П’ята сесія обласної ради: патріотична, дискусійна, продуктивна, дводенна

2021-08-06 08:26

30 липня відбулося засідання п’ятої сесії обласної ради восьмого скликання, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко разом із своїм першим заступником Ніною Лемеш та заступником Дмитром Блаушем. У роботі також взяли участь голова ОДА Анна Коваленко, народні депутати України Сергій Гривко, Павло Халімон, Борис Приходько, Олександр Сова.

День перший. Ліси - громадам

Спочатку керівництво ради та очільниця ОДА вручили нагороди рідним загиблих воїнів – героїв Чернігівщини, а також відзнаки видатним землякам. 

Але депутати встигли розглянути і проголосувати лише за 5 питань затвердженого порядку денного. Звіти про виконання обласного бюджету Чернігівської області за І квартал поточного року та за І півріччя 2021 року і внесення змін до рішення обласної ради від 26 лютого 2021 року № 48-3/VIII «Про обласний бюджет Чернігівської області на 2021 рік» показали, що в бюджеті є додаткові кошти, які треба направити в ті структури та заклади, де вони найбільше потрібні. Тому ці питання були прийняті із врахуванням пропозицій та зауважень, висловлених Президією і постійними комісіями обласної ради. А також із додатковими пропозиціями, запропонованими депутатами на сесії та відповідно проголосованими.

Бурхливе й детальне обговорення серед депутатів та резонанс у сесійній залі викликав проєкт рішення про передачу лісів територіальним громадам. Це питання обговорювалося на всіх рівнях – і на комісіях, і на президії. Депутати мали змогу детально вивчити його перед сесією. І все одно без розлогих дискусій, поправок та уточнень не обійшлося.

Передача районних дочірніх агролісогосподарських підприємств комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради та земельних ділянок лісового фонду у власність територіальним громадам області розпочалася згідно з рішенням обласної ради від 2 грудня 2019 року № 4-20/VII «Про процес передачі до комунальної власності міських, селищних та сільських рад об’єднаних територіальних громад Чернігівської області». 

І ось на цій сесії вже депутати восьмого скликання той процес завершили.

Наразі після депутатських «за» розпочнеться проведення інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні дочірніх агролісогосподарських підприємств КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради в межах відповідної міської, селищної, сільської ради – для наповнення Державного земельного кадастру та їх реєстрації в державному реєстрі речових прав. Фінансування робіт із інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення планується провести за рахунок коштів обласного бюджету та прибутків дочірніх підприємств, на що будуть передбачені видатки в сумі 30 млн грн. За результатами інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення права засновника комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради будуть передані територіальним громадам області в межах територій, на яких здійснюють діяльність його дочірні агролісогосподарські підприємства.

Під час перерви заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш відповідав на запитання журналістів, які стосувалися саме передачі лісів ОТГ. 

– Після інвентаризації кожна громада матиме своє підприємство, яке опікуватиметься лісами?

– Залишається КП «Облагроліс». Є дочірні підприємства. І ми не можемо їх видозмінювати, бо втратяться державні акти та дозвільні документи, на які треба було би витратити ще більше коштів, ніж на інвентаризацію. Тому це буде велика компанія. І її учасники домовляться, хто займатиметься оперативним управлінням лісових господарств у своїх громадах.  

Ухвалення в цілому цього рішення, яке має тривалу історію підготовки із залученням фахівців та експертів, а також багатьох дискусій і в сесійній залі, і поза нею, депутати підтримали оплесками.

Після цього через технічні збої у роботі сесії було оголошено перерву.

День другий. Затверджено майже 70 рішень 

Третього серпня відбулося друге пленарне засідання п’ятої сесії обласної ради восьмого скликання. 

Депутати прийняли близько 70 рішень стосовно управління та розпорядження об’єктами комунальної власності, реорганізації закладів освіти, культури та охорони здоров’я, врегулювання земельних та орендних відносин, створення об’єктів природо-заповідного фонду, підвищення самодостатності місцевих громад... 

Народні обранці, зокрема, внесли зміни до «Програми сприяння виконанню повноважень депутатами Чернігівської обласної ради на 2021-2022 роки», які полягають у тому, що сума коштів, визначених на 2021 рік, збільшується на 316 тис. 400 грн, відповідно до суми недофінансування кожному депутату обласної ради 7 скликання, які не використали кошти депутатського фонду у 2020 році у зв’язку із відсутністю фінансування. Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 32 млн 300 тис. грн.

Тривале обговорення серед присутніх у сесійній залі викликав проєкт рішення про реорганізацію КНП «Чернігівський обласний кардіологічний центр» шляхом приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня». Свою позицію стосовно процедури реорганізації озвучив генеральний директор КНП «Чернігівський обласний кардіологічний центр» Ігор Батог. Він розповів про те, що кардіоцентр – заклад, котрий має висококваліфікованих спеціалістів, рятує людські життя і працює на користь громади. За доцільність приєднання висловилися заступник голови обласної ради Дмитро Блауш, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, генеральний директор КНП «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко, депутати обласної ради Людмила Овсієнко та Василь Амельченко. В ході обговорення була висловлена думка, що після приєднання жоден працівник кардіоцентру не залишиться без працевлаштування. А Андрій Жиденко додав, що в обласній лікарні завжди цінували й цінують фахівців.

Відтак депутати прийняли рішення про реорганізацію комунального некомерційного підприємства та створення єдиного кардіологічного центру у складі КНП «Чернігівська обласна лікарня», яке має на меті підвищення якості надання медичної допомоги хворим кардіологічного профілю та доступності населення області до надання комплексної медичної допомоги.

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21