Катерина Науменко: «Не можу уявити, щоб жити деінде, окрім Короп’я»

2021-08-12 10:09

Магазин у селі Короп’є – це центр соціального життя, тут не просто закуповуються продуктами, а й дізнаються останні новини, зустрічаються, обмінюються думками і дискутують. Не дарма він розташований просто на головній вулиці села, яка так і називається – Центральна. Вулиця, до речі, вимощена бруківкою, - на віки. Звісно, якщо її не будуть колупати чи закатувати асфальтом, як видно на деяких ділянках. Як вдалося дізнатися, ця  бруківка колись була частиною дороги Москва-Варшава і вела до переправи через Дніпро в районі затоплених нині Київським водосховищем сіл Окуніново та Ошитки.

Катерина Науменко працює продавчинею в магазині вже 11 років. У Короп’ї живе все життя.

«Я – корінна мешканка, - розповідає Катя, - мої батьки звідси, чоловік, тут моя донька народилася. Альонці вже 14 років». «14?» – не повірила я. Катерина виглядає років на 25, не більше. Мабуть, тому, що має легкий, світлий характер – на її посмішку просто неможливо не посміхнутися у відповідь. 

Після закінчення школи Катя навчалася в Катюжанському вищому професійному училищі, що на Київщині, здобула професію повара-офіціанта. Могла, звісно, знайти роботу десь поблизу від столиці. Але не захотіла, повернулася до рідної домівки. Каже, навіть уявити не може, щоб жити деінде, окрім Короп’я. 

- Ви навіть не уявляєте, як у нас красиво! Дуже любимо з чоловіком і донькою виїхати кудись на відпочинок. На Десну купатися їздимо. У ліс за грибами, ягодами ходимо… У нас же і чорниця, і суниця. Навіть журавлина росте – на озері Святе. А озеро це яке надзвичайне, про нього навіть легенда є, - каже Катерина.

Озеро, дійсно, унікальне. Це гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення. Його площа — 70 га і розташоване воно в межах Міжрічинського регіонального ландшафтного парку. По його поверхні можна… ходити. Озеро щільно заросло водними рослинами, а чисте водне плесо залишилось лише в центрі. Самостійно влаштовати такі прогулянки небезпечно, а ось під наглядом працівників парку, які влаштовують сюди екскурсії, - будь ласка. За переказами, в давнину на місці Святого озера стояла церква, яка провалилася під землю, а на місці церкви утворилося озеро.

Катерина – не дуже типова мешканка села. Її родина, звісно, має город – чималий, насаджують багато і різного. «Навіть кавуни ростуть – по 8 кілограмів!» - хвалиться Катя. Порають город удвох із чоловіком – мають власний трактор. А сусідам, пайовикам ТОВ «Укрземпродукт», допомагає виорати землю підприємство, розповідає Катерина. Звісно, ті задоволені, адже ціна на послугу в кілька разів нижча, за інші пропозиції. 

А ось великого господарства в родині Науменків не тримають, є кілька курей, троє котів та пес. І квіти, які Катя дуже любить, виписує по Інтернету різні цікаві новинки, прикрашає свій двір і фотографує, щоб милуватися цією красою і на світлинах. Звісно, приємно проводити сімейні вечори, які так полюбляють в її родині, коли збираються разом із друзями, щоб поговорити, поспівати й поласувати різними смаколиками, наготовленими Катерининими вмілими руками.

Алла ПРИМА
Фото автора

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42