Про добрий слід в історії – прадавній і сучасний

2021-08-02 10:36

У центрі Вороньків мешканців та гостей села зустрічає храм УПЦ. Отець Мирослав (Партатус), настоятель Покровської церкви у Вороньках, тут із 2004 року. Приїхав до села після семінарії, з дружиною-вчителькою, з Івано-Франківщини. За цей час Вороньки стали подружжю рідними, тут народилися їхні донька та син.

Оскільки за першою освітою отець Мирослав – історик, то давню історію Вороньків він вивчив прекрасно, і міг би провести тут екскурсію найприскіпливішим поважним гостям і туристам. Вороньки цікаві з історичної точки зору. До групи компаній «Агрозем Холдинг» входить ТОВ «СВК «Пам’яті декабристів». І це історична назва. Колись це село Кочубей, представник відомого роду, придбав синові Миколі як спадщину. Микола ж одружився на доньці декабриста Сергія Волконського княжні Олені. У них народився син. Після смерті чоловіка дружина починає розбудовувати Вороньки за допомогою чоловікового батька Кочубея.

Тут відкриваються ремісничі майстерні, де, зокрема виготовляють кахлі, цеглу, відомі далеко за межами Вороньків. До речі, тут працювали й шкільні ремісничі майстерні, єдині свого роду на території імперії. Нині у них розташований старостат села. 

Сергій та Марія Волконські останні роки жили з донькою, тут і померли. Відтак за проєктом відомого архітектора Олександра Ягна, засновника українського модерну, у Вороньках спорудили прекрасну Свято-Миколаївську церкву – усипальницю декабристів. Так донька й онук увіковічнили пам’ять Волконських. У радянські часи храм розібрали й побудували школу. У селі була ще одна церква, але її спіткала така ж доля. Але 1997 року на прохання мешканців села тут відродилася Покровська церква.

«У ній ми постійно наводимо лад, – говорить отець Мирослав. Церква нова, роботи багато. Тенденція в нашій країні така, що населення зменшується. Але не у Вороньках. Бо на території громади працює потужне господарство – група компаній «Агрозем Холдинг». Люди мають роботу, гарні зарплати, молоді є де розпочати своє свідоме життя. Коли ми почали будувати капличку для освячення води, інвестори одразу запропонували допомогу. І за місяць її спорудили. Також у храмі спонсори замінили нам вікна на горішньому поверсі. Це була складна робота. Зараз планують поміняти всі вікна. Гарно, що біля церкви «Агрозем Холдинг» установив дитячий майданчик. На храмове свято аграрії приїздять із гарними подарунками для церкви – іконами, підсвічниками. Одного разу Сергій Миколайович Рудьковський приїхав зі своєю матір’ю. Ользі Миколаївні захотілося побувати в рідних серцю місцях. Вона відстояла всю службу, спілкувалася з людьми. Тоді ніби утворилася атмосфера сімейного затишку...

Загалом, компанія опікується церквами й у інших селах. Родина Рудьковських вірить у Бога». 

На храмі при вході вгорі – ікона Покрови Пресвятої Богородиці. Це теж подарунок «Агрозем Холдингу». Вона ніби покриває й оберігає все село. У храмі є й дві старовинні ікони з усипальниці декабристів. Дуже багато вишитих ікон бісером. Вороньківські жіночки самі їх гаптують і приносять до храму, як і рушники – і нові, й старовинні. 

«Хочу сказати, що господарнику, який жив у цих місцях із дитинства, навчався тут у школі, знає район, – продовжує свою думку отець Мирослав, – цікаво не просто просувати й розвивати свій бізнес, а працювати так, аби місцевим людям комфортно й щасливо жилося у їхніх селах, які гарнішають просто на очах. Таким чином і залишається добрий слід в історії».

Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото Алла ПРИМА

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21