2 мільярди 700 мільйонів гривень: таку суму планують витратити для озеленення Чернігова до 2025 року

2021-08-11 08:20

2 мільярди 700 мільйонів гривень – стільки за найближчі 4,5 роки хочуть витратити на благоустрій зелених зон, парків та скверів у Чернігові. 

Це передбачено в проєкті програми озеленення міста до 2025 року. Його 3 серпня на нараді в міськраді презентував начальник КП «Зеленбуд» Артем Стах. У місті визначили 30 місць, де мають з’явитися сквери, парки, сади та бульвари, розповідає Суспільне Чернігів.

Частину з них вже облаштовують. Зокрема, за 4,5 мільйонів гривень на розі вулиць Боднарука і проспекту Перемоги в районі 5 Кутів.

Цього року також планують створити сквер біля Молодіжного театру – його вартість понад 1 мільйон 100 тисяч гривень. В наступні роки передбачили створити сад Левка Лук’яненка на розі вулиць Рокоссовського і Проспекту Перемоги, сквери на вулиці Гончій, Свято-Миколаївській. Найдорожчий – проєкт «зеленого коридору» вздовж Стрижня – його вартість понад 962 мільйони гривень.

Також за 4,5 роки за програмою озеленення у Чернігові хочуть висадити понад 4200 дерев. На це планують витратити 91 мільйон гривень. Вартість одного саджанця коливатиметься від 10 до 30 тисяч гривень. Більшу частину нових дерев складатимуть липи та клени, орієнтовною вартістю 14,5 тисяч гривень. На цей рік у Чернігові запланували висадити понад 500 дерев, на що витратять понад 9 мільйонів гривень.

Дерева мають бути в обхваті стовбура від 20 до 25 сантиметрів, каже Артем Стах: «Це вже дорослі дерева віком 7-8 років. І у висоту десь до 6 метрів. Це клен, платан, липа, граб плануємо висаджувати. Також є у нас пропозиція в цьому році на вулиці Хлібопекарський висадити ліквідамбар. Проблеми з сіллю і так далі, вони мають бути стійкими до цього всього».

«Насправді дорослі, високі, підрощені саджанці вони не дешеві і інколи навіть підготовка лунки до посадки може коштувати стільки ж, скільки дерево», – прокоментував керівник ГО «Еко Місто» Сергій Безбородько.

Гроші на все, що заплановане програмою, каже Артем Стах, в бюджеті міста не закладені. Її проєкт розглядатимуть депутати на сесії міськради.

«Далі ми повинні представити проєкт на розгляд сесії міської ради і вже коли сесія затвердить, це буде документ, який ми будемо виконувати. Залучати до озеленення міста планують бізнес і небайдужих людей. Також у місті запровадять систему обліку наявних дерев», – зазначив Артем Стах.

Фото – скрін із відео телеканалу «Дитинець»

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57