ЧАС, КОЛИ МРІЇ ЗБУВАЮТЬСЯ

2021-07-29 10:13

Друзі, знайомтеся. Перед вами керівники гуртків технічного виду спорту з трасового автомоделювання Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, майстри спорту з трасового автомоделювання, учасники міжнародних та всеукраїнських чемпіонатів – Костянтин Одненко та Сергій Худолій. 

Свої перші кроки у трасовому автомоделюванні Костянтин Одненко зробив, навчаючись у 7 класі в гуртку Палацу для дітей та юнацтва. З 1995 року, ще будучи студентом, він уже працював керівником гуртка при Чернігівському обласному центрі НТТУМ. А Сергій Худолій – вихованець гуртка, яким із 2000 року вже став «кермувати». До речі, керівники гуртків із трасового автомоделювання – це на всі руки майстри. Вони навчають гуртківців працювати на всіх верстатах, паяти і багато чого творити своїми руками. І ретельно відбирають гуртківців! 

Бо це особливий вид спорту, який працює на межі людської реакції. Круг довжиною 43 метри (8 доріжок) модель долає за 4 секунди. На кожному повороті – 8 механіків. Спортсмен повинен натиснути на пульті керування 8 разів, щоб успішно подолати трасу змагань. Фінальна гонка триває 40 хвилин, і це все теж «на грані» можливого.

Після кожного старту модель переходить на іншу доріжку, і так 8 разів. Це дуже велике навантаження на людську психіку. Але як би там не було, змагальні Кубки є свідками перемог на турнірах різного рівня. І – трьох майстрів спорту, п’ятьох кандидатів у майстри спорту підготували керівники. 

Згодом, буваючи на змаганнях, хлопці замислилися: а чом би й нам не зробити новий трек, щоби задовольняв усі міжнародні вимоги з автомодельного спорту. Адже раніше на базі нашого Центру проводилися змагання за участі провідних спортсменів як України, так і інших країн навіть далекого зарубіжжя. Від мрії до готового треку минуло три роки. В період пандемії при допомозі друзів-спортсменів із Києва та небайдужих меценатів керівники взялися за ремонт приміщення й виготовлення треку згідно з проєктом. Треба сказати, що в Україні за час пандемії побудовано 5 нових треків –Київ (Сфера), Суми, Львів, Чернігів та у місті Ланівці (Тернопільська обл.). За цей час на розгляд наших керівників було представлено аж 15 проєктів від відомого художника-дизайнера, спортсмена Яніса Набокінса (Рига, Латвія). Спілкуючись із друзями, обрали проєкт, який відповідає світовим стандартам, що дозволяє проводити змагання як дітям, так і дорослим у різних класах моделей. 

31 липня на базі Центру (р-н Шерстянки) з нагоди 30-річчя Незалежності України та реконструкції автомодельного треку стартують відкриті змагання ЧОЦНТТУМ з автомодельного спорту (трасові моделі). Очікується прибуття на змагання близько 25 спортсменів, керівників гуртків та їхніх вихованців.

Отож 31 липня о 10-й годині ранку відбудеться відкриття змагань!

Віктор КОШМАЛ
Фото автора

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21