А святковий настрій всім учасникам заходу створювали цікава і насичена концертно-розважальна програма. 

Алла ПРИМА 
Фото з ФБ-сторінки Tupychiv.net

Інші новини:


Жіноча команда Білоцерківців – їм усе до снаги!

Жінки – це керівна, спрямовуюча та відповідальна сила. А ще креативна, винахідлива, весела… Епітетів можна підібрати багато. І все це – про справжню жіночу команду, яка зустріла нас у Білоцерківцях: староста сільської ради Тамара Миколаївна Лук’яненко, діловод Тамара Михайлівна Сергієнко, бібліотекарка Ольга Михайлівна Олійник і соціальний робітник Ганна Павлівна Корнійченко.

2021-09-24 10:36