70 років Чернігівській обласній лікарні

2021-08-06 07:01

Цими днями найпотужніший медичний заклад області святкує поважний ювілей.  Його історія розпочалася 31 липня 1951 року, коли на базі другої міської лікарні Чернігова було відкрито обласну лікарню на 100 ліжок. 

Із них  двадцять п’ять - терапевтичних, сорок - онкологічних, двадцять п’ять - неврологічних, п’ятнадцять - урологічних. Через 10 років стаціонар складав 360 ліжок. З’явилися офтальмологічне, дитяче, хірургічне, отоларингологічне відділення. 

1966 рік – збудовані корпуси консультативної поліклініка та стаціонар на 700 ліжок (район «Коти»).

1981 рік – уведений у дію терапевтичний корпус на 900 ліжок.

1992 рік – побудована консультативна поліклініка на 375 відвідувань за зміну. 

1994-1995 роки – збудовані два госпітальні корпуси для інвалідів війни та реабілітаційне   відділення для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Загальний ліжковий фонд на той час становив 1000 тліжок.

У березні 2020 року рішенням Чернігівської обласної ради відбулося приєднання до  КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР трьох обласних закладів - обласного госпіталю ветеранів війни, обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення та обласного шкірно-венерологічного диспансеру разом із структурними підрозділами м. Ніжина та м. Прилуки, а в серпні поточного року - Чернігівського обласного кардіологічного центру.

За період існування обласна лікарня здобула заслужене визнання та повагу як серед пацієнтів, так і колег, зарекомендувала себе як сучасний медичний заклад, що надає висококваліфіковану медичну допомогу, який практикує унікальні, в тому числі високотехнологічні методи. Сьогодні КНП «Чернігівська обласна лікарня» – це заклад надання медичної допомоги найвищого на Чернігівщині рівня, який забезпечує в повному обсязі потреби її жителів. Сюди за кваліфікованою медичною і консультативною допомогою звертаються і мешканці  сусідніх областей.

Чернігівська обласна лікарня стала надійним щитом на захисті здоров’я  жителів Чернігівщини і в період пандемії COVID-19. 

Очолює заклад заслужений лікар України Андрій Михайлович Жиденко, лікар вищих кваліфікаційних категорій із пульмонології та з організації і управління охорони здоров’я. 

Щиро вітаємо колектив із ювілеєм та бажаємо міцного здоров’я, успішної роботи, стабільності та процвітання, збереження і зміцнення досягнутих позицій, завоювання нових висот у професійній сфері. Нехай головним подарунком для вас стануть усміхнені вдячні обличчя пацієнтів, яким ви подарували радість здорового життя!

 

Інші новини:


В’ячеслав Летута: «У Чернігова є шанс стати №1 в Україні»

Наш сьогоднішній співрозмовник – успішний чернігівський підприємець, співзасновник компанії Platinum. Пан В’ячеслав – депутат Чернігівської міської ради, представник ПП «Рідний дім», член постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин.

2021-09-24 10:41