«Червона калина» вміє дивувати своїх слухачів

2021-08-03 07:40

Понад 15 років тому мешканці Вороньків Наталії Гайдук замріялося створити народний аматорський колектив, який би став окрасою кожного сільського свята, створював настрій, дивував і допоміг реалізувати свої співочі таланти тим, хто цього прагне. З цією думкою прийшла до завідувача сільським клубом Петра Сокола. 

Петро Миколайович ідею підтримав обома руками, і справа пішла. Склали репертуар, репетирували… Спочатку, каже Петро Сокол, дівчата наче трохи соромилися, а потім розспівалися, відчули впевненість, а згодом уже взагалі могли дату фору й бувалим артистам на різних конкурсах навіть обласного масштабу. Колектив, до складу якого входить (уже можна впевнено так говорити) вісім досвідчених співачок, завжди радо запрошували на різні свята до сусідніх сел, до Бобровиці, Носівки, Ніжина… А які творчі «перформанси» вони влаштовували в рідних Вороньках! І колядки співали, й обрядові дійства показували!

Співають і акапельно, і під акомпанемент баяну, на якому віртуозно грає Петро Миколайович, і під «мінусовку»-фонограму. В репертуарі «Червоної калини», в основному, народні українські пісні.

На жаль, локдауни змінили концертний графік «Червоної калини», культурне життя, підпорядковуючись жорстким умовам карантину, призупинилося. 

Сьогодні все вже повертається в нормальне русло, тож нині колектив у повній бойовій готовності й очікуванні нових виступів, які розпочнуться на день села.

Тож шліфують репертуар, збираючись дивувати односельців і гостей, і готують костюми. Які, до речі, розповідає завклубу, артисткам не довелося шити самим, їх для «Червоної калини» закупили коштом сільради.

А загалом, каже Петро Миколайович, і він особисто, і його колектив, та й усі мешканці Вороньків дуже вдячні власникам групи компаній «Агрозем Холдинг», які завжди приходять їм на допомогу з різних питань: виділяють кошти на призи, подарунки до різних свят, на ремонти й закупівлю різного обладнання. Ось і зараз – перерахували першу частину коштів на облаштування території та оновлення кіноапаратури в сільському клубі. Адже мають таку цікаву задумку – організувати безкоштовні кіносеанси для дітлахів, яких багато відпочиває влітку в Вороньках. 

Робити все планують із розмахом і в успіху не сумніваються – адже дивитися кіношедеври значно цікавіше в компанії друзів і на великому екрані. Запрацювати все має вже незабаром – 22 серпня, на день села Вороньки.

Програму на свято обіцяють цікаву, різноманітну, із сюрпризами та конкурсами, лотереєю та призами. 

Приходьте, запрошує Петро Миколайович односельців і гостей, не пошкодуєте!

Алла ПРИМА 
Фото авторки та надані респондентом

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13