Квітковий рай Галини Лук’яненко

2021-08-06 08:51

Це подвір’я в с. Білоцерківці в колишньому Бобровицькому районі на Чернігівщині мимоволі притягує погляд. Не так часто побачиш у селі прямо на вулиці впорядкований газон і гравійну відсипку навколо незвичних для багатьох рослин – сантолін, які схожі на маленькі пухнасті кулі з жовтими, як сонечко, квітами і мають чарівний пряний запах.

Тож, звісно, побачивши таке диво, напросилися в гості. І не прогадали, адже побачили справжню квіткову феєрію на окремо взятому подвір’ї. 

Галина Лук’яненко, чиїми руками і створене це диво, каже, що спочатку коштувало їй чимало слів уговорити рідню саджати замість картоплі та іншої городини декоративні рослини. Першими з’явилися самшити, які за 10 років перетворилися на великі кулясті велетні, над льохом поступово оформилася альпійська гірка. А потім – понеслося…

Де б не була, до якої б місцини не закинула робота чи відпочинок, розповідає пані Галина, шукає садові центри і купує рослини. 

Поступово на подвір’ї оселилися різнокольорові ялівці, стрункі туї «Смарагди», кулясті «Даніки», вишукані кипарисовики, тендітні еріки (це рослина з сімейства вересових), сором’язливо виглядають із-за своїх товаришів по клумбі маленькі ялиночки. 
Можна сказати, що тут царюють хвойні. Багато з них ще маленькі, тільки набирають свою красу, але через кілька років від грайливих переливів хвої різних відтінків не можна буде взагалі відвести погляд. 

Але є багато й декоративних листяних рослин – кизильники, пістряві бересклети, деревовидні гібіскуси, жовтолиста бузина, барбариси, катальпа, екзотична ліана – гліцинія… А від волотистих гортензій (їх ще називають мітловидими) взагалі просто не можливо відвести погляд – величезний штамб «Ванілли Фрейзе», увінчаний шапками суцвіть, ніжний «Лаймлайт»… А поруч – блакитні ялівці, кулясті туї і, як акцент, – яскраві садові фігурки на зрізах деревини. У смаку господині відмовити не можна – рослини до композицій підібрані дуже влучно і немов доповнюють одна одну. Це й не дивно, адже Галина Лук’яненко має творчу професію – маляр-декоратор.

І, звичайно, як не сказати про красиво квітучі – троянди, лілейники, лілії, яких тут цілі галявини. А скільки тут декоративних пряних рослин – чабрець, базилік, лаванда…

Дійсно, це справжній квітковий райський куточок, до якого хочеться приходити, милуватися і… влаштовувати фотосесії. Чим, звісно, ми й скористалися, прагнучі захопити з собою цю незрівняну красу.

,

Алла ПРИМА
Фото авторки

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13